ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Garmin 62
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Garmin 62
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:
Стига да не очакваш да проговори...
И да бе ти пречи да гледаш картата без 3D изглед...
Все неща, дето повечето хора си ги търсят Smile
И аз не съм от тях но дай да не се заблуждаваме, че 60-ката е най-удобното нещо да се навигирваш с него Smile

Хахахаха.
Човек, в планинарски форум/среда Garmin 60/62 са най-добрите Wink
В моторджийските/байкърските/водните/автомобилните/спортните и фиешън ориентираните форуми/среди други са топ-моделите.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Яну 11, 2013 1:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Неприятното е, че 60 не се произвежда, 62 има плюсове спрямо предходният модел но имат и минуси,
които според мен са по-брутални.
Доста е спорен въпросът 62 vs 60...
Интересно е, че от сайта, през който навремето купих моят и в момента се предлага 60 Csx.
Ще взема да го поръчам и да видя какво ще стане Smile
Сигурно е грешка.
Пет Яну 11, 2013 12:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
sergey_v



Регистриран на: 20 Яну 2012
Мнения: 136
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Доскоро и аз се колебаех между тъч скриин и 62-ка. Купих 62s. Миналата събота и неделя бях в снежната буря с него - чудна машинка. Борави се без проблеми с дебели ръкавици, заскрежен екран, обърсваш го и продължаваш. Може би екрана да беше малко по-ярък, че по-добре да се чете с очилата (и без туй малко недовиждам). Но това е незначително.
Вече не се колебая. Тъч скрина в такова лошо време не вярвам да се справи толкоз добре. Гласувам за 62-ка.
Пет Яну 11, 2013 8:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tuono



Регистриран на: 05 Дек 2011
Мнения: 13
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Да се включа и аз - много бягах от Touch дисплея, но рискувах и взех преди време Oregon 550. Никакви, ама никакви проблеми в планината на сняг и студено. Най-ниски температури хванах при една разходка до Черни връх - 17°C. Снимката от сайта е точно от тази разходка. В момента обмислях да го продам (още не съм сигурен, че ще го направя) и да купя новата серия Oregon 650, при него има някои добри неща.
Montana найстина е универсален ако се купи и стойката с говорител за автомобила, цената обаче е сериозна, може би едно Nuvi 2495LMT за колата и eTrex 30 за планина ще е по-удачен вариант.

Esper, какви са бруталните недостатъци на 62 спрямо 60 серията?

PS. Леле, това е мнение номер 1 за мен - жалко, че не съм участвал досега.
Пет Яну 11, 2013 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм доста консервативен тип всъщност и може би затова съм предубеден към 62 серия, но:

- Приемникът на 62 отстъпвал по чувствителност от този на 60 серия.
Това съм го чел на доста места, предполагам е така.
Не е ясно обаче дали се има предвид 60-а със SiRF или МТК.
Ако това последното изобщо има значение.

- 62 прави повече шум при тракове сравнено с 60. Може би е във връзка с горното - не зная, не съм специалист.

- В офроуд форума колега, който беше направил едно доста обстойно ревю на модела беше стигнал до любопитна подробност: Моделът има фундаментален проблем с позиционирането, когато се движи с ниска скорост.
Доколкото си спомням от Garmin са сменили уреда или само приемникът му но проблемът беше останал.
Всичкото това е преди няколко години, възможно е в момента такъв проблем да не съществува.

- 62 няма възможност да записва тракове на картата памет. Това може би не е проблем но аз съм резервиран. Моята 60-ка например няколко пъти се е ресетвала към дифолт при което е загубвала всичко, записано на уреда. Ако траковете не бяха на картата щях да ги загубя. Не е краят на света но е неприятно.

До всички тези неща не съм стигнал от собствен опит а от информация в нет-а.
Тоест мога да се закълна за достоверност но само в децата на кварталният Very Happy

Може би една от най-важните промени е възможността 62 да работи с няколко карти в различни файлове.
Това с консолидирането на няколко карти задължително в един имидж при старите дивайси е голяма глупост...
Да, ако ползваш за всичко Мапсорс няма грижа.
Обаче всички знаем как се снабдяваме с карти, пък и не само "ние". Компилациите на няколко карти в един имидж...
Е, не е за всеки. Или поне е трудоемко, комплицирано, неудобно...

В моят случай наистина един eTrex за планината и едно Zumo за моторите биха били чудесно работещо решение.
Перфектният избор за един несъвършен свят.
Цената на двата уреда обаче със сигурност ще надвиши стойността на една Montana дори с нейните пословично скъпи аксесоари за закрепване.
Колата пък изобщо не я коментирам, защото от време оно там си ползвам телефона.
Така, че ако съм пред подобна дилема може би ще купя Montana, която се надявам да ползвам навсякъде без това да е свързано с прекалено много компромиси.

За щастие все още имам безпроблемно работещ уред и пасувам.
Предпочитам да дам тази сума за екипировка от която ще имам истинска нужда при плановете, които имам за сезона.
Това с купуването на най-новото и лъскаво тамагочи мисля да съм го надживял Wink

П.С: Честит ти първи пост! Смятам не е като да няма какво да кажеш по темата Rolling Eyes
Вто Яну 15, 2013 7:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov