ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Средна гора,в.Братия и събирането на planinari.org-2.12.2007
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Средна гора,в.Братия и събирането на planinari.org-2.12.2007
Автор Съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Средна гора,в.Братия и събирането на planinari.org-2.12.2007 Отговорете с цитат
Да поразбутам малко форума с едно пътеписче за последното заПиване на форума planinari.org в Средна гора и по-точно района на връх Братия, над Панагюрище.

Както се знае най-трудно в организираното планинарство е да се намери време, място и повод за събиране и напиване. Този факт е очевиден най-вече заради редкия характер на подобни сбирки - само веднъж годишно Razz В началото на Декември тези проблеми бяха решени, мястото беше избрано - хижа Братия, повода - годишната сбирка на planinari.org.

Придвижването до хижата решихме да стане откъм Панагюрище и Панагюрски колонии през връх Братия. На другия ден трябваше да се приберем през село Чавдар на север и да хванем влака от Челопеч за София в късния следобед.

Автобуса за Панагюрище тръгваше от Автогарата Юг - под моста. Поли се беше захванала с подробностите по транспорта - включително разписанията и билетите - както се оказа за късмет. В 9:00 криво ляво се бяхме събрали в автобуса и гледахме театрото, дето се разиграваше при шофьора. Автобуса беше пълен и хората без билети си стояха навън. Шофьора отказваше да пусне правостоящи, хората молеха и кълняха ... и прочее. Все пак накрая всички се побраха вътре и тръгнахме на път.

Пътуването беше бая досадно, отне малко над 2 часа. Изсипахме се в Панагюрище нейде къмто 11:30. Автобуса за колониите беше след час, та уплътнихме времето по кръчмите и центъра на града. Който се оказа доста спретнат де, ето няколко снимки оттам:





Паметна плоча на банкера Буров, велик българин ...


Както се оказа бусчето за колониите позакъсня, та градския Цецо реши да покаже как се е подготивил за събирането. Той алкохол по принцип не пие, ама него ден какво му беше станало ...



В Панагюрище се видяхме за кратко с друга група, дошли с автомобил, уговорихме среща на Панагюрските колонии. Нейде към 13:30 бяхме там. На мястото чакаше трета група русенци планинари. Всички заедно потеглихме нагоре към връх Братия. Пътеката от колониите за местността Оборище беше маркирана в червено, първо следвахме нея. Далекопроводът за ретранслаторите при върха ни служиха за добър ориентир. На около 1 час под върха пътеката хващаше западна посока, а от нея на север се отделяше маркирана в зелено пътека към хижа Братия.

При върха температурата падна рязко, цялата гора беше заскрежена и ни предлагаше великолепна гледка. Ето малко кадри оттам:











От връх Братия до хижата беше близо и нейде към 15:45 бяхме там. Хижарят го нямаше, малка група от Пирдоп се грижеше да кади печката. Казахме си по едно здрасти и разпънахме софрите. Аз излязох да поснимам по залеза уж, ама както се оказа бях го изпуснал. Абе видя се то че ще се почва от обяд, ей на малко купонджийски снимки Smile

Тишо и Камен:


Маргото, дето и изпихме сливовицата и Ачо:


Емо при белотаджийската агитка:


Гризлито дебне:


Гризлито гледа:


Един забележителен екземпляр - хижаря на Братия:


Туй не било кавал, ами флейта някаква. Ама Поли си е добра... Smile


Фирмените фланелки:


Пеят хората ей, не е като нас само да пият (л-д Рилец, Виктор и унгареца):


Комшиите по маса от Пирдоп го обърнаха на яки гюбеци в късната доба:


И самата хижа Братия на другата сутрин...


------------------------------------------------
На сутринта с градския здравата бяхме сцепили тиквите, работата беше много зле. Направих един опит за ставане къмто 7:30-8:00, ама тотално неуспешен. До 9:00 агитката мина няколко пъти да ни разбутва, та нямаше как станахме му. Втората ни работа беше да ударим по една бира и да избистрим главите. Оказа се, че останалите са взели та са тръгнали вече, посока връх Братия, Лисец и хижа Сакарджа. Ние бяхме минали вече по тоя път та слязохме по директната пътека посока хижа Сакарджа. Разбира се на разклона х. Сакарджа/с. Чавдар хванахме грешната посока и тръгнахме посока Чавдар. Като се има предвид якото Пиринско вино на Виктор и сливовицата на Маргото, простено ни е май...

Коригирахме посоката навреме все пак, тръгвайки по запуснат път покрай дерето посока в. Сакарджа. Малко преди върха се включихме към пропуснатата пътека и резнахме едно гнъсно хълмче. На хижата бяхме нейде къмто 12. Там таман раздигаха от снощното запиване. Хижара беше любезен, вика - така е по хижите момчета Razz Няма нищо за ядене, ни за пиене. Е - простихме се с мераците за по една студена бира ...

Изчакахме групата дето трябваше да дойде откъм в. Братия. Къмто 13:00 хората се появиха, обелихме по две приказки и поехме по пътя към село Чавдар. Слизането си беше яко досадно, чакъл, лед, подбити копита и прочее. Към 15:50 бяхме в Чавдар. Там пихме по някоя и друга бира за възстановяване на йонния баланс, правейки безуспешни опити да намерим транспорт до Челопеч. Нейде към 16:30 за късмет се зададе агитката от Сакарджа. Метнаха ни петимата с колите до Челопеч, там хванахме електричката до София в 17:19.

Във влака - мощна дрямка с похъркване. С Цецо слизаме на Подуяне ама се оказва грешната спирка, някъде в Дружба сме. Хващаме автобус 404 за гарата да слезем на Цариградско шосе. Оказва се че бъркаме посоката и отиваме нейде към крайната спирка в Дружба 1. Слизаме нейде по пътя. Аз се отказвам от ползването на всякакъв вид транспорт - явно не ми върви тоя ден - и се прибирам в къщи пеша Very Happy

Това беше ...
Вто Дек 04, 2007 12:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Направо сте се омазали! Cool Но природата е красива!
Вто Дек 04, 2007 1:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Направо сте се омазали! Cool Но природата е красива!


Ъхъм приказка направо, буковата гора си е хубаво нещо. Буковинки събрах малко ...
Вто Дек 04, 2007 1:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Speedy



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 2551
Местожителство: Неврокопъ

Мнение Отговорете с цитат
Буковинки събрали! Вместо да оставите дивите свинчури да лапат вие песни им пеете и гюбеци им играете. Срам нямате ли бря!? Wink

Заскрежените снимки са суперсоник! Croc
Вто Дек 04, 2007 1:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
С буковинките ще реализирам таен проект Very Happy Гибеците ги мяткаха комшиите бе, ние бяхме в джаза в тоя момент Laughing
Вто Дек 04, 2007 2:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Da Luz



Регистриран на: 30 Окт 2007
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
- и се прибирам в къщи пеша


Малеее, ти си чисто луд, ве Smile

_________________
www.bgmountains.org
Вто Дек 04, 2007 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Ми карък бе човек, в планината не се загубихме, ама в София се получи просто Laughing
Вто Дек 04, 2007 4:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Kat



Регистриран на: 08 Юли 2007
Мнения: 872

Мнение Отговорете с цитат
вай, вай Laughing
е, поне, ако не знаех до сега, кой кой е, сега вече знам, благодаря ти Laughing
Вто Дек 04, 2007 4:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
С буковинките ще реализирам таен проект Very Happy


Доколкото съм чел, май декември му е времето за начало (понеже знам за какво става дума де) Wink .
Вто Дек 04, 2007 5:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
natam-nasam



Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 209

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Ми карък бе човек, в планината не се загубихме, ама в София се получи просто


Ето ти още едно полезно приложение на ГПС-а: да гледаш по него на коя спирка слизаш Laughing
Вто Дек 04, 2007 6:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Da Luz



Регистриран на: 30 Окт 2007
Мнения: 60
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Ми карък бе човек, в планината не се загубихме, ама в София се получи просто Laughing


Горната ми констатация не се обосновава на обстоятелството, че сте се загубили в София, (и мен ме е страх да ходя в някой квартали щот после дори и пеша не знам накъде да тръгна.) а на факта, че от дружба до мястото където живееш си е баси и прехода. И то след маането покрай оная река Shocked

_________________
www.bgmountains.org
Вто Дек 04, 2007 6:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Абе 4-5 километра е, пуснах си Леми да ми пее на ушенце и стигнах бързо Laughing
Вто Дек 04, 2007 7:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dobrudjan4e



Регистриран на: 24 Авг 2007
Мнения: 365
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Въобще и не близвам ама кой ме събра с тебе... Laughing .

_________________
Който пие бира не умира!
Вто Дек 04, 2007 8:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6372

Мнение Отговорете с цитат
Сетих се, че не можах да намеря координати на хижите Сакарджа и Братия, докато рових инфо за нета. Ето ги, дано свършат работа на мераклиите:

х. Сакарджа N42 35 04.1 E24 06 57.7 НМВ около 1210 м
х. Братия - N42 36 26.4 E24 08 13.8 НМВ около 1240 м
Пон Яну 07, 2008 5:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
TheGrave



Регистриран на: 09 Дек 2008
Мнения: 92

Мнение Отговорете с цитат
Па ако дадеш и някой актуален телефон на Сакарджа цена няма да имаш. Нищо работещо не откривам в нета.
Пон Дек 20, 2010 6:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov