ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Витоша - вр. Ушите - х. Борова Гора - несъществуваща пътека

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Витоша - вр. Ушите - х. Борова Гора - несъществуваща пътека
Автор Съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Витоша - вр. Ушите - х. Борова Гора - несъществуваща пътека Отговорете с цитат
Здравейте, днес подведен от ГПС-а преминах през доста пресечен терен, които през лятно време може да се окаже даже опасен.
Въпросната пътека НЕ СЪЩЕСТВУВА, не е маркирана и не може да се премине заради високи малини и клек. Хижарката на х. Борова Гора разказа, че редовно имало младежи подлъгани от ГПС-а да берат душа след този преход. Зачатъци на съществуваща пътека има, но не е поддържана от години.

Въпроса ми е - някои знае ли как да се свържа със създателите на bgmountains картата, за да я премахнат от нея?



Нед Май 01, 2011 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Dobber, мерси за инфото - махам я веднага. Тази пътека е наследена от BG Topomaps (ползваме данни от тази карта, която е основоположника на всички съвременни GPS-топографски карти за България).

ПП. Добре, че не си слязъл по "пътеката" от Камен дел към тази на 1400 м за Кикиш. Вчера ходих точно по платото до Ушите и после от Камен дел за Кикиш. Пътека там няма, а терена е тотално Пирински ... Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Нед Май 01, 2011 11:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря Дидо, страхотен си.

Вчера докато чертах маршрута забелязах още един проблем. Това е пътеката по платото до х. Алеко/Черни Връх. Там където е водата има съвсем леко прекъсване на пътеката и те кара да заобикаляш през Комините Smile



Нед Май 01, 2011 11:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря ти за инфото!
Имаше проблем с рутирането в тия точки. В момента коригирам подобни проблеми в цялата планина и добавям нови колови маркировки, поправям цветове на пътеки и т.н.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Май 02, 2011 12:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
raskoll



Регистриран на: 30 Юли 2008
Мнения: 474

Мнение Отговорете с цитат
Пътека от Борова Гора нагоре към Черната Скала и от там до Каменното Здание има, поне аз съм минавал по нея миналата година. Да, губи се и не е маркирана, но все пак има )) Губи се от камената река до Каменното Здание, но пък от Борова Гора до реката изобщо нямах проблеми.
Поне това е моят опит )) (дори ходих от реката до хижата и през нощта).

А за каква пътека от Камен Дел за Кикиш става въпрос? Има една яка пътека, която започва след Камен Дел и върви над Коминиие за Кикиш. Преди година беше маркирана от камъни ))
Пон Май 02, 2011 8:35 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Иде реч за директно слизане от Камен дел на север към Кикишката пътека.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Май 02, 2011 9:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
От Кикишката нагоре за Камен дел се ядва, след като един път се е прежалил човек. Просто си драпа по морените нагоре докато свят му се завие. Smile
Но продължението, двойката отбелязана като без пътека, общо взето си е тегав шубрак. Напълно отговаря на името си.
Пон Май 02, 2011 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
raskoll написа:
Пътека от Борова Гора нагоре към Черната Скала и от там до Каменното Здание има, поне аз съм минавал по нея миналата година. Да, губи се и не е маркирана, но все пак има )) Губи се от камената река до Каменното Здание, но пък от Борова Гора до реката изобщо нямах проблеми.
Поне това е моят опит )) (дори ходих от реката до хижата и през нощта).


Не знам кое е Каменното Здание.
Имаше някакви зачатаци на пътека в близост до х. Борова Гора, която се губеше много и се появяваше за кратко. На всичкото отгоре - според мен ходише в грешна (за мен) посока. Както и да е - по-важното е че не отговаря на ГПС следата. Ако искаш, премини я отново с ГПС и предполагам, че ще може да се нанесе правилно на картата. Този дял на планината ми е един от любимите на Витоша, така че може и аз да се пробвам в следващите месеци. Но поне засега (докато не се направи правилна следа), според мен трябва да се премахне от картата, защото лятно време, като сложим късите гащи - ще се обезкървим сериозно Sad

На снимката от първия пост се вижда вр. Черната Скала гледана малко след Ушите по посока х. Борова Гора.
Пон Май 02, 2011 11:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
ПП. Добре, че не си слязъл по "пътеката" от Камен дел към тази на 1400 м за Кикиш. Вчера ходих точно по платото до Ушите и после от Камен дел за Кикиш. Пътека там няма, а терена е тотално Пирински ... Very Happy


ууу, аз си патих веднъж от тая "пътека" по каменните реки... тук-там има пирамидки, но на едно място много лошо подлъгват и те запофичват насред една просека. Правилният път бил в противоположна посока по камъните, но кой да го види.
Даже го бяхме обсъждали тук в някаква тема, но не я откривам.
Пон Май 02, 2011 12:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov