ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Планинарски книги - списък

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Предишната тема
Следващата тема
Планинарски книги - списък
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Планинарски книги - списък Отговорете с цитат
Пускам темата с идея да се събере списък на стари а и не толкова стари книги на планинарска тематика, особено такива, касаещи българските планини. Оказва се, че има доста такива публикувани, а заглавията просто са забравени.

Ето няколко от мене:

Пирин — пътеводител, Владимир Попов, 1978 г.
Пирин — туристически речник, Добри Душков, 1972 г.
Рила - пътеводител, ВТОРО ПРЕРАБОТЕНО ИЗДАНИЕ, М. ГЛОВНЯ Ж. РАДУЧЕВ И. ШЕХТОВ, 1964 г.
Хижите в България - справочник. Христо Пейчев, Петър Божков, Добри Душков, 1977 г.
Съб Ное 17, 2007 11:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
pizzabilities



Регистриран на: 16 Ное 2007
Мнения: 14
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
"Усещане за планина" - Автор: Любомир Попйорданов. Изд. къща "АС". София. 2001.
"Туристически хижи, заслони и спални в България" - Издател: Panorama.bg - Издадена: 2005
"Пирин - пътеводител" - Автор: Георги Петрушев, Тодор Ковачки - Издател: Тангра ТанНакРа - Издадена: 2007
"Към върховете на Странджа" - Автор: Дико Патронов - Издател: Либра Скорп - Издадена: 2005
Нед Ное 18, 2007 4:38 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
"Пирин - пътеводител" - Автор: Георги Петрушев, Тодор Ковачки - Издател: Тангра ТанНакРа - Издадена: 2007

Това е по-скоро преиздание на пътеводителя от 1988 г. на същите автори + Добри Душков. Като изключим повечето цветни картинки и премахнатата информацията за партизаните, почти нищо ново под слънцето. Част от информацията и описанията вътре са безнадежно остарели. Confused Поне да се бяха поразходили тук там нещичко да актуализират в него. Изключая връщането на сцената на Синаница и Мозгоришка порта всичко останало е Войводски връх, Самодивски връх, Главнишки чукар... Да живей партията, да живей Laughing Oops Crying or Very sad Cool Wink Rolling Eyes Exclamation Idea
Нед Ное 18, 2007 2:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
pizzabilities



Регистриран на: 16 Ное 2007
Мнения: 14
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
еееее, смилете се... Аз съм от тези, които не си спомнят комунизма .. Нормално е да имам пропуски Old
Пон Ное 19, 2007 3:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Ами освен да ги систематизираме по планини в един списък. Един вид библиографска справка, която да се допълва. Някой мързел ще се израдва да я копне наготово! Wink Може да е нещо от сорта на:

ПИРИН
* Пирин - туристически речник, Добри Душков, 1972 г.
* Пирин - пътеводител, Владимир Попов, 1978 г.
* Пирин - пътеводител, Георги Петрушев и Тодор Ковачки, 2007 г.


РИЛА
* Рила - пътеводител, М. Гловня Ж. Радучев И. Шехтов, второ преработено издание, 1964 г.


СТРАНДЖА
* Към върховете на Странджа, Дико Патронов, 2005 г.
Пон Ное 19, 2007 12:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Бива де, това е идеята. За копването ...
Пон Ное 19, 2007 1:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Няма ядове. винаго може се направи една такава тема, която да стой горе и да се допълва. Не знам обаче дали трябва да стои заключена като тези за хижите и подаващите инфо да пускат в отделни теми а модера да си допълва горе.

Трябва да се помисли и може да се направи.
Пон Ное 19, 2007 1:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
estario



Регистриран на: 18 Яну 2009
Мнения: 26

Мнение Туризъм, алпинизъм и ориентиране Отговорете с цитат
Здравейте,
Намерих на Славейков една доста интересна книжка-Туризъм, алпинизъм и ориентиране от Г. Атанасов от 1981 година и мисля да се опитам да я сканирам, за да не изчезне това безценно знание. Тези дни ще почна. Исках да помоля всеки с интересни книги за планинарството, който иска да ги сподели, да се обърне към мен. С радост ще се заема. Skype-ът ми е belatoris.
Весело.
Вто Мар 24, 2009 12:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
estario



Регистриран на: 18 Яну 2009
Мнения: 26

Мнение Отговорете с цитат

Туризъм, Алпинизъм и Ориентиране - Г. Атанасов
Ето я и книгата, която обещах да кача. Приятно четене.


Последната промяна е направена от estario на Пон Мар 30, 2009 7:28 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Мар 27, 2009 5:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Интересно! Ще бъде и по-достъпно, ако го качиш някъде, от където можем да теглим директно, без пароли и торенти, например тук:

http://skydrive.live.com/ Wink

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Съб Мар 28, 2009 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност, аз го направих това, фаила е конвертиран в pdf(3,2Мб) и може да го изтеглите от тук:

http://cid-cc7004160c28aa6e.skydrive.live.com/self.aspx/%d0%9f%d1%83%d0%b1%d0%bb%d0%b8%d1%87%d0%bd%d0%b0/Turizam%7C_alpinizam%7C_orientirane.pdf

Не съм го проверил за дефекти.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Нед Мар 29, 2009 12:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
Хвърлих едно око на книжката. Най-вече картинките и видях грешни неща. И доста неща дето вече не се правят така. Най-добре е според мен да се разходи някой до НСА и да потърси ново издание на учебника. (обаче подозирам, че материла е разделен на няколко учебника)
Нед Мар 29, 2009 8:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
o3one



Регистриран на: 28 Май 2009
Мнения: 10

Мнение Отговорете с цитат
Ех, няма ли начин някой да сканира тия книги? Определено са антикварни... Sad

_________________
http://photo-trekker.blogspot.com/
Пет Окт 16, 2009 8:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Литература, карти, GPS ресурси Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov