ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Набиране на доброволци за разчистване на пътека от Ком-Емине
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Набиране на доброволци за разчистване на пътека от Ком-Емине
Автор Съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Чолаков и Борисов,ще ви обясня нещата.Пиша бавно, затова не успявам да ви отговоря. Точно на север от вр. Топалкая-735,4 м. бялата площ е Голямата нива. Иване, ти от там си хванал северната пътека и си се движил на изток.Вярна посока, лош път. Там където си обърнал посоката на юг, даже леко на югозапад започва чер път.Ти си карал по този път.По него слязохме и ние. Доста надолу по него стигаш до една чешма с беседка и отделно масичка на открито. Тук бяха дошли две момчета и две момичета на пикник от село Каменци. Тук пътеката се обръща на югозапад. Пресичаш реката по мост и си на обръщало за камиони. Ти от тук си слязал на юг в с.Каменци. Ние с Васко поехме нагоре по асфалта и за 50 минути се изкачихме на Голямата нива. Прецени за колко ще ги вземеш надолу. Борисов, Наско и Дидо
са тръгнали по твоята пътека на североизток, но по-късно ти си продължил да се движиш малко под билото на изток,а те се спуснали на юг по маркирожката, която липсва на тая карта. После те се обърнали на север срещу течението, по последния приток на същата река и са излезли на север,където ти правиш острия завой на юг.От тук до Байряка е съвсем малко.
Gamina, аз не зная, трябва ли да уведомим БТС, тъй като маркировката я има, но толкова е нарядко, че може да се каже , че я няма. Ние няма да я променим, само ще я зачестим.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Апр 29, 2011 12:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Бе и аз не знам, но ми се струва редно (доколкото въобще е редно да уведомяваш нещо, което не е ясно дали го има в действителност). Ей така - за протокола... да няма ядове.
Пет Апр 29, 2011 1:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Поздравления!
Пет Апр 29, 2011 8:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Stefak



Регистриран на: 09 Мар 2011
Мнения: 282
Местожителство: Видин

Мнение Отговорете с цитат
Поздравление! Respect Относно начина за маркиране ви подхвърлям идеята това да става със спрей,по-леко ,по-чисто и мисля по удобно.
Пет Апр 29, 2011 9:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Gamina, ще им се обадим, колкото да знаят.
mediator37, благодарим.
Балкана, ще си понеса наказанието, с лихва от 100 гр. ракия, тъй като оръжието е загубено по време на битка.
Борисов, като се разделихме с теб се прибрах без проблеми. Приложих номера на маймунката с двете отворни очи Shocked Като стигнах до пети километър след Шумен (разклона за Варна-Русе) изчаках да мине някой ТИР. Минаха два,един след друг, по поръчка. Казах си, Мечо отвори си сега очите, и залепнах за втория. Движех се на 10ина метра след втория и не давах никой да препари между нас. Така че, катаджиите да нямат време да си вдигнат палките. Те знаят повече номера от мен, но този път мина моя номер. Като пристигнах бях много сербес, кой като мен. Wink
Маркирането можем да го направим на 14.05. или 28.05. След това остава за м.Юни.Предложете дати.
Stefak, прав си. Най-лесно ще бъде със спрей, като се направят няколко шаблона.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Апр 29, 2011 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hobo
Гост





Мнение Отговорете с цитат
Редът и начинът на маркиране на туристическите маршрути на територията на Република България, както и поддържането на маркировкатра, са уредени с този документ:

Правилник за маркировката на туристическите пътища в Република България

От правилника е видно, че трябва да се свържете с БТС и да научите кое туристическо дружество поддържа маркировката в този участък. Доколкото знам БТС отделя всяка година немалки суми за поддържане на маркировките по туристическите маршрути, така че съответното дружество би трябвало да ви подпомогне финансово или материално за мероприятието по опресняване на маркировката в коментирания участък.

Моля ви, не вързвайте найлонови ленти и торбички по дърветата. Няма по-грозно от веещ се по клоните найлон, а и някак неудобно се получава пред тези, които специално ходят да чистят планината от него.

Моето уважение към всички вас! Искрено ви се възхищавам! Съжелявам, че нямам възможност да се включа.

//edit
Не знам дали само при мен не се виждат картинките с образците в края на правилника. ТУК могат да се видят, но не знам доколко са точни тъй като са от друг източник. Предполагам от БТС ще помогнат с материали за точното оразмеряване на маркировъчните знаци и тяхното правилно поставяне.


Последната промяна е направена от Hobo на Пет Апр 29, 2011 5:09 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Апр 29, 2011 3:09 pm
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
И аз мисля, че да се маркира туристическа пътека е много отговорна дейност. Трябва да се прави професионално дори и ако се касае само за опресняване защото може да се застраши живота на преминаващите. Предложението ми е да се свържем с хората, от които се очаква да го направят и да им съдействаме. Става дума за БТС - Шумен, респ. Върбица и БТС - Бургас респ. Карнобат:

ТД "Мадарски конник" - гр. Шумен, ул."Христо Ботев" № 15, ПК 1, 054/978 448, tdmadarski_konnik.bts@abv.bg; ; 0896/68 8543; 0896/68 8540; 0896/68 8537;
- хижа Върбишки проход - 05391/2021, 0887/812 956, 0878/966 132

ТД "Ален мак"- 8000 - гр. Бургас, ул."Софроний" № 23, ет. 2, тел. 056/840-583
056/ 840-748; 0896/525-042; t.dimitrova1954@abv.bg

ТД "Здравец"- 8000 - гр. Бургас, ул."Софроний" № 23, тел. 056/840-583; 056/840-748;
15. ТД "Странджа"- гр. Бургас, ул."Софроний" № 23, тел. 056/840-583,
056/840-748;

ТД "Орловец" - 8400 - гр. Карнобат, ул."Хаджи Димитър" № 2, тел. 0559-2-21-92


Ако няма резултат, просто трябва да се "начести" временната маркировка с лентичките, може да се пръска и спрей, но не във форма на знак от маркировката и в никакъв случай по знаците.
Колкото до датата, предлагам 14 май, защото на 28 събота ще се работи. Всъщност аз мога още утре и в неделя, но не ми се ходи сам. Синът ми отказа за по-дълги преходи след 50-те км. до Чумерна преди седмица.
Пет Апр 29, 2011 4:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Аз ще се обадя в Шумен, ако се наложи мога да отида и до там.
mikesli, няма да си сам, но нека да е на 14.05. Тези които имат желание да могат да се подготвят, пък и аз в първия работен ден ще се обадя в Шумен и ще ви кажа резултата. Утре работен ден ли е?

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Апр 29, 2011 6:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Утре /събота/ не е работен ден, Мечо /поне за мен/. Уф, кога ли ще ми се случи такова нещо на мен..... Като писах, че не ми се ходи сам, си мислех за утре, или вдруги ден. Засега нямам планове, но едва ли ще си остана в къщи. Поне до Карандила ще се кача, ако не се намери някой за по-далеч /а защо не по Елешница /.
Пет Апр 29, 2011 7:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Koлеги, разговарях с Т.Д. "МАДАРСКИ КОННИК" на 14.05. можем да минем и да зачестим маркировката в участъка Върбица - Риш от маршрута Ком - Емине. До 30 лева могат да ни подпомогнат, като ни осребрят фактурата, с която ще закупим боя. Желаещите за участие да се обадят тук.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Май 02, 2011 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
САМО МЕЧО, ОЛЕ, ОЛЕОЛЕОЛЕ!!! Clap

Че ще свършите работа, то е ясно, но похвалите ще ги оставим за накрая Laughing Аз искам да помоля Мечо, ако е възможно, след като стигнете до Голямата нива, един от групата да се отбие по асфалта надолу и по някакъв начин да маркира пътя през камионното обръщало и беседката до Байряка. Това е, както стана ясно, по-подходящия вариант за велосипедисти и ще е хубаво тези от тях, които нямат джипиес, да имат някакви знаци по терена. Не червено-белите знаци на Ком-Емине, за да не се бъркат нещата, а по някакъв друг начин, например с ония бели ленти, които окачвахме по клончетата при нашето преминаване миналата седмица.
Пон Май 02, 2011 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Борисов, непременно ще сложим някакви знаци на тая пътека.Но първо да видим колко човека ще бъдем, за колко дни ще свършим работата, тъй като това ще бъде работа, а не само минаване по маршрута.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Май 02, 2011 4:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Аз ще се постарая да съм свободен за 14-ти. Да наближи, пък ако времето се окаже лошо, предлагам да се ходи към 28-и.
Пон Май 02, 2011 5:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Ще участвам на 14-ти, ако няма фоксмажор Smile...
Ще бъдем поне 2-ма.
Остава да се уточни:
1. Логистиката:
- с обществен транспорт мога да стигна до Ришки проход в събота около 9:30 часа.
- с кола където и когато искам Smile --- например петък вечерта мога да съм на хижа Върбишки проход или г.с. Елешница в събота сутринта.
личните ми предпочитания са за обществения транспорт до билото преди Риш, маркиране в събота, разбор - събота вечер на хижа Върбишки проход, преход до Котел в неделя.

2. Необходими материали и приспособления:
- ще си направя 2-3 шаблона /тук трябва да уточним формата и размера /
- ще закупя и 2 кутии боя / и пак тук трябва да уточним нюанса на червената/
- ще взема и поне 2 четки и няколко малки казанчета
- табелки, но след уточнение на текст и вид /ако успея да ги направя ... /
- лозарски ножици и строителни ръкавици, ако някъде са останали капинаци
- GPS - туристически.

3. Пълно уточняване на трасето, което се пре-маркира. Тук ми е малко мътно, ама да разчитаме на предната група, GPS устройствата и трасето от OFRM 5.40 и правилото, че се маркира само между 2 знака от старата маркировка. Това ще позабави работа, но смятам че така ще е по-качествено и няма да се наложи заличаване на грешки.

Очаквам, предложения и уточнения - десетина дена трябва да стигнат
Very Happy
Пон Май 02, 2011 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
mikesli, в 9,30 на Ришки проход е много късно за тръгване, тъй като имаме около 8-9 часа вървене, плюс маркиране.Няма да ни стигне времето. Предлагам ти в събота сутринта да дойдеш на горско стопанство Елешница около 8 часа. Ако има поне още трима, ще се разделим на две, както миналия път.При теб ще дойде още един и ще се срещнем някъде около Байряка.
Съгласен съм да продължим към Котел. Ако някои не желаят, ще ги оставим във Върбица.
За сега бои не купувай, ще ги купим с една фактура. С шаблони и боя-спрей, без четки и кутии.
Ако има други желаещи,ще ги вземем от Разград или от гара Шумен.
При лошо време отлагаме, не можем на мокри дървета да нанесем боя.
Ако имаш възможност направи 2-3 шаблона.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Май 03, 2011 11:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 5 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov