ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Нощен поход "Верея 2011" (18-19.06.2011г.)

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Нощен поход "Верея 2011" (18-19.06.2011г.)
Автор Съобщение
BazilVenceslas
Гост





Мнение Нощен поход "Верея 2011" (18-19.06.2011г.) Отговорете с цитат
Здравейте! Аз съм новобранец в този форум и много ми хареса. Аз съм момче от Стара Загора, на 19г. Smile Като за начало, ще ви опиша походът в който участвах.

Първо малко увод Very Happy : Походът се провежда за 11-та поредна година и включва тръгване от "Проходът на Републиката" или по-точно х."Предела", х."Грамадлива". След това преход до х."Кръстец" и оттам до х."Българка". Последният участък е до х."Малката (старата) Бузлуджа". След стигането до последният пункт, по желание всеки турист може да хване асфалтираният път Бузлуджа-Шипка (12км).
Общата дължина е към 30км.

За сефте съм на този поход и нямам опит от предни години и не знам колко хора е била групата, но тази година бяхме 41 туриста. Тръгнахме с автобус от сградата на ТД "Сърнена гора" (в центъра на града) в 17:30ч. Пътувахме 1ч. и към 18:30ч. бяхме на "Предела". Там седнахме за да се запишем в списъка с участници и за да ни раздадът по два купона за подкрепителните пунктове (х."Кръстец" и х."Малка Бузлуджа"). Раздадоха ни също и светлоотразителни жилетки като на КАТаджиите, но с емблемата на дружеството и номерца. Аз бях номер 11.
Към 19:30ч. тръгнахме от "Предела". Минахме през хижа "Химик" и след 3ч. преход, стигнахме Кръстец. Времето беше отлично! В х."Кръстец" използвах единият купон и получих вода, вафла, шоколадче, лукче и топъл час със захар на корем. Тази почивка дойде навреме, защото аз и моята групичка не бяхме спирали въобще и даже правихме кратки спринтове и ударно изкачване на един баир. 20мин. почивка на подкрепителният пунт и след това тръгване към "Райкината чешма". Там отново почивка, но доста кратка. По пътя си смених батерийката.

Нашата група от 41 човека се беше разпръснала и аз вървях с един моя приятел и неговият баща - планински водач. По пътя бяха поставени бели парцалчета за ориентировка. После минахме за х."Малката Бузлуджа зад ветрогенерторите и излязохме на ски пистите от северната страна на върха. Виждаше се опозореният Дом паметник. Починахме в хижата, но оставаше прохода до Шипка по пътя. Там ни чакаше автобусът, който щеше да тръгне в 8:30ч. за Бузлуджа и да прибере всички. Нашата групичка беше към 7 на хижата, но моите табани ме боляха много и можех да вървя само бавно. Бяха се подбили от моите кубинки с пластмасови стелки. Кубинките ми са от 88-ма година и са много здрави и съм доволен, но накрая на прехода ми изиграха лоша шега. Аз не отидох до Шипка.
Накрая имаше награждаване на всички взели участие с тениски със знака на дружеството и БТС, както и значки с емблемата на дружеството. Имаше награди за най-старият, най-младият и най-редовният турист. Very Happy Всички си изкарахме прекрасно и накрая се снимахме за спомен.
Тази снимка ще бъде публикувана във в.'Ехо" - юлският брой. Който желае, може да си го купи и може да ме види там Laughing Very Happy - аз съм момчето с БГ съвременният камуфлаж, клекнал най-отпред ляво или дясно, не помня. Very Happy Very Happy

Походът мина успешно, без произшествия и всички си тръгнахме уморени, но с отлично настроение!
Вто Юни 21, 2011 2:09 pm
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение БРАВО Отговорете с цитат
Clap Clap Clap Clap Clap
В този поход може ли да участват и не членове на клуба?
А мога ли да членувам в клуба ако не съм от Стара Загора?
.....................
Голям майтап - обувките ти са по-възрастни от теб.... как очакваш да си в кондиция след 30+ км Very Happy
Вто Юни 21, 2011 5:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
BazilVenceslas
Гост





Мнение Отговорете с цитат
Всеки може да участва! Имаше група от Пазарджик, хора от Сливен и Казанлък. Но болшинството от Стара Загора. Няма нужда да си член на дружеството. Wink
За кубинките - аз от скоро ги имам и нямах време и терен да ги разтъпча. Носих ги 2 седмици за няколко часа из града. Но сега, след този поход, съм и разчупил майката вече - окончателно! Laughing Laughing Laughing
Вто Юни 21, 2011 11:44 pm
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov