ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Едно неуспяло преспиване на Тевно езеро
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Едно неуспяло преспиване на Тевно езеро
Автор Съобщение
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Едно неуспяло преспиване на Тевно езеро Отговорете с цитат
Ходенето из Пирин винаги ми е доставяло удоволствие. Сурова планина, зъбери, чукари... Време бе да видя цялата тая красота пречупена през призмата на снежната покривка. Предвид плана на действие и очаквания дебел слой килим от снежинки, участници в екшъна бяхме само аз и Дидо... имайки смелостта да се мислим за безсмъртни понеже имаме снегоходки... И тъй петък след работа потеглихме посока ЕБанско. На хотел Бистрица оставихме колата и трамбовахме към х.Демяница. Още със слизането от колата усетихме, че ще го ядем големия, ама то мерака не се чупи лесно. Сложихме тежките обувки, гетите и снегоходките, отгоре ни вали я дъжд я мокър сняг... за нула време сме мокри мишоци :
"Колко ще го бъхтаме тва?"
"Сложи го 2 часа"
Ходим потим се и ни вали... гадост. Поне имам сухи дрехи в раницата си мисля със задоволство, пък и ракийка нося, като стигнем ще се сгреем. Отне ни 3 гнусни часа да се доберем до хижата. Жоро хижаря като ни видя ни вика "Айде бе!", сякаш само нас са чакали Smile, то не че не бяхме единствените ама това е друг въпрос... Smile. Настаняваме се и какво установявам, понеже съм умен и не си сложих покривалото, раницата ми е пуснала доволно вода, която е намокрила всичките ми дрехи, дори и тези дето бяха в "непромукаемата" торба. Ей тогава как се псувах... Криво ляво избрах по- незасегнати дрешки и слязох долу да смуча ракия с градския. Хижарят и другаря му скоро се оттеглиха, то си беше след 1ч. все пак, а те май я бяха почнали отрано. След още час и аз се предадох. Сутринта решихме да не бързаме с тръгването след като дрехите ни са мокри. Станахме в 10, оказа се че мокрите дрехи са си останали мокри дрехи... Дидо всячески се мъчеше да си изсуши якето. По едно време се появи нова група, както си му е реда с кървавицата и виното. Почерпиха ни ... и много ни се услади. Даже ни викаха момчета остането тука да се почерпим, къв ще го търсите на Тевното. Е къв де, можеш ли да обясниш пред пълните паници и чаши, че има и по- важни неща.
12:30 след чаша вино захапваме баира. Чувстам умора от предния ден, Дидо също. На места затъваме до коленете въпреки снегоходките... мамка му се чува ту от моята ту от неговата уста. Борим се час и половина и минаваме ЦЯЛ КИЛОМЕТЪР... мамка му и двамата. Уморени сме, вярно снега се постегна, но пак си бе терсене... Трябваше да вземем решение и то бе единодушно. Връщаме се. Значи викам си на акъла, не сме чак такива мазохисти. Надолу вървенето спореше, а и вече имаше утъпкана партина... некви идиоти се бяха качвали сякаш преди малко Smile. На хижата плющят карти, пият вино, маат мръвки, живот дето се вика. Пак ни черпят...
Отпочинахме, Дидо отново баеше на якето си, приказки за слънце и суша ... и айде надолу. Да ама мен вече левия крак ме наболява доста, нещо го поразтегнах от патешкото ходене със снегоходките. На всичко отгоре пак почна да вали ... ъ дъжд... мамка му и двамата. С намаляването на надморската височина, снега става все по разкашкан... мамка му и двамата. Е нямаше как няколко километра гнуслък и сме при колата...
Та:
1. Снегоходките не те правят безсмъртен.
2. Виж хубаво прогнозата за времето преди да си чупиш краката.
3. Планината може да те накара да се почувстваш доста зле и неподготвен, дори да се мислиш за много печен.
4. Успях да си изкривя и двете щеки... а те си ми бяха верни другарчета от доста време... мамка му.

На връщане малко преди влизането в София видях табела с надпис "Шкембе чорба". Една бира и едно шкембе, понякога са по- добрия вариант от мазохистичните изпълнения които си докарваме. А може би сега се чуствам много смазан и отчаян...

Послеслов : Заглавието е от Дидо

_________________
Който пие бира не умира!
Нед Ное 18, 2007 12:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Taaaa, да ви пусна малък разговор от тая вечер по темата Smile

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
itilien (21:49:37 17/11/2007)
не мога да разбера, при такова неподходящо време защо трябва изобщо да ходите някъде Smile

kat (21:49:52 17/11/2007)
ми щото ни се ходи Smile

itilien (21:51:00 17/11/2007)
луди хора Smile

kat (21:51:41 17/11/2007)
мда Smile

itilien (21:52:38 17/11/2007)
такова ходене за мен си е повече от безсмислено

kat (21:53:49 17/11/2007)
ами какво ще кажеш за Дидо, той пак е на Пирин

itilien (21:54:05 17/11/2007)
а, той хептен изфирясал

itilien (21:54:14 17/11/2007)
даже не го обсъждаме него

itilien (21:54:16 17/11/2007)
Smile

kat (21:54:23 17/11/2007)
хахаха

itilien (21:54:34 17/11/2007)
това си е някакъв вид мазохизъм в бая брутални размери

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

И малко след това гледам Дидо се появява в ICQ Laughing
Нед Ное 18, 2007 1:28 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
А, времето си беше добре, само дето беше малко по-топло от нормалното и това провали ходенето Smile
Нед Ное 18, 2007 10:39 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Хаха, май последните 2 седмици само чета пътеписи за злоключения разни Very Happy Чатът, цитиран от Итилиен добре описва планинарското мислене: защо да се ходи в гадно време - "ми щото ни се ходи" Laughing
Аз тоя път си седя вкъщи, щото правихме едни изпълнения миналата седмица...
Нед Ное 18, 2007 12:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
А бе, луд умора няма! Laughing Wink
Нед Ное 18, 2007 2:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Само се поти Laughing !

_________________
Който пие бира не умира!
Нед Ное 18, 2007 2:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Градски, дай малко снимки бе. Че м ойто фото така и не го изкарах от торбата тия дни...
Нед Ное 18, 2007 2:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ами то са 5 снимки на кръст - като едната е на хижата и две на ония заблуден паяк ... Няма смисъл да ги качвам.

_________________
Който пие бира не умира!
Нед Ное 18, 2007 3:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
брей.. Цеци, доживях да видя тук едно описание на ходене от теб Laughing
Евала, за трите прозрения, верни са си.... Wink
... а снимки... айде, аз ще пусна малко, да не сме хептен без снимки от някъде таз седмица Laughing

Поздрави на всички

п.п
Поли, не всичко от миналата и тази седмица, е злоключение Very Happy
Нед Ное 18, 2007 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Рядко пиша описания да... предполагам, че сега се случи защото съм разочарован от възможностите ми на ходене или по- скоро от безсилието ни пред времето. Отчасти съжалявам, че не се изгърчихме до Тевно, отчасти мисля че постъпихме разумно... абе сложно е Smile. При всички случаи сблъсъка с тази безпомощност ми бяха полезни.

_________________
Който пие бира не умира!
Нед Ное 18, 2007 9:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Е, то винаги така става след гърча: снимки няма, а желание за писане - бол! Laughing
Пон Ное 19, 2007 10:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Very Happy Very Happy Very Happy Трябва да има и такива писания!
Пон Ное 19, 2007 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение ЯЯЯЯЯЯ Отговорете с цитат
яяяяяяяяя - Ама не мога да повярвам - вездесъщия Дидо да вземе да се откаже от Тевно? заради някакъв си сняг, това не е вярване просто. вече мислех че ще видя снимки от преминаване на ръба на дженгала до момин двор. но както и да е - това е най добрия сайт който съм виждал досега, поне в секцията за рила и пирин. и все пак - въпросния ръб изобщо минаваем ли е?
Пон Май 12, 2008 1:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Niksi



Регистриран на: 01 Окт 2007
Мнения: 562
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Да...минаваем е... Wink

_________________
Планинското притегляне е обратно на земното - нагоре, а не надолу.
Пон Май 12, 2008 2:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
vasil111



Регистриран на: 20 Мар 2008
Мнения: 183
Местожителство: велинград

Мнение Отговорете с цитат
аха. ами добре - ще да се види тая работа скоро, от кога съм му се нагледал на тоя ръб.
Пон Май 12, 2008 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov