ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Съвет за маршрут

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Предишната тема
Следващата тема
Съвет за маршрут
Автор Съобщение
tkulev



Регистриран на: 14 Юни 2011
Мнения: 1

Мнение Съвет за маршрут Отговорете с цитат
Здравейте,

Планираме да напарвим един "малък" излет по Витоша.

Наумили сме си следния маршрут:

Тръгваме от лифта на драгалевци, през х. Алеко, продължаваме към Черни връх. След това се отправяме към Златните мостове и след тях се отправяме по най-малкото съпротивление към Княжево.

За първи път ми се случва да обикалям всичките тези на веднъж, затова ще се радвам на някакви съвети и тънкости.

Ще се радвам ако може да ми дадете и карта където може да се ориентирам как може да се стигне от Черни връх до Златните мостове, защото така и не успявам да намеря такава.

Благодяря предварително!
Вто Юни 14, 2011 1:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Готин преход е това. Правил съм го. Само че е по-удобно да не се отбивате до Алеко, а от Голи връх по колците директно към Черни връх. За връщането има (или поне аз се сещам за толкова) два варианта да стигнете до Златните мостове:
1. От върха се поема по пътекета за х. Кумата (маркирана с колове) и оттам се слиза до Мостовете.
2. От върха се слиза по същата пътека, по която сте се качили, но се отделяте от нея за Платото и връх Камен дел (наляво). От Платото може да се мине към х. Момина скала и оттам до Златните не е много време.

Дано съм бил полезен.
Вто Юни 14, 2011 2:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vicky



Регистриран на: 09 Ное 2010
Мнения: 127
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако не бъркам, вторият вариант е през Комините и много си струва, но не е ли по-дългичко?
Съб Юни 18, 2011 11:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Vicky написа:
Ако не бъркам, вторият вариант е през Комините и много си струва, но не е ли по-дългичко?


Предполагам, че става дума за пътеката покрай Ушите. Даже за слизане до Княжево не е нужно да се ходи до Златните - от Момина скала, покрай Копитото и надолу Smile Или през Боянския водопад Wink

Иначе оная пътека, която се отделя вляво над Комините и подсича Камен дел е прекрасна предпоставка да се залута човек, ако не я знае добре.

През Комините може да се слезе до Бай Кръстьо и обратно в Драгалевци.
Съб Юни 18, 2011 11:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Витоша Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov