ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Есенно-мъглива разходка из Балкана

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Есенно-мъглива разходка из Балкана
Автор Съобщение
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Есенно-мъглива разходка из Балкана Отговорете с цитат
Всеки си има свойта любима планина и мен ме влече повече към Пирин и Рила. Въпреки това, есента в Балкана е нещо особено. През лятото ми доскучава да вървя из гората, но през есента е съвсем различно. Много е красива тази гора и много гостоприемна: шипки, глогинки, буковинки, диви ябълки, ядливи гъби... няма как да умреш от глад.

Една кратка, но красива разходка:

снимки

Маршрутът:

1ви ден: село Тъжа (на 15км от Калофер) - х.Русалка - х.Триглав
2ри ден: х.Триглав - Кадемлийското пръскало - х.Русалка - с.Тъжа

Маршрутът е лек, пътят полегат, така че става и за не много подготвени туристи, а има какво да се види. За съжаление, много красиви гледки изпуснахме заради мъглата.
Пон Окт 29, 2007 5:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Re: Есенно-мъглива разходка из Балкана Отговорете с цитат
natam-nasam написа:
...шипки, глогинки, буковинки, диви ябълки, ядливи гъби... няма как да умреш от глад. ...


Като знам какъв съм карък, няма да е от глад верно ...
Пон Окт 29, 2007 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ейй ама страшна гора ви е посрещнала Very Happy Много красиво, браво за снимките Smile
Пон Окт 29, 2007 9:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Хубава пиростия.Smile И паяжинката ме кефи много! ръкопляскания

Много хубаво ходене сте направили. Поздравления Exclamation
Пон Окт 29, 2007 11:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
мъглива есенна гора.. баси готиното ръкопляскания

--а какво е пиростия?
Вто Окт 30, 2007 10:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
а какво е пиростия?

Пиростия значело "триножник". Това ми го каза Стоян. Става въпрос за тази голяма скала, която непонятно как се крепи.
Вто Окт 30, 2007 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хъм да бе това доста импулсивно от твоя страна ... Laughing
Вто Окт 30, 2007 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Водопада в мъгла изглежда мистичен! Спомням си една снимка на Иво, която съм си записал като най-красивата на Кадемлийско пръскало, също има мъгла. Аз все минавам от там когато няма мъгла...
Видяхте ли на пътя по-нагоре една нова чешма? През лятото минах няколко дена след като беше пусната и едва църцореше в голямата суша, беше ми интересно дали сега тече. Иначе пътя от х.Тъжа че чак до долу, до селото е много досаден и неприятен в голяма жега и суша. Затова питам за чешмата. Аз си наливам вода от следващото голямо дере над Кадемлийско пръскало. Водата там е много добра на вкус. Wink
Вто Окт 30, 2007 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Да, видяхме чешмата. Не знам как е през лятото, сега, естествено, има вода в изобилие. За пътя и аз това си помислих - лятото щеше да е досадно. Но сега, есенно време, в това разнообразие от багри и природни благинки, беше приятно. Smile
Вто Окт 30, 2007 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
2 неща ми правят впечатление всеки път в село Тъжа. Дори в най-зверската суша, чешмата в центъра тече, а също течат води в канавката. И другото - яките къпини в долния рай на селото по посока гарата - просто не ги пропускам, стига да са актуални! Razz
Вто Окт 30, 2007 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
Моментът с тия камънаци, които незнайно как се държат, е интересен, да. Ние със Стоян и Ани, миналата година като се разхождахме из района, докато чакахме да дойде съботата, попаднахме на интересни такива. Районът май е доста богат Smile

Това снимка на Стоян от тогава.
И още една от мен
Сря Окт 31, 2007 10:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov