ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Не купувайте нищо от магазин Екипировка на ул.Шипка 5!!!!!!!
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Предишната тема
Следващата тема
Не купувайте нищо от магазин Екипировка на ул.Шипка 5!!!!!!!
Автор Съобщение
petko5



Регистриран на: 07 Юли 2010
Мнения: 44
Местожителство: София-Белоградчик-Стара Загора

Мнение Не купувайте нищо от магазин Екипировка на ул.Шипка 5!!!!!!! Отговорете с цитат
Здравейте!

Exclamation Exclamation Exclamation Не купувайте нищо от магазин "Екипировка" на ул.Шипка, №5 Exclamation Exclamation Exclamation

Искам да споделя с вас за продажба на некачествени стоки и некоректно отношение от страна на Магазин "Екипировка" на ул.Шипка, №5
http://www.ekipirovka.com

Случая е следния:

На 30.06.2010 г. от магазин "Екипировка" на фирмата ЕТ "Софмо-Никола Атанасов", с адрес на търговския обект: гр. София, ул. "Шипка", №5, закупих спортни обувки с марка "VASQUE Breeze Low VST GTX - 7084" на стойност 175,00 лв.
Продавачът ми каза, че тези обувки са идеални за средно труден преход в планината, че са изключително здрави и че няма да имам проблем с тях.
Заплатих сумата от 175,00 лв. и дори бях приятно изненадан, когато продавачът ми даде 1 година гаранция.

След четири месеца носене само в градски условия, обувките се разлепиха. Появи се сериозно разлепване на дясната обувка точно на сгъвката и множество други по-малки разлепвания. В резултат на това на 12.02.2011 г. занесох обувките за рекламация.
Продавачите от магазина бяха изненадани. Твърдяха, че не е възможно този модел обувки да се разлепят, те били изключително здрави, че никога не са имали проблем с този модел и че аз съм първият такъв случай. Приеха ми рекламацията и ми издадоха документ "Акт за рекламация №7”. След около 10 дни ми се обадиха и ми казаха че обувките са ремонтирани. Констатирах, че ремонт беше извършван само на дясната обувка, там където имаше голямо разлепване. Ремонтът не беше с добро качество, а другите повреди по обувките изобщо не бяха отсранени.
Казах им, че за мен това не е свършена работа и няма да приема рекламацията. Те започнаха да ме убеждават, че това разлепване е нормално и че обущарят с когото работят също е казал, че разлепването е нормално. Не считам за нормално обувки за средно труден преход в планината, струващи 175,00 лв. да се разлепят, при това – в срока на гаранцията и само след 4 месеца носене в градски условия.
След като изслушах обясненията на продавачите, че нищо не могат да направят, върнах обувките за повторна рекламация.
На 01.03.2011 г. ми се обадиха за втори път и ми казаха, че обувките са готови. На 02.03.2011 г. отидох да си взема "готовите" обувки. За зла участ този път обувките изобщо не бяха давани за ремонт. Продавачите пак се опитаха да ме убедят, че този вид разлепване е нормално, че обущарят с когото работят няма технология да ги залепи и че нищо не могат да направят по моя въпрос. Казах им, че това не е нормално за обувки, струващи 175,00 лв., които са за средно труден преход в планината, а са носени само в градски условия.
Поисках да разговарям със собственика на магазина, но те категорично отказаха да ме свържат с него под предлог, че бил много зает. Малко след това се появи някакъв господин, който така и не се представи и който впоследствие се оказа, че не е собственикът и също така упорито се опитваше да ме убеждава, че това разлепване е нормално.


Оказа се че аз не съм единствения случай, има още които са изпатили от въпросния магазин!

Exclamation Exclamation Exclamation Не купувайте нищо от магазин "Екипировка" на ул.Шипка, №5 Exclamation Exclamation Exclamation

Има други магазини, които предлагат много по-качественна стока и на по-ниски цени Wink
Съб Апр 16, 2011 10:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Преди около година и половина си купих от Екипировка зимни обувки на Васке, ето този модел (тогава струваха 405лв):
http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1046
На втората зима(става въпрос за сериозно носене) телта на едната се скъса. Занесох ги магазина и там ми обясниха, че най-вероятно съм я оплел при стягането, заради което се е прекъснала. Казаха ми, че ще се опитат да я поправят.
След няколко дена ми се обадиха, че няма да успеят с поправката, така че ако искам ще ми ги сменят с нови. Аз естествено бях много доволен от този развой на събитията, защото обувките вече започваха да се амортизират.

Това е моя случай с обувки от Екипировка. И преди бях писал, че нищо лошо не съм видял от тях. Но разни хора, разни идеяли.
Нед Апр 17, 2011 8:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
petko5



Регистриран на: 07 Юли 2010
Мнения: 44
Местожителство: София-Белоградчик-Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Интересно, защо и на мен не ми предложиха този вариант, а се опитваха да ми обясняват че това е нормално и че нищо не могли да направят по въпроса!?

Аз мисля че тук има подбор на клиенти!


Последната промяна е направена от petko5 на Нед Апр 17, 2011 11:01 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Апр 17, 2011 10:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
на първите ми обувки Райхел им се сцепи леко подметката на 3тия месец и ми върнаха парите без да се разправят и циганят !!
Нед Апр 17, 2011 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
За Vasque правят чат-пат зверски намаления (с 80-90-100лв надолу), сигурно затова се циганят специално с тях (дори и да е без намаление взета обувката, щом става дума за по-евтин модел). По принцип, като като е в гаранция, би трябвало или да ти ги сменят или да ги пратят на производителя. Явно не им се занимава. Най-малкото Vasque едва ли имат лицензиран обущар тук Rolling Eyes

Другото, което на моменти върви - повечето неща са и с международна гаранция. Пишеш един мейл на производителя, обясняваш и може и да ти обърнат внимание. Пробвано е с друга марка обувки и сработи. Обаче трябва да си го купил от официалния им дистрибутор тук, не знам доколко Екипировка са официален дистрибутор на Vasque.

Трисезонките ми са Vasque и дано не се налага, ако се случи някой гаф едва ли ще ги дам на Ekipirovka-та, обущар в София и аз мога да си намеря.
Нед Апр 17, 2011 11:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Хъм може и да има подбор на клиенти, не е изключено.
С моето течащо Raichle ме отсвириха по подобен начин - шефа обеща, после шефа го няма, шефа каза - няма да ги сменим и т.н.

Писах мейл до производителя - никой не отговори. Оттогава марката Mammut я пазаря само от Германия или Австрия. Не мога да си позволя да купувам некачествена бракувана стока от българския вносител просто Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Апр 18, 2011 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Дидо, това е малко тежко изказване. Не мисля, че внасят тенденциозно бракувана стока, друг е въпроса дали няма разлика в качеството на партидите за нашия пазар, например такива, доволно отлежали в китайските складове или другаде. Така или иначе, аз съм страшно доволен от някои от нещата, взети от там, например челника на BD или същата раница, която си купих наскоро.
Пон Апр 18, 2011 1:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
... друг е въпроса дали няма разлика в качеството на партидите за нашия пазар, например такива, доволно отлежали в китайските складове..

Така е!
igurbev написа:
Така или иначе, аз съм страшно доволен от някои от нещата, взети от там...

И това е така.

Всъщност, последните две-три години не съм си купувал отговорна/скъпа екипировка от България.Пазарувам предимно от Англия и Германия онлайн.А иначе, пожелавам на всеки да има възможност да си напазарува от меката на планинската екипировка-Катманду.Там цените и качеството на дрехите са втрещяващи.
Пон Апр 18, 2011 3:18 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Дидо, това е малко тежко изказване. Не мисля, че внасят тенденциозно бракувана стока, друг е въпроса дали няма разлика в качеството на партидите за нашия пазар, например такива, доволно отлежали в китайските складове или другаде ...


Тежко е разбира се, но според мен тези порочни практики съществуват.
Имам информация от фалирал вече бивш вносител на известна марка за това, че:
- за нашия пазар стоката НЕ Е с качеството на стоката за германския пазар (примерно)
- наши вносители търсят бракувани партиди от фабрики на дадена марка и ги реализират на вътрешния ни пазар, често с големи печалби

Тези думи се обясняват чудесно от разни странности на тукашната търговия с маркови туристически стоки:
- масово не се зачитат правата на клиентите за гаранционно обслужване. Какво значи шев и лепене на туристическа обувка при местен майстор? Това не е гаранционна поддръжка, а опит за измама на клиента. Всеки патил планинар знае, че вибрамова подметка и разшита обувка не подлежи на ремонт. Вибрамът се лепи само при технология с топло лепене (фабрична най-често), което е непосилно за кварталните майстори. Шиенето пък на разшита обувка поврежда мембрани, конците не са толкова здрави като фабричните, липсва импрегнация на шева. Шитата обувка повече не я търси за водонепропускливост.

- не можеш да си купиш произволен модел стока от официалния и вносител. Всеки опит за поръчка на модел, който не се продава в България, означава месеци чакане. Обикновено сценария е - ела другата седмица - още го няма, ела другата, ела по-другата и т.н., докато се изтъркулят 6-7 месеца. Това за мен е опит за протакане докато правилната стока на правилната цена за вносителя бъде открита в правилната фабрика.

Като контраст на тоя тип пазаруване ще ти опиша какво става в австрийски магазин. Поръчвам два чувала по EU750 парчето по имейл, с уговорката да го прибере човек от магазина след 4 дена. Чувалите не са налични, но продавачът ме уверява, че ще се доставят на желаната дата. Два дни по-рано (два дни след поръчката) собственикът се обажда и ме информира, че чувалите са в магазина. Притеснен е дали ще ги приберем на уговорената дата, че са много пари все пак... Е такова отношение в българските магазини не съм виждал. Тук обикновено се чака много, пазарува се скъпо, ако въобще има какво да купиш, и накрая те е*** с гаранцията - щото стоката не струва.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Апр 18, 2011 4:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
аз съм доволна от Екипировка, имам чудесни неща от там които за 2 години не са мръднали

както по-горе е написано - разни хора, разни идеали Smile
Пон Апр 18, 2011 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
До Albenа и igurbev.Какво общо имат идеалите на хората с отношението на измамените купувачи към търговците? Сигурно в името на някаква по висша и морална цел прецаканите трябва да обръщат и другата буза, белким ги съжалят и им уважат гаранцията. Wink Екипировка НЕ СА ЕДИНСТВЕНИТЕ , но са най често споменаваните що се отнася до подобни шменди капели.На мен като човек който тепърва ще си купува по-качествена(скъпа) екипировка, такива теми няма как да не повлияят на избора ми на магазин.


човече, настроен си негативно май Laughing

айде да се пообяснавам малко Wink
разни хора, разни идеали = разните хора имат разни предпочитания, любими марки, предпочитани магазини за покупка и т.н.

и нещо което се изпуска от клиентите при покупка на екипировка /и не само/ е, че нещата се застояват повечко в България - скъпо е, малко са клиентите.
Мембрани, високотехнологични материи от изкуствени влакна нямат толкова дълъг живот. Развалят се от стоене, т.е. едно от основните свойства на материала изчезва и парите са дадени напразно

като ще купуваш сега, знай че има обувки и якета, които са в БГ магазини поне от 3 години.... гледай от коя година е модела, ревюта за него

остани си със здраве и опитай да подхождаш с идеята, че всички тук се опитваме да си бъдем полезни

пс/ магазин Екипировка не се обсъжда за първи път тук
Вто Апр 19, 2011 1:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
petko5



Регистриран на: 07 Юли 2010
Мнения: 44
Местожителство: София-Белоградчик-Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
Днес КЗП си каза тежката дума!
При проверката на магазин "Екипировка" на фирмата ЕТ "Софмо-Никола Атанасов" не са констатирали нарушенния.
Собственика на магазина, категорично отказал да ми възстанови сумата или да ги замени с нови, както и да е, да е жив и здрав :beer
Много се зарадвах когато разбрах, че срещу двата магазина има общо 4 жалби, съставен акт и се води дело срещу фирма ЕТ "Софмо-Никола Атанасов" .

Съвет:

Exclamation Exclamation Exclamation Не купувайте нищо от магазин "Екипировка" на ул.Шипка, №5 и на ул. Герлово, №6 в гр. София Exclamation Exclamation Exclamation
Риска да купите скъп боклук, си е 100% ваш Exclamation


п.с.
Г-н Никола Атанасов, изкренно се надявам и ви го пожелавам с цялото си сърце, да загубите делото което водите в момента.Wink

Аз от моя страна ви обещавам, че ще се погрижа колкото се може повече хора в интернет и реалното пространство да разберат за вашето некоректно отношение и че продавате боклуци във вашите магазини Wink

И за последно:
Сменете тъпите продавачи в магазина ви на ул.Шипка, №5.....мнОоооооооооооооого са зле!!!!!!!!
Сря Апр 20, 2011 8:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
За продавачите на Шипка съм съгласна Razz
От там си купих Vasque-то... каквото ги питах, само вдигаха умно рамене Rolling Eyes Хубу, че вече си бях харесала обувките и ми паснаха.
От Герлово си взех еспадрили, пича беше много ОК даже, пробвах какво ли не 10-15 минути след началото на работното им време, даже не си беше оправил нещата из магазина още, но беше в час и отзивчив.

За другите неща - май излиза на късмет работата, колкото и да е тъпо Confused Аз се надявам да съм изтеглила дългите сламки Razz Обувките съм ги носила малко за сега (последния път газих и бая сняг - нямаше грижи). Еспадрилките също се държат, а тях поне 2-3-4 пъти седмично ги експлоатирам на стена.
Чет Апр 21, 2011 3:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
petko5 написа:
Сменете тъпите продавачи в магазина ви на ул.Шипка, №5.....мнОоооооооооооооого са зле!!!!!!!!

Ще ме прощаваш Петко5. Това са лични нападки. Дали ще ти сменят обувките или не, не зависи от продавачите. Но ако си тръгнал напред с голямата гега, няма какво да се учудваш, че са те гледали като овчар. По една или друга линия познавам "тъпите продавачи".
Чет Апр 21, 2011 7:24 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
petko5



Регистриран на: 07 Юли 2010
Мнения: 44
Местожителство: София-Белоградчик-Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Преди около година и половина си купих от Екипировка зимни обувки на Васке, ето този модел (тогава струваха 405лв):
http://www.ekipirovka.com/index.php?p=8&pid=1046
На втората зима(става въпрос за сериозно носене) телта на едната се скъса. Занесох ги магазина и там ми обясниха, че най-вероятно съм я оплел при стягането, заради което се е прекъснала. Казаха ми, че ще се опитат да я поправят.
След няколко дена ми се обадиха, че няма да успеят с поправката, така че ако искам ще ми ги сменят с нови. Аз естествено бях много доволен от този развой на събитията, защото обувките вече започваха да се амортизират.

Това е моя случай с обувки от Екипировка. И преди бях писал, че нищо лошо не съм видял от тях. Но разни хора, разни идеяли.


igurbev написа:
petko5 написа:
Сменете тъпите продавачи в магазина ви на ул.Шипка, №5.....мнОоооооооооооооого са зле!!!!!!!!

Ще ме прощаваш Петко5. Това са лични нападки. Дали ще ти сменят обувките или не, не зависи от продавачите. Но ако си тръгнал напред с голямата гега, няма какво да се учудваш, че са те гледали като овчар. Exclamation Exclamation Exclamation По една или друга линия познавам "тъпите продавачи" Exclamation Exclamation Exclamation .



Това обяснява много неща в твоите постовеWink
Интересно как след 1.5год ще ти сменят старите и износени обувки с нови освен ако не си техен човек Exclamation Question

1. Нямам лични нападки срещу продавачите, не ги познавам и не ме интересуват....чисто и просто имам наблюдения, като професионалист........те наистина са много зле, не знаят какво продават, а това е ужасно и недопустимо за един магазин!
2. Исках да се срещна със собственика на фирмата.......те категорично отказаха....да не се повтарям!
3.Прав си...разни хора - разни интереси, но в случая интересите са за свои хора....типично за дивия соц, комунизъм или както искаш го разбирай !!!!!! Wink
Пет Апр 22, 2011 12:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Връзки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov