ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Проблем с туристически щеки
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Проблем с туристически щеки
Автор Съобщение
Валери



Регистриран на: 01 Ное 2009
Мнения: 90
Местожителство: Пловдив

Мнение Проблем с туристически щеки Отговорете с цитат
Здравейте.Преди около 6 месец си купих тройно сгъваеми щеки.В началото всичко точно,разтягат си се нормално,но от близо месец на едната не мога да и законтря средното коляно-там,където са написани сантиметрите:120,125 и т.н.Сложих съвсем малко моторно масло на най-горната част на средното коляно,като го измъкнах нацяло от най-горната част на щеката...и пак не се оправя...Та питам в мен ли е проблемът или има някаква тънкост,дето не я знам.Ако някой може да даде акъл какво да я направя,че да стане нормална щека ще съм признателен...Е иначе е ясно-купувам друга,искам да съм винаги с две-по-добре си е.Поздрави !
Вто Май 24, 2011 3:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Най-вероятно е клеясал пластмасовия стопер.
Извади цялото коляно и напръскай обилно с WD40 стопера и резбата, след това ги раздвижи добре.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Май 24, 2011 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
lgr



Регистриран на: 24 Ное 2010
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Единственият начин, по който съм успявал да оправя този проблем, е да извадя ставата, както си направил ти, и да развия пластмасовата част, докато се разшири до таква степен, че цялата секция на щеката да влиза трудно обратно в другата. След като я вкарам обратно, със съвсем малко завъртане законтря. Може да смажеш малко резбата на тази пластмаса, но не и самата нея, защото именно тя законтря за вътрешните стени на другата. Май няма определена тънкост - поиграй сиSmile Иначе си струва човек да си купи щеки със стави "щипки" - по-скъпи са, но нямат подобни дразнещи дефекти.
Вто Май 24, 2011 7:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Валери



Регистриран на: 01 Ное 2009
Мнения: 90
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за съветите и вниманието към моя проблем!Още тази седмица ще направя каквото ме съветвате-вярвам,че ще стане,все пак са си направо нови и не съм допуснал досега никакво механично увреждане.Поздрави от мен!
Вто Май 24, 2011 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Добре дошъл в клуба, WD40 смазва и чисти, обаче ако вече се е деформирала някоя от тръбите е много тегаво. Половината хижари из Балкана сигурно ме знаят като "оная, дето иска клещи" Confused

Какви са ти щеките, че залюбопитствах?
Вто Май 24, 2011 10:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
modjoa



Регистриран на: 23 Сеп 2009
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Ако искаш смазването да стане максимално добре, забрави за моторни масла, а се насочи към суха тефлонова смазка. Smile
Сря Май 25, 2011 1:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Валери



Регистриран на: 01 Ное 2009
Мнения: 90
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Gamina написа:
Добре дошъл в клуба....

Какви са ти щеките, че залюбопитствах?
...Благодаря за посрещането и за вниманието...и то от хора,които здраво ходят в Панината...само мога да завиждам.Щеките са немски,от тамошният ибей ги взех,но в момента не са ми подръка,за да пусна снимка.Предполагам,че ще се оправи проблемът,няма механична повреда,нови си ги взех,но вече така свикнах,че хич не ми е комфортно само с едната от тях.По принцип ходя сам ,но завиждам на компаниите по туристическите пътеки и хижите;преглеждам редовно в Пикаса-та албумите,пуснати в тези форум...Ще се възползвам от съветите ви за щеките.Поздрави от мен!
Сря Май 25, 2011 6:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
Smile При мен след един сезон са застопорени и ми отпада проблема със смазките. Може би ще трябва да си взема щеки, които да не са за ежедневна употреба Laughing
Сря Май 25, 2011 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Валери



Регистриран на: 01 Ное 2009
Мнения: 90
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте!СТАНА!Без да мажа с нищо специално извадих пластмасовата част и я развих до такава степен,че трудно да влезе в основата на щеката и се оправи проблема...Това са щеките,първите ми в живота въобще,да съм жив и здрав да ги "разходя" на много и хубави места......даже не знам дали са фирмени...едва ли.А тук са в голям размер.Хубавото е,че точно утре тръгвам/разбира се с тях/на тридневно ходене в Рила и ще ми помогнат.Благодаря на всички за съветите и приятен уикенд!
Чет Май 26, 2011 7:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Браво Smile
ама си имай едно наум за WD40 или другото, което ми казаха - лека оръжейна смазка (каквото и да е това, било подобно - смазва и чисти), ако се наложи, дано не е скоро.

Аз да оплюя Komperdell отново - скъпи щеки (за техните цени - средно скъпи), които се разпаднаха на второто ползване, носих ги на ремонт тогава, после започнаха да запичат или да превъртат на десетото (а си ги смазвах, чистех, даже май тук някъде из форума Дидо ме светна за WD40)... чакам момента, в който ще мога да отделя парички за нови и да се отърва от това нещо Evil or Very Mad
Чет Май 26, 2011 11:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Решила съм да си взема Ferrino Tibet, някакви мнения/препоръки?
Чет Май 26, 2011 11:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз доколото знам и действително действа след всеки преход разглабяйте ги на съставните 3 или 4 части да стоят така - разглобени, така не клеясват вътре.... това Пепино ми го каза преди време и наистина действа изсъхват и не клеясват вътре, защото не задържат вода... Smile
Пет Май 27, 2011 10:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Не смея, заради антишока - много кекаво е направен и само падат някакви чарколяци... веднъж ги разглобих и после не можах да ги сглобя, даже една джаджа си остана вътре в тръбата, та трябваше да купувам нова.
Пет Май 27, 2011 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ggattov



Регистриран на: 16 Юли 2008
Мнения: 302
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Не знам, аз до момента съм си имал работа с 4 различни модела и ако са наред и не са клеясали, не би трабвало да има никакъв проблем да го развалиш Smile
Пет Май 27, 2011 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Ем, аз съм руса - какво очакваш Laughing
Пет Май 27, 2011 4:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov