ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Долна Баня - Венетица - Ибър - Костенец

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Долна Баня - Венетица - Ибър - Костенец
Автор Съобщение
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Долна Баня - Венетица - Ибър - Костенец Отговорете с цитат
Здравейте!

Направихме интересен преход. Влак до Костенец, маршрутка до Долна Баня /забележете - цена 80ст./. По средата на 3 км. асфалтов път до почивните станции ни взеха на стоп и така в 8.30 бяхме в началото на пътя за Ибърското езеро. След 2 часа стигнахме х.Венетица, където набързо разгледахме и много любезните хижари ни почерпиха с бухтички. Хижата е много добре поддържана и изключително евтина като за Рила - 7лв. нощувка /5,50 с карта БТС/. Продължихме и след 1 час стигнахме до заслона, където двама мъже от Д.Баня разчистваха трева и храсти. Попитаха ни по пътя ли ще минем или по пътеката - ние гордо заявихме "по пътеката". И се започна.... 1 час изкачване след което се отзовавахме в най-големия горолом, който някога съм виждал. Не помня колко време се борихме с падналите дървета - отгоре, отдолу, заобикаляме, търсим пътека..... по едно време нещо тежко избяга /вероятно прасе, което само чухме/ ..... едновременно с това рояци мухи - много мухи! Последва яко набиране на височина с епизодични паднали дървета Smile И тогава попаднахме в клека Smile Упражнението "клекинг" е добре познато на всички в този форум. Не че съвсем нямаше пътека, но беше много трудно да се провираме по нея. Ходи се или настрани по силно обрасъл с туфи терен или направо по стеблата на клека, някой обрасли с мъх и хлъзгави... Раницата се закача постоянно, държиш се за баланс за клоните.... и така почти до подножието на Ибър. Пътя, който бяхме предвидили за 6-7 часа излезе 11.
Замръкнахме и осъмнахме със страхотна гледка на Ибър от север. Изкачихме го набързо, след това Сиврията, спускане по въжетата, подсичане на Равни и в х.Белмекен. Там видяхме вчерашните си познати, които казаха, че са ни чакали да се върнем - не са очаквали да минем от там Smile Спуснахме се до вили Костенец, бодро измарширувахме до селото и там взехме такси за гара Костенец. Отново излезе към 11 часа с почивките.

Ето няколко снимки.


Долна Баня


Пътя над х.Венетица






No comment


Ибър вечер


Ибър сутрин


Езерото от върха


Поглед на запад


Язовира от премката на Каменити и Севрията


Езерото пред хижата

Нека и други, които имат опит с тази пътека /Венетица - Ибър/ споделят. На останалите пожелавам да и се насладят изцяло Smile Носете си повече вода.
Поздрави!
Пон Юни 20, 2011 9:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Clap Зарибяващо! Отдавна ми е мерак да направя Венетица - Ибър и вероятно скоро ще ви последвам. Smile. Колкото до евтината х.Венетица - зимата ме изненадаха след свършен факт с едни 3 лв за бира, след което останах да се почесвам известно време Smile
Поздрави!
Пон Юни 20, 2011 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Todor



Регистриран на: 03 Юни 2009
Мнения: 1161

Мнение Отговорете с цитат
*igurbev Аз коментирах само цената на нощувката и любезността на хижарите - това което съм видял с очите си. Друга цена, която съм запомнил е "ползване на механата 25 лв." вероятно става въпрос за разни тържества от типа банкет. А иначе с цена на бирата са ни изненадвали всички, на различни места и винаги постфактум Smile

Да! Само че на мен не ми се видя заблуден, а много забързан Smile Яко беше набрал скорост от Грънчар /Борис Хаджисотиров Wink/ Много ми е драго, че съм срещнал човек от форума!
В тази връзка имам едно предложение към собствениците на форума - Преди години от един специализиран форум пратиха на всички желаещи стикери с логото на форума за по-лесно осъществяване на контакт при среща. Предполагам, че е възможно да се измисли нещо подобно. Най-добре някакъв аксесоар за раница - някаква висулка... хем ще се рекламира и форума Smile
Вто Юни 21, 2011 5:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov