ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Направи си сам
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Направи си сам
Автор Съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Професионални лепила в малки разфасовки, с много дълъг срок на употреба, на англйският производител http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjYsp-UvtHKAhUFhiwKHbcxAkoQFggmMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.instrumenti-online.bg%2Fm-124-SCIGrip&usg=AFQjCNG3KyjBAS_EhMjdvGvB1qVYHQjbEQ .
Които знам от предишната си работа , и са единствените , доказали се с години за безотказно фиксиране и удържане с много гънък безцветен пласт на килограмови атрибути от неръждаема стомана върху стъкло, какъвто ни беше проблема тогава .

Точно този вид лепило от широката гама на тези английски лепила няма отношение към планинарството / но другите лепила на производителя имат / и е само пример за изключителните качества на лепилата на този производител, които осъществяват на пръв поглед непостижими цели.
Характеристики от паспорта на лепилото: SG 3319 kit двукомпонентно анаеробно структурно лепило с активатор
специално разработено за лепене на стъкло към стъкло и стъкло към метал без използване на UV лампа
използва се и при лепене на боядисани стъкла,където боята не позволява лепене с обикновени UV лепила
напълно прозрачно след втвърдяване
якост: 35 N/mm²
tº диапазон: -50ºС ÷ +120ºС
хлабина: 0.05 mm
време за фиксиране: 60 sec
цвят: безцветен
опаковка: 50 ml лепило / 18 ml активатор
Производителят има всякакви лепила за всичко. За разлика от едни смърдящи аржентински фалшификати които ни измъчиха и не стават за нищо освен лепене на счупени пластмасови химикалки Laughing , известни от рекламите по телевизията преди 10 години и разпространявани от железариите. Нищо не държаха, а като се смесят компонентите, цялата туба се втвърдява след 2-3 часа.
Тук принципа е друг и много прецизен - първият компонент- стъкл. бутилчица с малка четчица вътре , се намазват тънко двата материала за лепене. След това , без смесване, се нанася тънък филм от самото лепило. Фиксира се за 1 минута и край. не са много скъпи, а са и десетки пъти по-икономични от Хенкел момент и подобни. За разлика от Хенкела, който не е лош като универсално лепило, това е съвсем друг клас лепило - освен здравината на залепване, не цапа и няма цвят, слоевете са невидими и с годините не попиват мръсотия.
Съб Яну 30, 2016 3:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Обувките Адидас, които и Ведрин има, отдолу излязоха ръждясали пирончета, изгнила мукава. Изчистих ги / това останалото е от ръждата / но убиваха, а и стелките им отдолу също бяха ръждясали:

от опаковка на компютри, премерих и изрязах по размер:

залепих го, спазвайки инструкциите на лепилото, да запечата ръждата отдолу и малко да омекоти допълнително където беше мукавата:

Стелки от стари изхвърлени обувки, първо ги пускам в пералнята и ако издържат ги запазвам. Смених оригиналните / тези жълтите с ръждата/ които са и много тънки.

Нед Фев 14, 2016 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
il4o_voivoda



Регистриран на: 06 Сеп 2015
Мнения: 476

Мнение С доброномерен тон - приятел Отговорете с цитат
Дето се казва - с такъв оправен мъж, блазе му на семейството. Ама такава тема баш на двойния празник 14 февруари - вече е малко прекалено!
Пон Фев 15, 2016 1:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Re: С доброномерен тон - приятел Отговорете с цитат
il4o_voivoda написа:
Дето се казва - с такъв оправен мъж, блазе му на семейството. Ама такава тема баш на двойния празник 14 февруари - вече е малко прекалено!

Прав си il4o_voivoda, какво оправдание да дам....той Господ искал да срещне военните на моста да им подари акъл, те форсирали реката Laughing
Вто Фев 16, 2016 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Eдно приспособление, което много помага за поддържане на добра форма, необходима за планините - домашна висилка за набирания.
Продаваните готови имат следните недостатъци:
1. Къси са. Близкото поставяне на ръцете в хват за набиране, няма добър ефект - затваря гръдният кош и поддържа само някои отделни мускули. Максимално широкият хват е най-добър, защото тогава основно натоварени са гърдите, а при набирания зад врат, които няма как да станат на къс лост - и гърба.
2. Седят грозно между врати. Огъват се.
Тази е качена високо и не се вижда, нито натрапва.
Всеки ден по няколко пъти, минавайки под нея, когато се сетя правя набирания. Най-доброто средство за поддържане на формата, а съм установил, че цялото тяло някак си е стресирано и не си позволява да пълнее, знаейки че ще му е некомфорно ако е прекалено тежко.
Такива елементи, се продават от фирма www.ventabulgaria.com. - Вента Груп EООД. Необходими са 2 бр. от това:


Това е накрайник, които с един болт скрит в него, зацепва муфата с нарязаните краища от снимката горе в тръбата, а другият край с 2 или 3 дюбела, кой колкото смята че трябва за да издържи теглото му, се закрепва към стена, за предпочитане бетон. Не е необходимо да се купува тръба 6 метра от фирмата, които 6 метра не са и нужни. На борса Къро има същите тръби, като се търсят остатъци от 1-1.50 метра ги дават и на по-ниска цена, а са и лесни за транспорт.
Материалите излизат 30-40 лв, зависи от дължината на лоста.
Лостът изглежда така:


За който му е необходимо, тази система от www.ventabulgaria.com. - Вента Груп EООД, на испанската фирма Herrajes Ausere - Spain , се изграждат безкрайни системи от такива части от стомана. Кабините в обществените тоалетни в моловете са така направени, като и много самостоятелно стоящи прегради за разделителни стени, външни душове и градини . За външни условия, серията неръждавейка е S+- допълнително обработена.
Нед Юли 17, 2016 8:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Eдно приспособление, което много помага за поддържане на добра форма, необходима за планините - домашна висилка за набирания.
Продаваните готови имат следните недостатъци:
1. Къси са. Близкото поставяне на ръцете в хват за набиране, няма добър ефект - затваря гръдният кош и поддържа само някои отделни мускули. Максимално широкият хват е най-добър, защото тогава основно натоварени са гърдите, а при набирания зад врат, които няма как да станат на къс лост - и гърба.

Ааа, тук не може да ни излъжеш. Набиранията със събрани ръце натоварва максимално гърдите и бицепса. Широкият хват натоварва предимно рамената и гърба. Даже няма голям смисъл да си вреш главата пред лоста. Smile

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Нед Юли 17, 2016 10:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
didogen Smile , кой както му е кеф. Може и залупки и склопки, всичко е добро
Нед Юли 17, 2016 3:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
От време оно съм свикнал, да пия вода в планината само от чешмички, потоци и езера, дето се казва да вкуся и пия самата планина. Металните специализирани съдове тежат, а и не ме кефят. Не съм привърженик и на гумените мяхове за вода вътре в раницата, наречени водни системи. ПЕТ- пластмасата казват е вредна, но само ако е стара или нагрята, а иначе е лека и достъпна.Отстрани на раницата, винаги имам две бутилки по 0.5 литра за тази цел, като стигна до ново поточе, изхвърлям старата вода ако не е изпита, и ги използувам за чаша. Но тези бутилчици започнаха да ги правят много тънки и меки, огъват се и се кривят, а и капачките им са вече много ефирни и не държат. Производителите са прави, това са еднодневки и за тях използуват вече много по-малко матриал.
При раница с външни джобове, тези кръгли бутилки доста издуват настрани. При новите странични джобове от ликра на модерните раници, това издуване може да доведе и до скъсване в клек или скала.
Загледах докато си миех забите една опаковка от Лидл и си викам .... я , тя идеална :

Плоска, тънка и пак си е половин литър. Здрава пластмаса, здрава капачка, която отрязах с фрексче / може и сназъбен нож/донякъде, така по-лесно се отваря/затваря, а и за икономия на някой грам тегло. С фина шкуртка загладих изрязания край на капачката . Лепилото след сваляне на лепенката е упорито и изтрих с разтворител коресилин или МТР, дамите ако решат да си направят сами, могат да използуват ацетон за маникюр, който е още по-силен и сваля лепилото веднага .
Водата за уста е едно от малкото добри неща в Лидл и си заслужава да се купува, има и синя, но тази зелената по ми харесва.
Вписва се добре в контура на джеба и върши работа.



Последната промяна е направена от аngel на Нед Юли 24, 2016 10:23 am; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Юли 24, 2016 8:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
neillmakoli



Регистриран на: 29 Юли 2015
Мнения: 223
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Това последното е добра идея.
Аз също не харесвам "катетрите" и манерките.
Нед Юли 24, 2016 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Купих си спален чувал от Кауфланд преди време за 30 лв. Температурата му на комфорт мисля беше 11 градуса. Как мога да я сваля да речем до към 5-8 градуса? Този чувал ще го ползвам инцидентно през лятото на височина до към 1000-1200 м. максимум.

ПП Ако ми трябва чувал за по-сериозна употреба, ще си купя хубав.
Съб Авг 27, 2016 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Топъл чувал? Отговорете с цитат
Планинецо, тия 3-4 градуса ли са ти проблемът? Както разбирам, не се готвиш да спиш на минусови температури. Не ти ли стига тогава да се навлечеш с нещо вътре в чувала? Спал съм с панталон, вълнени чорапи и дебел пуловер, според както дойде. Тия дрехи така или иначе трябва да ги имаш в раницата, ами използвай ги, ако ти е студено! Very Happy
Нед Авг 28, 2016 12:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, Сотиров! Аз си го мислех, но не знаех дали става така-просто никога не съм ползвал спален чувал...
Нед Авг 28, 2016 12:20 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Още за спането Отговорете с цитат
Добро допълнение към спалния чувал е одеяло, което да се постеле под него. Гледам, че туристите масово използват едни порести постелки, шалте май, но на мен ми се свличаше и накрая го хвърлих. А одеялото е много по-полезно: можеш и да се дозавиеш с едната половина, ако си сам, можеш да обядваш върху него на поляна и т. н. Аз покрай децата винаги нося одеяло, макар че вече не ми се налага да го взимам на походите заради следобедния им сън в клековете. Very Happy

Наблюдателю, хем пишеш, че предпочиташ да пиеш направо от планината, хем носиш шише. И що ти трябва? Не си ли опитвал без шише? На принципа "Имаш крава - пиеш мляко". Very Happy Сигурно ще ме обвинят в еретични подбуди заради "обезводняването", но от опит знам, че човек чудесно може да изкара, без да носи вода. Особено по маршрути като Мальовишкия, Седемте езера, Бъндеришките и прочие, които са по протежение на реки и езера.
Нед Авг 28, 2016 12:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Re: Още за спането Отговорете с цитат
Сотиров написа:


Наблюдателю, хем пишеш, че предпочиташ да пиеш направо от планината, хем носиш шише. И що ти трябва? Не си ли опитвал без шише? На принципа "Имаш крава - пиеш мляко". Very Happy Сигурно ще ме обвинят в еретични подбуди заради "обезводняването", но от опит знам, че човек чудесно може да изкара, без да носи вода. Особено по маршрути като Мальовишкия, Седемте езера, Бъндеришките и прочие, които са по протежение на реки и езера.


Сотиров Smile , на много места се случва по 3-4 часа да няма вода, а нося и за кучето Дара, когато съм с нея. Може да е лош навик, но пия доста вода. Никога не съм носил отвън в готови бутилки, винаги водата е от планината, на място. Сега пак бях в мраморният Пирин и прецизирах количеството - 3 литра на ден, от снежник до снежник.
Пет Сеп 02, 2016 5:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:
Купих си спален чувал от Кауфланд преди време за 30 лв. Температурата му на комфорт мисля беше 11 градуса. Как мога да я сваля да речем до към 5-8 градуса? Този чувал ще го ползвам инцидентно през лятото на височина до към 1000-1200 м. максимум.

ПП Ако ми трябва чувал за по-сериозна употреба, ще си купя хубав.

Купи си и найлон 2.5 на 2.5 м
Пет Сеп 02, 2016 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Страница 5 от 6

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov