ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Набиране на доброволци за разчистване на пътека от Ком-Емине
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Набиране на доброволци за разчистване на пътека от Ком-Емине
Автор Съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
В интерес на истината досега не се бях замислял за тръгване от Върбишкия проход, тъй като наистина оттам е по-далече до горското "Елешница", отколкото Бяла река. Сега обаче гледах пак картата и видях, че всъщност разликата не е много значителна. Има резон и в тръгването от Върбишкия и той се състои в това да опознаем и тая отсечка, тъй като от разкази на преминали го зная, че маркировката не е много добра и там. А понеже и тримата имаме намерение да правим Ком-Емине лятото, всички бихме имали полза от това разузнаване, тъй като прекрасно знаем колко неприятно е да сбъркаш пътя и да губиш излишно време, сили и нерви Cool
Така че според мен и двете възможности за стартиране си имат предимства. Ще решим тоя въпрос допълнително.
Колкото до билетите, bourbonman засега се оказва сериозно решен да дойде и да ни откара, така че покупката им най-вероятно ще се окаже излишна Very Happy
Чет Апр 14, 2011 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Отговорете с цитат
От Върбишки до р.Елешница е чакълест път, с по висока кола не е проблем да се движите и по него, а за загубване е невъзможно.
Маркировката, разбира се е по-разредена поради горните факти.

_________________
www.senseofbulgaria.org
Чет Апр 14, 2011 2:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
И аз мисля, че е по-добре да се ходи от върбики проход. MapSours-a ми покза 11 км до горското ст-во от газстанцията; 10 км. от билото и после по долината на р. Елешница; 8.5 км от с. Бяла Река. Може да се ползва хижа Върбишки проход за спане и паркинг, а също така може да се качат байкове в колата и разните по-тежки инструменти за рязане на капинак. Проблемен е пътя от южна България -- отвратително състояние!!!
Чет Апр 14, 2011 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bourbonman



Регистриран на: 30 Яну 2011
Мнения: 16
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Привет, Другари Laughing
Остават няколко дни до началото на нашата офанзива в близкия изток на Стара планина.
Понеже от известно време не съм писал по темата, с цел да не "замърсявам ефира" с празни приказки, искам да напомня, че е време за конкретни обсъждания и планиране на работата по почистването на отсечката. Някъде прочетох, че Борката и Пух говорят това да стане вместо за 2, за 1 ден, което мен не ме бърка, но с оглед на пътуванията им се притеснявам дали няма да се преуморят, но всеки знае себе си Smile Добрата новина е, че имам заявено желание за участие от страна на няколко мои приятели, които приеха инициативата с отворено сърце. Дано местните не сме малцинство в тази благородна кауза, че иначе "голям срам" дето се вика.
Очаквам в следващите дни да навлезем в по стойностна конкретика с цел добро планиране и логистика.... Shocked
Честит празник на всички! Laughing
Пет Апр 22, 2011 9:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
bourbonman,aз не съм казал за един ден.Само да го вървим, това са 10 часа и половина.Пък нали ще чистим.Трябва да действаме и през ноща. Аз сигурно няма да издържам на таково натоварване.Затова предлагам да е за два дни. Казвам само моето мнение. Каквото реши групата ще се подчиня.
След края на нашата работа, има вероятност аз да си продължа походчето, само че в обратна посока. От Върбица до Котел.Искам да видя състоянието и на този участък.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Апр 22, 2011 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bourbonman



Регистриран на: 30 Яну 2011
Мнения: 16
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Добре Мечо, само кажи кога ще пристигнеш в Шумен за да се изчакаме и с Борис, за да пътуваме после към мястото. Има вероятност да пътуваме с 2 коли което ще ни улесни доста. Останалото както и каквото стане Very Happy
Съб Апр 23, 2011 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
bourbonman, Борисов беше казал, че ще пристигне в 6.07 часа. Аз ще се постарая да бъда там между 5,30 и 6,00 часа, само моята дърта кранта Лада да не ми играе някой номер. Дори и да ми играе, ще ви се обадя по телефона. Сега ще ти изпратя моя тел. номер на личното ти съобщение.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Апр 23, 2011 8:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
boris_borisov написа:
Към mikesli: датата засега е 26.04 с опция за отлагане с 1-2 дни при лошо време. Ако си свободен тогава, заповядай Wink (
Като гледам прогнозата за следващата седмица си мисля че може да изместите датата на мероприятието....... ако стне така - изберете моля събота-неделя за да ми е възможно да се включа Wink
Нед Апр 24, 2011 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Прогнозата за времето наистина е малко смущаваща за от вторник нататък, но лично за мен изникнаха ангажименти от семеен характер за от четвъртък до края на седмицата и затова датата си остава 26.04. Както се разбрахме по телефона с bourbonman, ще пътувам за Шумен с нощния влак и в 6.07 ч сутринта ще съм там, за да стартираме мероприятието. Да се надяваме, че няма да вали, а ако вали, ще е по-интересно Smile Дали ще успеем за един или два дни, времето ще покажеSmile Вземете си дъждобраниSmile
Понеже вероятно няма да мога да ползвам интернет в следващите 2-3 дни, оставям тук телефонния си номер - 0898672105. Всякакви уговорки и мнения по темата, които ме засягат, моля да бъдат отправяни по телефона.
Нед Апр 24, 2011 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
http://sinoptik.bg/?lid=100727079

http://www.weatheronline.co.uk/Bulgaria/Sliven.htm

На кого да вярвам? Някой ме лъжи. Единият синоптик предвижда за северен Сливен, по всяка вероятност другият за южен Сливен!!!

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Нед Апр 24, 2011 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Успех!!! И дано имате късмет с времето....... 26 април е интересна дата----всичко е възможно Very Happy
Пон Апр 25, 2011 7:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Балкана



Регистриран на: 28 Юни 2010
Мнения: 162
Местожителство: на душата завинаги на Балкана-тялото днеска тук утре там..

Мнение Успех и .... Отговорете с цитат
Успех на всички които ще се включат в това начинание!
Най-накрая да приведем в дествие думите изприказвани в нашия форум за нещо полезно!
Предполагам учасниците ще документират това събитие със снимков материал. Smile
Още ведъж успех и хубаво време!
Останете със здраве!
Пон Апр 25, 2011 8:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Благодарим ви, Балкана,mikesli. Благодарим за пожеланията. Много сте мили. Моля се времето да позволи да работим.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Апр 25, 2011 9:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
На 26. 04. 2011 г. в Шумен се събрахме 4 човека. От Сливен щеше да се включи още един. В 7,45 часа ние четримата – Борис Борисов, bourbonman, Дидо и аз, с коалата на Дидо се приземихме на Ришкия проход. Там ни чакаше дисциплинирания titi от Сливен. Разделихме се на две групи: titi и аз тръгнахме от прохода на запад, а другите трима заминаха с колата до Горско стопанство Елешница и тръгнаха на изток.Трябваше да се срещнем по средата. Но кой можеше да гарантира, че ще се срещнем.В градовете се губим,без да се срещнем, какво оставаше в тая дива гора, където рядко стъпва човешки крак. Толкова групи и единични туристи бяха минали по най-различни пътеки,не от желанието за разнообразие, а поради лоша маркировка. Аз имах чувството, че вечерта ще се срещнем отново на Ришкия проход,а не по средата на отсечката. С titi тръгнахме на запад по широк коларски път със среден наклон..Слаба маркировка, на 100 – 200 м. Първи разклон, маркировка забравили да му сложат. Не се чудете, по-нататък до Елешница ще имате много такива възможности, да вървите и след това, кръгом и пак напред. Вървяхме 300 – 400м, няма маркировка. STOP, кръгом, напред.По лявото отклонение, след 100 м. маркировка. Браво, добро начало. При лошо, можехме да изминем и 2 км.Напред, с рядка маркировка. Вече свикнахме. Кратка почивка, и пак напред.Нещо не ми харесва. Малкия Дебелец е на север, ние с titi продължаваме да се движим на юг. Сега вече без СТОП, кръгом. Изваждам GPSa .Той ни връща до голямото изсъхнало дърво, където почивахме преди малко. Ориентирайки се по GPSa в северна посока намерихме маркировка.На 1 – 2 м.от пътя имало бетонирана тръба, отррязана на 10 см.от бетона, криеща се като заяк от ловджия. От тук нататък започва голямата игра, която се играеше по гарите, и въобще където имаше повечко народ.Играта се казваше „тука има,тука няма“.Тези, които са я играли, вярвам, че са я запомнили завинаги. Ние с titi също я играхме, чак докато стигнем до връх Байряка. Вървях напред, търсех пътека или маркировка, а отзад titi връзваше панделки,от нарязани найлонови торбички. Ще запитате, а GPSa защо не ползвахте? Защото батериите издържат 4 часа без заряд,тъй като е автомобилен GPS и го включвах в най-трудните моменти. Изкачихме Малкия Дебелец,минахме покрай Големия Дебелец. Тук-там почиствахме, рязахме клони, между двата върха загубих си инструмента. Искам да кажа брадвичката си, някой да не си помисли нещо друго. Не се върнах да я търся, от страх да не се загубя и аз.Не се налагаше да чистим, повече се налагаше да връзваме панделки. Носех три телефона, и от трите оператора по един. И трите мълчаха като риби. Те рибите поне си отварят устата, тези като големия хуморист Тодор Колев пред зъболеар, не можеш да ги накараш да си отварят устата.Предполагам, че знаете вица. Та, и тъй не можахме да се свържем с другата група. Останахме с titi като изоставени в тая джунгла. Но затова пък флора и фауна,красоти, създания на природата колкото щеш. Минахме покрай скалите Топалкая, и те изоставени красоти в средата на тая гора. Чудо! Звънна ми телефона. Уплаших се, че ще затвори, докато разбера кой от трите телефона е. Най-после, Борисов. Питах го къде са. Каза, че изкачват връх Байряка. Може ли той да не пита къде сме. Отговорих, че се изкачваме по някаква стръмнина, ама дали е Байряка, не зная. След 20 ина минути чухме им гасовете и среща на Елба. Прегръдки и ура!Ех, Чак пък прегръдки нямаше. Разменихме си мнения, казаха, че маркировката не е лоша, че ще прегазим река Елешница, мост няма. Ние им отговорихме точно обратното. Маркировката лоша, река няма, но ще има да се мотаят в джунглата. И така е станало.С titi продължихме на запад. След Байряка пътеката се отклонявала по един сух дол. Не видяхме знака, тъй като нямаше такъв, вървяхме по старата жълта маркировка, а тя след 15 минути изчезна. Кръгом и напред. От седлото на Байряка тръгнахме надолу. По това сухо дере се върви много трудно, а и GPSa сочи, че трябва да се върви по пътя надолу. Малко трудно, но се изкачихме на пътя. Слязохме при чешмичка и беседка. Кратка почивка и пак надолу. Стигнахме до асфалт с обръщало за камиони. Преминахме реката по моста и нагоре.Слязохме доста надолу, но по пътя се върви леко. След 45 минути асфалта ни изведе в местноста Голямата нива. В 17,55 часа тръгнахме надолу към Горско стопанство Елешница. Преди горското се събухме и прегазихме река Елешница. В колата, която ни остави другата група и на Ришкия проход за разбор.Установихме, че участъка между Байряка и Ришкия проход трябва основно да се маркира. Иначе много хора ще има да се лутат там. Ако се организира група, готов съм да помагам.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Апр 28, 2011 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
cholla



Регистриран на: 18 Юни 2010
Мнения: 93
Местожителство: планета Земя

Мнение Браво!!! Отговорете с цитат
Браво на петима Ви! Успешно приключилата мисия е добър знак за идващото лято.
Имаше ли някой от групата с фотоапарат?

_________________
www.senseofbulgaria.org
Чет Апр 28, 2011 4:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 3 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov