ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
три дни из балкана

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
три дни из балкана
Автор Съобщение
goldhand



Регистриран на: 24 Сеп 2007
Мнения: 49
Местожителство: B-S

Мнение три дни из балкана Отговорете с цитат
18,19,20.06.2011
пристигнах много рано на гара Копривщица(4:20)но затова пък качих до билото по хладно,не без помоща на овчарските кучета на мандрата.Пристигнах на Ехо целия мокър от росата и с облак мухи над главата(голяма напаст)Имаше много деца които (после разбрах)бяха там за някакво почистване на района,аз не видях никакъв боклук,но както и да е.Кана чай и към Козя стена,където също имаше доста народ ,там се задоволих само с вода .Въобще мухите бяха с мен до Орлово гнездо където и нощувах.носих си палатка и провизии така че ми беше все едно къде ще спя,стига да има вода.В случая там ме застигна залеза.Поспах си добре докъм 8 00 и тръгнах с идеята да нощувам на заслон Ботев,но уви.С едно две по сериозни спирания за похапване на хотелчето Дерменка,ако не за друго поне за това става(беше пълно с мотористи,и тн. паплач),Добрила по бира и на баира.Времето беше хубаво поснимах не ми се свидеше,но водата ми свърши на костенурката преди жълтец.Беше към 21 00 .Заслона ми се видя далеко и реших да сляза до една доста шумяща и примамлива река на север под костенурката.Бая стръмно слизане беше,без пътека.(макар после пресякох една ,мисля Плевен- Левски.)реших да нощувам там.Изравних си място хапнах пооправих се,изгасих челника и се чу този, не толкова високо тътен на задаваща се буря.Погледнах ,една тъмна маса се придвижваше доста бързо от север.За нула време един облак се откъсна и застана на вр ботев,святкайки.Чуствах се като шомпол пред зареден автомат.В първият момент се отървах от по големите метални предмети , но не ме свърташе.Събрах си партакешите и с челника напред реших да му избягам.

с продължение.
Пет Юни 24, 2011 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
svetli_yo



Регистриран на: 28 Яну 2010
Мнения: 63

Мнение Отговорете с цитат
......чакаме с интерес продължението. Иначе мухите в района К.стена - Ехо са от най-свирепите, изядоха ми душицата миналото лято Capitulate
Пет Юни 24, 2011 10:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Продължениетоооо! Ах, Ботев, колко си труден!

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пет Юни 24, 2011 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
goldhand



Регистриран на: 24 Сеп 2007
Мнения: 49
Местожителство: B-S

Мнение Отговорете с цитат
Тръгнах по същата тая пътека Плевен-Карлово,която ме изведе някъде след кръстците,и отново по костенурката и на бегом жълтец.Но в подножието му ,в тъмнината тръгнах по някаква (помислих си)подсичаща пътека.Тръгнах по нея ,но за секунди един облак надвисна над мен и започна да святка.Скрих се зад една скаличка ,като оставих раницата и щеките по надалеч.Зачаках да стане това което щеше да става, но не.Изведнъж облаците изчезнаха и небето се проясни .Планината си играеше с мен(си помислих)-Добре, размина ми се.Продължих по пътеката,но се оказа че посоката (Ботев)е зад гърба ми и съм тръгнал за Карлово (както ми каза един от коловете).Зачудих се дали да се връщам към жълтец,но се разубедих като видях белият юрган ,който с бясна скорост се носеше от север и започна да покрива билото .Мъглата не беше много гъста (на моменти виждах коловете),но не познавах района и реших да пренощувам там ,на някакво връхче южно от жълтец.Намерих си място в едни камънаци,в полуседнало положение се покрих с чувала и палатката(беше доста влажно и студено)и задрямах,часа беше 2 .Към 6 се огледах и видях че мъглата се бе вдигнала ( с изключение на вр Ботев)Зарадвах се и реших да продължа пътя си нагоре(преди 3 часа бях решил да слизам към х.Левски),хапнах и потеглих.Времето съвсем се оправи.Извода е че ако не бях с чувал ,палатка,храна,сигурно нямаше да нощувам и щях да тръгна за Карлово и да съжалявам.
Но този ден минах заслона ,върха ,Ботеви и слязох по тързановата пътека като оставих Кадемлията за другия път,с идеята за релакс на Рай, но уви,банята беше в ремонт.На сътринта поизплаших сърничките рано рано ,тупуркайки надолу, но в 10ч. си хванах влака навреме за Бургаза.



http://golhand.snimka.bg/mountain/3-dni-stara-planina.602348.24006417
Wink


Последната промяна е направена от goldhand на Съб Юни 25, 2011 3:58 am; мнението е било променяно общо 1 път
Съб Юни 25, 2011 12:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mediator37



Регистриран на: 14 Сеп 2010
Мнения: 198
Местожителство: Русе

Мнение Отговорете с цитат
Оппааа, на 221 снимка Полегнала е Тодора на фона на Голям Купен- жестоко ! И Голям Кръстец по залез слънце е много впечатляващ ! Снимките със залеза са невероятни.
Съб Юни 25, 2011 2:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Привет колега - ние те засякохме на 18 вечерта на паметника на Беклемето - снимаше го.
С една Астра комби.
Поздрави.
Съб Юни 25, 2011 7:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Колега, би ли споделил с нас какво си носил за тези три дена в балкана колко тежи (ориентировъчно) и кое си ползвал и кое не.
Нед Юни 26, 2011 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
goldhand



Регистриран на: 24 Сеп 2007
Мнения: 49
Местожителство: B-S

Мнение Отговорете с цитат
mircho написа:
Колега, би ли споделил с нас какво си носил за тези три дена в балкана колко тежи (ориентировъчно) и кое си ползвал и кое не.

Колега всичко е индивидуално като тегло и като предпочитания.Помня преди 10 години с жена ми бяхме решили да си направим барбекю на х Левски .Раниците ни бяха сигурно към 30 + кг.с торбички висящи отделно около нас(като си помисля че жена ми беше напъхала в раницата ми кутийките с антифриз от фризера) Laughing Като изключим тези недоразумения,всичко си беше окей.
Сега лично аз си имам някаква екипировка която общо струва не повече от50 лв.(като само хималайката е 30),която може би става само за лятото(до сега съм нямал проблеми и за по хладно)
Раницата ми беше не повече от 10-12кг.(за някои индивиди 20 кг. раници са леки )Храната ми беше предимно суха ,с изключение на 2 краставици и 2 ябълки(от които не бих се лишил)
Така че ако имах супер лека екипировка ,сигурно щях да компенсирам с по-витаминозна,прясна храна.
Разчета беше за 4 дни ,но четвъртия към 9 20 бях в Калофер и не го броя .Останаха ми доста сухари(попара)и някои пакетчета супи.Не съм ползвал само гетите и аптечката. Very Happy
Пон Юни 27, 2011 3:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
BazilVenceslas
Гост





Мнение Отговорете с цитат
Много добре! Поздрави от мен ! Smile
Вто Юни 28, 2011 1:31 am
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Аптечката ти пожелавам да нея ползваш!
Вто Юни 28, 2011 10:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov