ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Как да извадя само един трак от гармин ?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Как да извадя само един трак от гармин ?
Автор Съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Как да извадя само един трак от гармин ? Отговорете с цитат
Имам следното питане. Докато си ходя Гармина ми седи и прави трак. аз обаче искам да си правя отделни тракчета до определени чекпоинти, например от драгалевци до Голи връх, там запазвам тази част от трака, после от Голи до Черни , пак сейф. Обаче после като ги еьпортна и излиза един експорт файл в който са всички сейвнати тракове.
Та може ли да си извадя от тези тракове само един, например Голи вр до Черни връх (междинния трак от ходенето)
Вто Апр 12, 2011 10:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не знам какъв Гармин използваш, но с 60CSx трябва просто да му дадеш clear на active log след като запишеш предходния трак, за да започне отначало. Аз използвам MapSource и след като ги прехвърля, траковете се виждат като отделни по име. Може да изтриеш останалите, ако искаш да запишеш като файл точно определен.
Вто Апр 12, 2011 10:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Не знам какъв Гармин използваш, но с 60CSx трябва просто да му дадеш clear на active log след като запишеш предходния трак, за да започне отначало. Аз използвам MapSource и след като ги прехвърля, траковете се виждат като отделни по име. Може да изтриеш останалите, ако искаш да запишеш като файл точно определен.


аз правя по същия начин с Clear, и в Мапсорса излизат всички сефнати тракове, ама от Мапсорса как да запазя само един, точно определен ако искам да речем да го кача тук ?
Вто Апр 12, 2011 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Най-добре активирай опцията да пише всичко на microSD картата. Там се пише инфо за всеки ден, без орязване броя на точките, в GPX формат. MapSource чете тоя формат. Като отвориш файла, можеш да нарежеш трака на всякакви парчета по твое желание, след това копираш в нов прозорец желаното парче и записваш.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Апр 12, 2011 11:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм с Орегон. Записвам като отивам на Track Manager - Current Track - Save track. След записването ме пита "Clear current track". При "ДА" трака се нулира и започвам следващата отсечка. След като включа ГПС-а в комп-а директно отивам в директорията на картата /Garmin/GPX/ и там намирам нужните ми файлове в формат gpx. Тези файлове можеш да ги импортнеш в Мапсорс или друга програма. Аз спрях да ползвам директен импорт от ГПС на Мапсорс, понеже ми сглобява малко странно траковете. Не го разбирам и така и не свикнах с него.


Вто Апр 12, 2011 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
В ляво се виждат всички тракове след като съм експортнал от телефона в мапсорса.
Сега искам да си запазя само жълтия трак. Като дам саве ас ГПХ запазва всички тракчета, не само жълтия

Вто Апр 12, 2011 4:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Най-добре активирай опцията да пише всичко на microSD картата. Там се пише инфо за всеки ден, без орязване броя на точките, в GPX формат. MapSource чете тоя формат. Като отвориш файла, можеш да нарежеш трака на всякакви парчета по твое желание, след това копираш в нов прозорец желаното парче и записваш.


_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Апр 12, 2011 5:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
dido написа:
Най-добре активирай опцията да пише всичко на microSD картата. Там се пише инфо за всеки ден, без орязване броя на точките, в GPX формат. MapSource чете тоя формат. Като отвориш файла, можеш да нарежеш трака на всякакви парчета по твое желание, след това копираш в нов прозорец желаното парче и записваш.


ама и аз да се . . Smile По някога май трябва по два пъти да ми се обяснява Oops Стана работата. Мерси за подкрепата (съпорта Smile )
Вто Апр 12, 2011 6:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov