ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Набиране на доброволци за разчистване на пътека от Ком-Емине
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Предишната тема
Следващата тема
Набиране на доброволци за разчистване на пътека от Ком-Емине
Автор Съобщение
titi



Регистриран на: 21 Дек 2009
Мнения: 67
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Надявам се да се появя, ако не здраве да е Smile
Според мен 76-77 - синьо - е пътеката с маркировката, по която са минали Борис, Наско и дригия пич(съжалявам, че съм му забравил името). Та според мен точно там трябва да се маркира.
76-77 - червено е обиколния път, който също не е грешен, като се има предвид че на 1-2 места по цялата отсечка дори имаше маркоривка на метални плочки, като това е пътя за колоездачи на 100 %, тъй като се ходи по черен път през цялото време.
И така Smile

Всички от Риш ли тръгваме?
Сря Май 11, 2011 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Понеже няма да мога взема участие в това тъй важно мероприятие, гледам да си мълча, ама след мнението на titi ми се ще все пак да си изкажа и мойто Laughing
Според мен, в участъка 77-76, ние с Наско и Дидо не сме движили нито по червената, нито по синята следа, а между двете Rolling Eyes И по-точно, по червената сме се движили след 77 до момента, в който тя рязко свива на югозапад. По мои спомени точно на това място черния път (който не е отбелязан на картата) прави десен завой, а бяло-червената маркировка завива на североизток по дерето, което се вижда и на картата. По дерето нагоре има доста шума (на места и паднали дървета) и пътеката не личи, но има маркировка сравнително начесто. И така до т.76, където маркировката е малко объркваща (явно различни хора са маркирали, всеки по свое усмотрение), но след известно умуване и чудене все пак хванахме вярната посока (към Х75).
Пътят за велосипедисти не ми е много ясен от обръщалото за камиони до Байряка, не е означен и на картата. Обръщалото за камиони би трябвало да е онова кръстовище на много пътища, което се вижда на 300-400 м южно от Пътърлъ чешме (ако не се лъжа, страната на квадратите на тая карта отговарят на 1 км разстояние). Оттам на север-северозапад тръгва пунктирана линия (средната), която извежда на Голямата нива (Х80) и трябва да е асфалтовия път.
Може би ще е полезно Наско да се включи в дискусията с мнение, тъй като на предното мероприятие той показа, че добре се оправя с картите Rolling Eyes
Тръгването от Ришкия проход може би е по-лесно като изпълнение от логистична гледна точка, само моля при маркирането да имате предвид, че повечето хора по маршрута се движат от запад на изток и е важно маркировката да е нанесена така, че идващия от запад да я вижда поне толкова добре, колкото се вижда и от изток Wink (само напомням, не ме убивайте с камъни! Very Happy )
Сря Май 11, 2011 12:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
titi, по всяка вероятност отново ще се разделим на две групи, за да можем да маркираме повече разстояние. Дано да сме поне 6 човека. Ако не се разделим, кой ще ни докара колите на Горско стопанство Елешница.
Синята следа е билната, стара, жълта маркировка, по която тръгнахме с тебе и след 15 минути се върнахме, тъй като не остана никаква маркировка. Те са минали по червената следа, която излиза на нашия път, по която слизахме с тебе на юг. Сега ще маркираме червената следа. В неделя вероятно, аз ще остана за да маркирам черния път и асфалта, за велосипедистите, само че със синя или зелена боя, тъй като тя не е билна, а странична пътека и слиза на юг, до 450 м. надморска височина. Най-ниската точка на червената следа е 600 м. н.в. при острия завой, който прави на север.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Май 11, 2011 12:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Борисов, точнотака, както казваш. От 77 до завоя на юг вие сте се движили по червената следа, и когато следата прави югозападен завой, сте тръгнали на североизток по дерето, където има шума и маркировката е там, а червената следа след завоя на североизток излиза на нашия път и продължава на североизток, по пътя, който е малко на запад от вашето дере.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Май 11, 2011 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
titi



Регистриран на: 21 Дек 2009
Мнения: 67
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Борис, от 76 до 80 е точно както ти го мислиш, слиза се до обръщалото. После се минава през това чешме и от там(към Байряка) по спомен се държи само пътя в ляво, т.е. има ли разклонения, каквито има, държиш само ляво, като точно там имаше 1-2 маркировки.
Мечо, ние които тръгваме от Сливен вървим в посока Котел, т.е. коли няма да търсим, с автобус или някой ще ни метне до Риш. Гледаш че споменаваш Елешница, там само минаваме нали така и спим на Върбишки проход?
Ти какво си купил за маркиране, т.е. аз да взимам ли 2 флакона бял и 1 флакон червен спрей, като mikesl?
Сря Май 11, 2011 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
titi, аз ще бъда с колата, тъй като ще нося бивачни съоръжения, а не мога да я оставя на Ришкия проход. Ще я оставя на горското и дали ще спа там или на Върбишкия вече няма значение. За маркиране аз ще купя 4 бели и 2 червени флакона, така че ти може да не купуваш. Казаха ми, фактура до 30 лева.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Май 11, 2011 2:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Уф, съвсем се обърках. Три пъти четох всичко и продължавам да не съм наясно къде ще се маркира между 76 и 77....
За съжаление не открих карта 1:25000 на района, но качвам скрийншотове от мапсорс с топо карта /изолинии през 10 м/ и гугъл на които съм свалил следните трасета:
1. Червено - лятна Ком-Емине - От картата за гармин на геотрейд /OFRM 5.40/
2. Зелено - Ком-Емине / за колоездачи / - От картата за гармин на геотрейд /OFRM 5.40/
3. Сиво - Асфалтов път от Манолич - От картата за гармин на геотрейд /OFRM 5.40/
4. Синьо - синята следа от предната карта, която според мен в голяма част се покрива със зимната Ком-Емине
5. Жълто - Начертах я аз по писаното от Борисов, може би това е сухото дере с маркировка?




Последната промяна е направена от mikesli на Пет Май 13, 2011 7:19 pm; мнението е било променяно общо 5 пъти
Сря Май 11, 2011 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
mikesli, всичко точно, само жълтата следа не завива в края на север, а продължава до края по дерето и се слива с червената малко преди X76. Сега колоездачите могат да видят своя път, зелената следа, без отклонението в северната част. тоя път се каня да маркирам със зелена маркировка.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Май 11, 2011 7:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
titi



Регистриран на: 21 Дек 2009
Мнения: 67
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
от 76 към 77 червена маркировка(доста стара) има по билото, но изглежда от там вече никой не минава, защото в един момент просто изчезна.
Мисля, че маркирането трябва да е по жълтото,макар и трудно проходим терен през дерето, там маркировката(доста по-прясна и актуална) е достатъчна и няма къде да се омотаме, Smile
Сря Май 11, 2011 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Разбира се titi, за маркиране на билната маркировка въобще не приказваме. Прав си, че ще маркираме жълтата следа, и то така както върви актуалната маркировка. Нямаме право нищо да изменяме. А зелената следа за велосипедисти ще остане за неделя и ще я маркирам аз, за да не бавим групада да продължи към Котел. Колко бих искал и аз да бъда с тях, но зелената маркировка е важна за колегите Ком- Еминци - велосипедисти. Вярвам, че те ще го разберат това, когато минат безпроблемно Върбица - Риш.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Май 11, 2011 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
От Сливен ще сме от 3 до 5 човека /двама още са под въпрос/. Ще пътуваме с кола до Ришки проход, която после брат ми ще върне. Все още не сме уточнили часа. Предполагам че между 7 - 7:30 ще сме там.
Чет Май 12, 2011 8:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
meco puh написа:
групада да продължи към Котел. Колко бих искал и аз да бъда с тях .....

Това някак не ми звучи, и всъщност като си помисля - проблема е с колата до която ще трябва да се връщаш. Помисли за вариант с обществен транспорт, можем да съобразим часа на нашето пристигане с теб. Също вариант е колегата от Шумен да те вози. Помисли! Ще се радваме да походим и поработим заедно!
Чет Май 12, 2011 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Eдинственото нещо което знам, че в събота в 7,00 часа трябва да съм на Ришки проход. Останалото ще решим на място, като се видим. От Шумен може да няма човек, все още не са си казали думата. Не зная от Котел в посока Върбица дали има някакви автобуси. Ще съжалявам за немаркираните пътеки. Ще решим там. Само ще помоля отсега, ако е възможно, брат ти като ви остави, да ме върне от с.Бяла река до Ришкия проход. Аз там ще си оставя колата, на 15 км. е Бяла река.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Чет Май 12, 2011 9:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Ето и окончателния план за утре:
14 Май - Национален ден на природните паркове

От Сливен тръгваме четирима в 7:00 с кола и шофьор.
Около 8:15 се очаква да пристигнем на билото-ришки проход.
Там трябва да ни чака Мечо Пух, който си е осигурил транспорт от Разград.

Ще премаркираме червената следа от картите по-горе, аз ще нося GPS и после ще публикувам каквото е записал. Закупил съм 4 флакона спрей, 2 червени и 2 бели. Мечо също трябва да е взел. Направих 30 табелки с надписи "КОМ" или "ЕМИНЕ" и ще ги заковем на възловите места.


Очаквам за 7-8 часа да сме до г.с. Елешница от където за 3 ч. се стига до Върбишки проход.
В хижата запазих последните стаи от "хубавите" / каквото и да значи това /, но имало възможност да се спи на тавана който е добре уреден по думите на "жената от телефона". Хижата работи като ресторант и се предлагат Скари, Омлети, супи....

За следващия ден - преход до Котел 6-7 часа и отпътуване.


Ако има още желаещи могат да се включат.......
Пет Май 13, 2011 6:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 616

Мнение Отговорете с цитат
Айде бе, хора, не се ли върнахте вече? Rolling Eyes Това информационно затъмнение около мероприятието направо ме убива... Confused
Пон Май 16, 2011 2:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Доброволчески дейности Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Следваща
Страница 7 от 10

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov