ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Преносима метеорологична станция
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Преносима метеорологична станция
Автор Съобщение
lz1gjd



Регистриран на: 30 Мар 2011
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Аз си мислех че не е много точен тоя термометър на преносимата метеорологична станция продавана в L*DL, струваше ми се че показва завишени стойности на температурата, но като го сложих в хладилника и ми показа 4ри градуса, то явно е сравнително точен ...

Също не ми е много ясно тази прогноза как се разчита. Примерно показва ми слънце с лека облачност на дисплея, това в момента ли трябва да е или след определено време ? Аз си мисля че щом записва 12 часа назад стойностите на атмосферното налягане, то и прогнозата е за може би следващите 6-12 часа ...
Нед Май 06, 2012 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
Това с прогнозата е ала бала. Трябва да е неподвижна станцията иначе вкарва промяната на налягането във височина. А иначе просто - като пада налягането - ще вали Smile
Пон Май 07, 2012 9:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Днес отидох до кварталния Л-л и се оказа, че имат една единствена бройка. Седеше самотно при съвсем други артикули. Не открих надпис с цена, дори устройството за проверка на цените по бар код в магазина не го разпозна и ме отпрати да питам персонала. Very Happy Купих си го, на касата си се разпозна като за 26.99 лева. Още в магазина го пробвах щото ме бяха налегнали едни съмнения. (Пробата бе след плащането на касата, не ми е приятно да купувам разпечатани стоки и никога не ги разпечатвам преди да купя нещо.)

Джажата определено работи добре. Термометъра е точен. Нямам професионална апаратура за сравнение, но имам термометър на който вярвам. Разликата е 0.2 градуса. Две десети не могат да се усетят на практика, така че едва ли са от значение.

Висотомера му калибрирах с GPS-а. Тук не очаквам чудеса. Ще сравня двете машинки при следваща разходка.
И часовника му сверих с GPS-а. Аз си го ползвам като стандарт за точно време.

Todor написа:
Това с прогнозата е ала бала.

И аз така мисля, ама като го купих навън ръмеше. Включвам го - показва дъжд. Спря дъжда и след малко картинката се смени на два облака. Утре с надежда ще го погледна и ако на екрана грее слънце ще го поразходя някъде.

С една дума - доволен съм и му се радвам. Very Happy
Картинка на устройството - http://www.lz1fw.com/other/BG_71010_01_b.jpg
Сря Май 16, 2012 3:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3
Страница 3 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov