ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Garmin 62
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Garmin 62
Автор Съобщение
ilitty



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: Sofia

Мнение Garmin 62 Отговорете с цитат
Здравейте!

Мисля да се сдобивам с GPS и се чудя между три (между два, от които не знам дали има разлика) :

http://gps-6.com/402-garmin-gpsmap-62.htm

http://gps-6.com/403-garmin-gpsmap-62s.htm

http://www.gps-6.com/115-garmin-gpsmap-60csx.htm

Моля дайте съвет кой да купя и каква е разликата между първите два, освен едно "s" накрая, защото пък има разлика в цената и то не малка.
Чет Юни 02, 2011 10:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
S-а е заради вградените 2 сензора - барометричен алтиметър и компас. И двата са адски полезни устройства и си струва да доплатиш за тях.

Относно двата модела - 62 е наследник на 60. Има няколко подобрения, едното от които е ограничената възможност да показва растерни карти.
60csx все пак си остава класическа машинка с доказани качества, ако я вземеш няма да сбъркаш.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 02, 2011 11:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ilitty



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Значи по-добре 60csx ? Е да то и аз се чудех между 60csx и 62.
Чет Юни 02, 2011 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Ако се чудиш между 60CSX и 62 - изборът е очевиден - 60CSX.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 02, 2011 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
ilitty



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Яснооо Smile Но за 62 пише, че записва повече следи това не е ли добре или е все тая, а и 62 има вградена памет и поддържа повече като microSD, или се лъжа.
Пет Юни 03, 2011 2:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
izvetrql



Регистриран на: 01 Мар 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Че колко следи ще ти трябват едновременно в даден момент? 60CSX, в момента ми е с 4ГБ карта, не ми се вярва да ти трябва повече. Това не са определящи за покупката неща. Общо взето, освен цената, всичко останало клони към 62s. Smile
Пет Юни 03, 2011 2:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ilitty



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Множко ми идва да го взема 62s. Значи 60CSx. Мерси за съветите много Smile
Пет Юни 03, 2011 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение AIM Адрес
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
60CSX е железен апарат. Преди около година, докато се катерех по камънака, опитвайки се да заобилоля една преспа под Вихрен (по същото време на същата преспа един поляк се беше пречукал), ГПС-а ми се изхлузи и аз просто го изгледах как подскача по камънака и изчезва в мъглата и в нищото надолу. След час-два отчаяно търсене и кръстосване по стръмнината имах късмет да го намеря. Беше сериозно ожулен и със спукан дисплей. Оттогава (в края на месеца ще стане 1 година), това нещо продължава да работи безотказно. И не е като да не го използвам - ето сега последно целехме пролуките в клека между вр.Пирин и Албутин с него. Без да си кривя душата - няма такова чудо просто!
Нед Юни 05, 2011 11:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Mitaka



Регистриран на: 27 Яну 2008
Мнения: 25
Местожителство: София/Стара Загора

Мнение Отговорете с цитат
60CSx вече е спрян от производство, т.е. има само изостанали бройки, скоро ще спрат и новите firmware за него. Също така 62-ката работи осезаемо по бързо от 60-ката
Пон Юни 06, 2011 1:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам от около година 62s - безкрайно съм доволен Very Happy (заслужава си разликата в цената!)!

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Чет Юни 23, 2011 1:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
petarpstone написа:
Аз ползвам от около година 62s - безкрайно съм доволен Very Happy (заслужава си разликата в цената!)!

Да споделя и аз първи впечатления(Още не съм го използвал в реална ситуация). Бутоните и опциите на 62s са на пръв поглед са същите както при 60csx, но има известна разлика в поведението им, което е малко дразнещо за свикналите с предходния модел. Също още не мога да намеря как да го настроя да сменя ориентацията на картата в зависимост от приближението (т.е. при увеличаване на мащаба автоматично да ориентира картата на север, което е удобна опция). До тук нищо съществено.
Първата неприятна изненада беше когато качих няколко карти през MapSource и установих, че това нещо ги е мържнало в една и аз не мога да отида в менюто и да дам дизейбъл на някоя от тях - например имаш карта на Offroad и Bgmountains, но изолиниите на двете се разминават и преплитат, така че искаш да използваш само едната според случая. При 60csx просто отиваш в менюто и скриваш каквото искаш, но при 62s не става, защото ти показва само една карта. В някакъв форум прочетох, че начинът е да качваш картите една по една и след това да ходиш и преименуваш ръчно Gmapsupp.img файла в апарата. Последното работи. (Като се замисля, вероятно работи и при 60scx, но никога не съм го пробвал, защото не ми се е налагало).
Та исках да кажа, че до този момент още нищо не ме е провокирало да заявя "заслужава си разликата в цената!". Надявам се и това да стане. Smile
Чет Юни 23, 2011 3:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти Иване,

виж тука - http://www8.garmin.com/manuals/GPSMAP62_OwnersManual.pdf . Според мануала на стр 13 - в прозореца с карта Menu->Setup->Map Information дава опцията да включваш и изключваш отделни мапсети.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 23, 2011 4:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здрасти,
Точно това имам предвид - нещото ми показва като една "карта" всеки отделен *.img, независимо какво се съдържа в него. Доста неприятно бях изненадан като видях това. Сега ще трябва да разбивам картите на парчета и да ги качвам като отделни файлове, което пък от друга страна може би не е чак такава беда. Сега ми хрумва да проверя дали ще продължи да намира *.img -тата ако добавя поддиректории.
Чет Юни 23, 2011 6:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
petarpstone



Регистриран на: 21 Дек 2010
Мнения: 182
Местожителство: Провадия

Мнение Отговорете с цитат
При мен всичко си е наред и с двете карти Very Happy

_________________
ТПД "Орлови скали"
http://www.orloviskali.eu
Пет Юни 24, 2011 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
petarpstone написа:
При мен всичко си е наред и с двете карти Very Happy

Какво имаш предвид Question Exclamation Question Искаш да кажеш, че отиваш на съответното меню Map Info (или нещо такова) и там ти се показва списък като: 1.Пирин 2.Рила 3.Беласица и т.н. и тогава ти отиваш на Пирин или каквото и да е, кликаш дизейбъл и и съответното нещо спира да се показва? Ако това е така би ли споделил по какъв начин качваш картите на апарата, защото при мен MapSource или BaseCamp изпюват точно един файл, който се показва в съответното меню като 1 опция, независимо, че съдържа няколко карти в себе си. Това определено не е така при 60csx .
Пет Юни 24, 2011 12:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 1 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov