ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Хижа Ехо в края на април

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Хижа Ехо в края на април
Автор Съобщение
faith



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 26

Мнение Хижа Ехо в края на април Отговорете с цитат
Много от вас са ходили на Ехо и съм сигурна, че мога да разчитам на вашите съвети.
Какви са условията горе в планината към края на април по маршрутите до хижата? Има ли още сняг на места или вече не?

С моята компания сме ходили на доста места и имаме тренинг, но малко сме го позагубили зимата. Интересува ме кой маршрут е най-предпочитан- от Розино, от Клисура или от Рибарица?

Има ли някои специални неща, с които да се съобразя, ако решим да предприемем преход до там последните дни на месеца?
Ще съм много благодарна на отзовалите се Smile)
Сря Апр 13, 2011 6:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
metro



Регистриран на: 13 Яну 2009
Мнения: 109
Местожителство: с.Куртово

Мнение Отговорете с цитат
Абе става и то Розино и от Клисура но става и от Беклемето .Зависи как искате да се натоварвате.

_________________
На туриста раницата е тежка ,но главата е лека!!!
Сря Апр 13, 2011 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И аз си мислех същото ходене по същото време, но може би ще остане за началото на май. Кое е по-добре-качване от Клисура и слизане до Розино или обратното? И как са като натоварване двата маршрута? Маркировката, доколкото знам, е добра..
Сря Апр 13, 2011 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение паркиране в Розино Отговорете с цитат
Я кажете къде може човек да си остави колата в Розино, че досега само съм минавал през селото, ама съм леко смутен от тена на част от обитателите му?
Чет Апр 14, 2011 9:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
faith



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
Не ме притеснява толкова натоварването, колкото това каква е обстановката горе по това време. И все пак, ще ми е от полза да знам, от всички, кой е най-лекият или кратък маршрут.

Сякаш, съм забелязала, че повече се качват от Розино.
Чет Апр 14, 2011 6:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Моето мнение е, че качване от Розино ще е доста трудоемко Razz
90% от ходенията ми до Ехо са все с качване от Клисура и слизане в Розино. То слизането в Розино не е по-малко неприятно (има там една Дългата поляна, която е... абе... дълга и стръмна). Трябва някой път да го мина и нагоре, може пък да е в мен грешката.

От Клисура е по-симпатично според мен, нищо че е малко по-дългичко. Теренът е по-разнообразен.

Иначе най-кратко е от Рибарица, ако ви се трамбова 8-9 километра по път. След пътя има една стръмна гора и излизате вече много близо до хижата. В края на април едва ли ще има и сняг, та по лятната пътека за нула време ще сте там. Ако случайно обаче е взело, че понатрупало - по колците Wink
Пет Апр 15, 2011 3:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
faith



Регистриран на: 25 Сеп 2009
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат
снЕг обичам много, но не и да драпам по баирите повече от два часа, в негово присъствие Very Happy

благодаря много за информацията, ще попрочета още, определено бих избрала по-разнообразен маршрут и в никакъв случай път Smile искам дивооо, зелено и планинско Smile)
Пет Апр 15, 2011 7:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
От Рибарица пътят може да се съкрати доста, като се отиде с автомобил до Горското стопанство. Оттам също има трамбоване по чакълест път, не е изморително, но е адски досадно. След това пътят свършва и започва една стръмна пътека по която излизате на 30-40 минути от хижата. Не се наемам да казвам часове, понеже не знам с какво темпо обичате да се движите Smile
Нед Апр 17, 2011 9:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Пътя от Рибарица ме интерисува и мен. Може ли да се остави колата някъде за една вечер. Ще ходя лятото там, но ще съм с две бебета (близначки Very Happy ) на година и половина, та ми трябва възможно най-близо да мога да си оставя колата (то за тях е лесно - тях ще ги носим Very Happy ).

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Вто Апр 26, 2011 8:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
petarpstone написа:
Пътя от Рибарица ме интерисува и мен. Може ли да се остави колата някъде за една вечер. Ще ходя лятото там, но ще съм с две бебета (близначки Very Happy ) на година и половина, та ми трябва възможно най-близо да мога да си оставя колата (то за тях е лесно - тях ще ги носим Very Happy ).

При табелата на селото откъм Шипково има разклон. Пътят за Ехо е указан с табела още там. Завивате по него и карате 3-4 км до Горското стопанство, където може да паркирате Smile

Оттам нагоре продължава черен път и пред входа на парк "Централен Балкан" достига до по-широко място, използвано предполагам за товарене на дървесина. Предполагам, че е възможно и там да си оставите колата, все пак ще съкратите още някой километър Smile
Аз лично не съм спирал там Smile

П.П. Имай впредвид, че пътеката, която започва след като свърши пътят е стръмничка Smile
Вто Апр 26, 2011 1:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov