ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Набиране на доброволци за разчистване на пътека от Ком-Емине
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Набиране на доброволци за разчистване на пътека от Ком-Емине
Автор Съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Днес направих няколко шаблона по този модел. Спазих стандарта 10х10 см. Попитах в една рекламна агенция за табелки - много им е "мазен курбана" поискаха 85 ст. за това:

с размер 8х8 см, и количество над 100 бр. В службата имам едни стари PVC канали, ще се пробвам да направя шаблон и да ги пръсна. Колкото до логистиката, засега уточняваме групата и ще я смятаме после. Аз и синът ми сме сигурни, още 6-7 човека изразиха желание, като им предложих......... да видим Smile. Ако дойда с колата --- ми пропада връщането през Котел, защото някой трябва да я прибере после, така че, ако 9:30 е късно ще търся по-ранен транспорт или шофьор Smile но засега изчаквам да видя групата и по-краткосрочната прогноза за времето. Колкото до боята, за 2-3 спрея няма толкоз да се охарча Smile, ще взема поне да пробвам шаблоните предварително Smile


Последната промяна е направена от mikesli на Вто Май 03, 2011 8:41 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Май 03, 2011 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Хъм повечето хора вкл чужденците не знаят що е това Е3, Е4 и други подобни "интернационални" маршрути. По-добре го карайте класически с червена боя и две бели ленти встрани.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Май 03, 2011 7:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Отлично mikesli, направи шаблони за лентова маркировка, пък ония Е 3 да ги пробутат на други,и без друго, те стават мишена на любителите на оръжия.
А за отсечката Котел- Върбица, ако можем ще го минем.Дано да можем да измислим някакъв вариант. Твоята кола до Върбица ще я закараме, от там нататък ще мислим. А моята "баба Лада" върви след мен и без юзди, много е послушна. Разбора по всяка вероятност ще го правим в х.Върбица на маса. Миналия път много съжалявам, с Борисов и сие, стана на крак, за минути. Не можах да се "изкажа".Разбира се ако има и други какво да кажат. Иначе се прибираме тихомълком.
Izvetrql, добре дошел и ти. Ще ми бъде много приятно да се запознаем.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Май 03, 2011 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Карта Отговорете с цитат

На тази карта съм начертал с червено трасето от Garmin OFRM 5.40, със синьо следата от тази статия

Мечо, дано не те затрудня, но ще е много полезно да изкараш това, което твоя GPS е записал. Достатъчно е да го включиш към компютър и свалиш всичко от папката \GARMIN\GPX, после ми го изпрати и аз ще имам грижата да го сваля на карта.

За табелките си прав , че стават мишани. Но все пак ще пробвам да направя няколко от PVC.
Вто Май 03, 2011 10:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
mikesli, пътеката по която минахме от ришкия проход до Байряка съвпада с червената следа. Само на Дебелец ние минаваме през върха, където също има маркировка, а следата подсича върха. Ние се движим на запад. След Байряка червената следа прави остър завой на юг,от точка X- 76. Тези от статията са продължили на запад, което направихме и ние с Васко. Нямаше червена маркировка, имаше стара жълта. След 10 минути се загуби и тя. На моя GPS имаше следа на юг,от X-76,която обаче не съвпадаше с червената от статията, където намерихме и червена маркировка. Тя слизаше на юг успореднo на пътя, по който бе следата на моя GPS. Червената маркировка беше по един дол, където се вървеше трудно. Продължихме по GPS без маркировка. Виж картата, От т.X-76 слязохме на юг под пътърлъ чешме, на 450 м.надм. вис. Малко преди това преминахме покрай беседка с хубава чешма. Пресякохме реката по мост, и от това обръщало тръгнахме на север покрай реката. След 50 ина минути изкачване стигнахме до местността Голямата нива. Ето това отклонение е за велосипедистите. От обръщалото до Г.нива има чер пунктир,който започва от реката, където се пресичат трите пътеки с чер пунктир. Голямата нива е точка X-80.
От Голямата нива до Горско стопанство Елешница пътеката съвпада с червената следа.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Май 04, 2011 12:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
[quote="meco puh"]Да cholla, и в двете групи имаше по един фотоапарат. Не зная те колко снимки са правили, но моите са малко. От губи търси, за снимки много време не остана. Но колкото са, ще ги покажа тук понататък. Дано другите да са направили повече.
Цитат:

Ето ги моите снимки:
Малко преди вр. Байряка
http://mecopuh.snimka.bg/mountain/v-rbica-rij.589297.23271372

Пак няма маркировка
http://mecopuh.snimka.bg/mountain/v-rbica-rij.589297.23271383

Под връх Байряка
http://mecopuh.snimka.bg/mountain/v-rbica-rij.589297.23271395

Така се преминава река Елешница
http://mecopuh.snimka.bg/mountain/v-rbica-rij.589297.23271408


_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Май 07, 2011 6:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
http://sinoptik.bg/?lid=100727079
http://www.weatheronline.co.uk/Bulgaria/Sliven.htm

Прогнозите взеха да се оправят Smile и за северен и за южен Сливен в Събота 14-ти е малко вероятно да вали, така че ще се ходи до вр. Байряка.....
Планът ми е:
автобус Сливен-Карнобат 7:00-8:00
автобус Бургас-Карнобат-Русе 8:15 от Карнобат, около 9:00 на прохода.
до хижа Върбишки Проход - 8 часа + 3 часа забавяне за маркировка - пристигане около 20:00 часа. Това означава, че ако изостанем с графика ще оставим част от маркировката за друг път. Имам уговорка с шофьор, който може да ни заведе 2-3 часа по-рано. Ще реша как да пътувам след като се уточни групата.
За неделя: хижа Върбишки проход - Котел / 8 часа /, автобусите за Сливен са през час до 20:00 часа.
Пон Май 09, 2011 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Добре mikesli, 9 часа не е късно, но трябва да се разбереш с шофьора на автобуса, къде да те свали. Ако има други да желаят да дойдат, нека отсега да кажат къде да ги чакаме.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Май 09, 2011 8:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Ще гледам GPS-а и за да слезем на Х55, вие сте били там и ако се сещате за нещо характерно, подскажете. Всъщност titi може да дойде ама още мисли Smile.
Пон Май 09, 2011 8:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Погледни картите, като се изкачваш от Карнобад към Шумен, след двата големи завоя. Те са последните завои към Шумен. Има две големи табели за Шуменска и Бургаска области. Аз по всяка вероятност ще бъда там, на пътя, с една червена Лада. Ще я паркирам така, че да се вижда по-отдалече. На лични съобщения ти изпращам тел. си номер, запиши го.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Май 09, 2011 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Някой мераклия от София има ли, да пътуваме заедно с таратайката?
Пон Май 09, 2011 10:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
izwetrql, ако няма желаещи от София, можеш да пътуваш с влака за Варна, както направи Борисов. Не зная колко си струва пътуването, решавай сам. Аз мога да те чакам в Шумен, и от там да пътуваме с моята баба "Лада" до Ришкия проход. Но е най-добре да имаш спътник или спътници от София и да пътувате с кола, макар и "таратайка".

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Май 09, 2011 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bourbonman



Регистриран на: 30 Яну 2011
Мнения: 16
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Привет Smile
Малко се съмнявам за 11 часа да стигнете до хижа Върбишки проход като се има предвид, че ще се маркират стотици дървета, но дори и да закъснеете едва ли ще ви откажат да пренощувате. Друг е въпроса че ще трябва да се движите по тъмно. А относно желанието на Изветрял, двупосочния билет за влака София- Шумен-София е около 27-28 лв. Както и да го смяташ, колкото и да е икономична една кола излиза по евтино с влака Smile
За сега ми се очертава ангажиментбза събота, но, ако нещо се отложи ще се включа и аз. Имам тел на Пух, така, че мога да се свържа с вас. Успех : Very Happy
Вто Май 10, 2011 7:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Действително е доста съмнително 30+ км. и допълнително забавяне заради маркирането. Колко повече хора сме, ще е по-лесно с маркировката. Все пак ще следя за графика, за да не ходим в тъмното. Ако се наложи, няма да се маркира всичко - важно според мен е качеството. Също много важно е да се уточни трасето, за да не се разминем, ако сме повече от една група и трябва да се срещаме. От писаното тук досега маршрута е червената следа от тази карта и може би синята от Х76 до Х77.
Днес закупих бал и червен спрей. Една опаковка покрива около 2 кв.м. /по етикет/. Никога не съм маркирал и нямам идея до колко ще стигне. Може би трябва да взема още един бял? Трябва да ми стигне за около 10 км за да не се налага предварителна среща за размяна на боя и шаблони.
Вто Май 10, 2011 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
mikesli, няма да маркираме отсечката от Върбица до Горско стопанство Елешница. Това е път, има я даже по картите. Така, че разстоянието се намалява.
Второ: От Горското до Голямата нива също е чер път, ще се маркира на кръстопътищата.
Трето: Ще маркираме най-трудните участъци, докъдето можем и се прибираме. По нататък ще видим, зависи от времето, и от някои неща, които ще решаваме на място.
Четвърто: От X 57 червената следа е вярна, но много обикаля. Там има маркировка по черния пунктир.
От X 66 do X 69 маркировката е по синята следа, това е след скалите Топалкая.
Oт X 76 do X77 синята следа е голяма грешка.Тръгнахме по нея и се върнахме. Маркировката е жълта, стара и изчезва. Червената е вярна.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Май 10, 2011 10:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 6 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov