ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Garmin 62
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Garmin 62
Автор Съобщение
mjjmiro



Регистриран на: 04 Авг 2010
Мнения: 59

Мнение 62s Отговорете с цитат
някой поръчвал ли е от този сайт http://gps-6.com/index.htm?
Чет Сеп 22, 2011 12:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Re: 62s Отговорете с цитат
mjjmiro написа:
някой поръчвал ли е от този сайт http://gps-6.com/index.htm?

Да, аз го купих от там, с някакъв код за отстъпка ми излезе малко под 700 заедно с калъфа.
Пон Сеп 26, 2011 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Не е толкова лоша тази машинка. Липсва и слот за microSD карта (разполагаш само с вградените 24 мб памет за качване на карти). Приемникът е от високочувствителния тип. Няма сензори - компас и барометричен алтиметър. Последното е доста ценно.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Сеп 26, 2011 8:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Не е толкова лоша тази машинка. Липсва и слот за microSD карта (разполагаш само с вградените 24 мб памет за качване на карти). Приемникът е от високочувствителния тип. Няма сензори - компас и барометричен алтиметър. Последното е доста ценно.

Не разбирам!? 24 мб е прекалено малко. Осен другите недостатъци, цветния дисплей не виждам защо трябва да се смята за предимство(живот на батерията - до 14 часа). Според мен не става.
Пон Сеп 26, 2011 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Все пак мога ли да кача само карта на една планина или част от маршрутите в нея ако разбира се има отделни карти на планини които са с по голям от 24 мб размер. За батериите решението ми е лесно. Ще си нося резервен комплект батерии

Принципно можеш, но в повечето случаи това не е решение. Представи си, че смяташ да предприемеш по-дълго пътуване, включващо повече от една планина. Също така ГПС-а е страшно полезен не само в планината. Ако смяташ да пътуваш например в чужбина, с или без кола, тогава ще ти трябват не мегабайти, а гигабайти за да си подготвен достатъчно добре. Батериите също са сериозен проблем - не върви да си носиш по 2 батерии за всеки от дните в следващите две седмици.
Пон Сеп 26, 2011 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Speedy май има такъв, питай го за директни впечатления ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Сеп 26, 2011 10:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
S-а е заради вградените 2 сензора - барометричен алтиметър и компас. И двата са адски полезни устройства и си струва да доплатиш за тях.

Относно двата модела - 62 е наследник на 60. Има няколко подобрения, едното от които е ограничената възможност да показва растерни карти.
60csx все пак си остава класическа машинка с доказани качества, ако я вземеш няма да сбъркаш.


Чистата 62-ка ли е наследникът на 60csx или 62s?
Ограничената възможност да се показват растерни карти подобрение ли е? А за кой от двата модела се отнася - за 62 или за 62s или и за двата?

И друго нещо се чудя - след като 60csx вече е стар модел (даже спрян от производство), защо цената му продължава да е толкова висока - 710 лв. Когато е бил нов модел колко е струвал?
Сря Сеп 12, 2012 4:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако не ме лъже паметта преди повече от 3 години си купих от технополис 60csx за около 600 лв. При условие, че в мента е по-скъп от 62s изобщо не би трябвало да седи въпроса за избор - 62s все пак е следващия модел, с по-бърз процесор, мазен дисплей, триосов компас. Последната година съм с такъв и съм много доволен. Няма какво да се колебаеш, няма да сбъркаш.
Сря Сеп 12, 2012 4:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Как 710 бре, мойта 60-ка я взех преди около 2 години за 550 лева нова от БГ Shocked

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Сеп 12, 2012 5:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
pif



Регистриран на: 09 Авг 2011
Мнения: 74
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Това е най-евтината оферта, която видях в Нета на първо четене: http://www.shopmania.bg/gps-priiemnitsi/p-garmin-gpsmap-60csx-1275840
Но повечето са над 600 лв.
http://www.bowhunting-bg.com/bg/online-shop/2644.html
http://www.ishop.bg/vmchk/6-Garmin/GPS-Navigations/Garmin-GPSmap-60CSx-+-karta-na-Bylgariya
и т.н.
Мила родна картинка... Вместо цената му вече да е под 500 лв. примерно, като се знае нашите търговци с каква надценка на техниката работят...

Може ли някой да ми каже от практически наблюдения какви са реалните предимства и сътоветно недостатъци на триосния компас и барометричния алтиметър на 62s пред 60csx. Щото в техниката обикновено във всеки нов модел се доцавят някакви на пръв поглед "екстри", но се изхвърлят стари полезни опции. Та в такъв смисъл ми е въпросът. За тези "подводни камъни" няма как да се прочете в "ревютата" на различните модели. Не сте ли съгласни?!
Пет Сеп 14, 2012 10:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sergey_v



Регистриран на: 20 Яну 2012
Мнения: 136
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Аз също съм на крачка от закупуване на GPS (може да пиша на Дядо Коледа). Чета впечатленията на igarbev и уважавайки мнението му все повече клоня към Garmin 62s. Днес се загледах в Oregon 450. Той не е ли със същите възможности като 62s, но пък с по-голям дисплей и по-евтин?
Touchscreen-а недостатък ли е в планината, включително зимата?


По-долу съм приложил сравнителна таблица.
https://buy.garmin.com/shop/compare.do?cID=143&compareProduct=63350&compareProduct=63349&compareProduct=63801&compareProduct=30926&compareProduct=87774
Вто Дек 04, 2012 2:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sergey_v



Регистриран на: 20 Яну 2012
Мнения: 136
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
sergey_v написа:

Touchscreen-а недостатък ли е в планината, включително зимата?

Тъчскрийна няма ли да те затрудни,когато си с ръкавици зимата?

Тъй де, това е дилемата: по-ниска цена $120 + по-голям екран (останалите функции изглеждат еднакви) срещу тъчскриин с ръкавица?!
Събирам мнения от по-опитните.
Вто Дек 04, 2012 10:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Използването на тъча през зимата не е много по-различно от натискането на малките бутони на другите модели с ръкавици.Аз имам OREGON 450 от две години и съм направил доста зимни преходи с него,проблем не съм имал до сега.Все пак за по-лесно боравене съм привързал към него една малка писалка на HAMA с гумен връх и така е още по-лесно използването. Very Happy
Вто Дек 04, 2012 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
sergey_v написа:
...

Touchscreen-а недостатък ли е в планината, включително зимата?


По-долу съм приложил сравнителна таблица.
https://buy.garmin.com/shop/compare.do?cID=143&compareProduct=63350&compareProduct=63349&compareProduct=63801&compareProduct=30926&compareProduct=87774


Категорично да.

Тъч-а е по-скоро недостатък при GPS, който ще се ползва за планина.
Първо с ръкавици се борави много по-зле отколкотото с бутоните на 60/62 серия.
Второ тъч скрийна е много по-крехък и вероятността да унищожиш уреда при падане върху него е огромна.
Чет Яну 10, 2013 8:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
НИКОЛАЙ Т.



Регистриран на: 30 Юли 2012
Мнения: 711
Местожителство: РУСЕ

Мнение Отговорете с цитат
Esper Това са абсолютни глупости.Боравил съм и с двата вида и мога да твърдя,че тъча с привързана към него малка писалка е по-удобен за ползване с ръкавици от колкото малките бутони на другия вид.А това,че тъча е по-слаб изобщо не си струва да се коментира.Питай Гърбев как строши дисплея на 60-та.С писалката нямам проблем при боравенето дори и с ръкавица тип ''лапа",като си специалист кажи ми с такава ръкавица как ще натискаш бутоните.
Чет Яну 10, 2013 8:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 2 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov