ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Велотуризъм
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
Велотуризъм
Автор Съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Лек балкански преход тази събота...
малко се олях ама си заслужаваше от всякъде.
Събота хванах колелцето и Габрово - Узана - Мазалат - Тъжа - Острец - с.Батошево

Равносметката ... напълни ми се душата със старопланински гледки. Едно зелено, свежо ... да го заядеш.

91 км, 2100 метра качване за деня, за съжаление не успях да кача Кадемлията и до Кадемлийското пръскало не стигнах....

.. но завърших деня с ледена бира и с къпане в един вир на река Росица.

ето и малко снимки от телефона.

https://plus.google.com/photos/102182711547631326964/albums/5755090269532405953?authkey=COjt0tyyh-TtMg

_________________
Not All Who Wander Are Lost

Последната промяна е направена от ferdi_mruvkata на Пон Юни 18, 2012 9:25 am; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Юни 17, 2012 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
ferdi_mruvkata написа:

ето и малко снимки от телефона.
https://plus.google.com/photos/102182711547631326964/albums/5755090269532405953

Този Гугъл+ нещо се еб... и ми иска регистрация. Smile


може би така https://plus.google.com/photos/102182711547631326964/albums/5755090269532405953?authkey=COjt0tyyh-TtMg

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пон Юни 18, 2012 9:26 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Поздрав за велоколегите от форума!
http://vbox7.com/play:1e52207b8f

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Вто Юни 19, 2012 12:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
ДИАНА написа:
Поздрав за велоколегите от форума!
http://vbox7.com/play:1e52207b8f


надолу лесно, ама кой го е качил до там :0

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Вто Юни 19, 2012 9:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ДИАНА



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 820
Местожителство: ПЛОВДИВ

Мнение Отговорете с цитат
Eдва ли шерп, или с лифт.
Всичко се прави нагоре, заради адреналина надолу! Хайде, безаварийно!

_________________
Жена се милва до зори, планина се до пладне минава.
Човек със знанията си прави от планината или приятел, или враг.
Сря Юни 20, 2012 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Я да се изфукам и тук каква я свършихме миналата седмица (09.06.-10.06.)
Решихме значи, аз и една приятелка, да въртим до х. Вежен и обратно до Ловеч. Ако някой си мисли, че имаме колела за планина - много се лъже. И двете са "балканчета", т.е. сглобени в Ловеч, стават само за парка и в инструкциите им се забранява скок от бордюр, камо ли бъхтане в Балкана, пък било и по черен път. Моето е със стоманена рамка от нещо като водопроводни тръби и тежи около тон и половина. Но пък за седем - осем години съм го експлоатирал по всякакви пътища около Ловеч и поддръжката му за цялото това време се изразяваше в измиване един път с гъбата Very Happy
Та ентусиазъм не липсваше, взехме две резервни гуми, две помпи, комплект инструменти и лепенки и айде в трена за Троян. От Троян в осем и десет - газ към Шипково. Пътят до там - сравнително хладно, спокойно, окосена трева, абе кеф. В Шипково направихме пауза за по шоколадче и захапахме баира за Богоя. Нагоре - со кротце, со благо и редовни почивки, излазихме го към 12:30. На превала починахме колкото да изсъхне потта, раздумахме се с един чичо с моторетка и газ надолу. След половин час бяхме на 15 км от там в кръчмето на Заводна в Рибарица Wink
Хапнахме, починахме и в 14:00 поехме нагоре по Заводна. В началото - добре. После като свърши асфалта пак беше добре, но се оказа, че грешно сме си направили сметката и вместо каране с тук-таме бутане беше бутане с тук-таме каране Smile Добре, че имахме доволно вода, а и чешмите по пътя не бяха пресъхнали. Нейсе в 18:30 стигнахме хижата, настаняване, душ, три часа мръхтене с някоя друга бира и се гътнахме.
Ден 2, неделя - палим гумите в осем, че цялото до Ловеч нас чака. Надолу кеф, нищо, че бъбреците и черните ни дробове си размениха местата няколко пъти Smile В Рибарица бяхме за час и нещо, кафе в кръчмето и айде пак нагоре към Богоя. Нагорето мина по същият сценарий като предния ден, само дето почивахме, тикайки колелетата Smile Стигнахме превала, почивка и надолу към Шипково. От тази страна на прохода се разкриват едни прекрасности - цялото било от Вежен до Юмрука. 13:00 - хоремага в Шипково и почивка. От тук хванахме един черен маркиран път към Коман. В началото беше леко тегаво, а на места придобиваше завиден джуганест вид, но не след дълго излезе на един чакълест път от Терзийско за Коман и при това доста приятно спускане надолу. На Коман вече беше по-полегато, но като цяло денивелацията до Ловеч вече беше само надолу. От Коман поехме към Калейца, кратка спирка до водопад Скока да натопим крака в рекичката, спирка в Калейца за по сладолед, оттам излязохме на пътя Троян - Ловеч и цъкър-цъкър - в 18:25 акостирахме благо получно пред Бароковите къщи Smile
Без спукани гуми, без счупени колела и глави, даже мускулна треска не можа да ни хване. Само мен ме бля кръстът два дена, заради скапаната ми раница.
Ето едно клипче с видео и снимки, което направих за велоклуба ни, enjoy Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=y2SakNso4zQ&feature=share
Сря Юни 20, 2012 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
...надолу лесно, ама кой го е качил до там..

е, някои се качват и нагоре:
http://www.youtube.com/watch?v=eNuGK2YTCdM
Сря Юни 20, 2012 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
joropc написа:
ferdi_mruvkata написа:
...надолу лесно, ама кой го е качил до там..

е, някои се качват и нагоре:
http://www.youtube.com/watch?v=eNuGK2YTCdM

Very Happy Не, не вярвам. Не са спортисти!!! Това е върха, супер.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Юни 20, 2012 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
ZEZO , бравос. много добре сте се представили Smile Стоманените колела са .... просто стоманени Smile малко съчуствам за пускането от Вежен надолу.... Аз с мойто стоманено танкче се пусках от Мазалат и ...не ми останаха камъни в бъбреците.

joropc написа:
ferdi_mruvkata написа:
...надолу лесно, ама кой го е качил до там..

е, някои се качват и нагоре:
http://www.youtube.com/watch?v=eNuGK2YTCdM


Respect Майсторчета Smile Упражнението със стълбите е впечатляващо Smile
Аз за сега се кефя на факта че мога да прескачам разни 20 тина сантиметрови препятствия и улеи, издълбани от дъжда Smile

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Чет Юни 21, 2012 10:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lgr



Регистриран на: 24 Ное 2010
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Малко снимки (тук) от една скорошна велообиколка на Северен Пирин по маршрут Банско-Трионска поляна-Тодорова поляна-х.Малина-село Пирин-село Рожен-махала Долени-Горни Цалим-Лиляново-Плоски-Влахи-Ощава-Сенокос-Брежани-Предел-Банско. Отне 4 дни, предимно по черни пътища, тук-там асфалт и някоя пътека.
Чет Юни 21, 2012 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
ZEZO , бравос. много добре сте се представили Smile Стоманените колела са .... просто стоманени Smile малко съчуствам за пускането от Вежен надолу.... Аз с мойто стоманено танкче се пусках от Мазалат и ...не ми останаха камъни в бъбреците.

От Вежен надолу се търпи. Друса в горната част на пътя и долу, където свършва чакъла и почва асфалта, понеже има много изронени камъни и колелото се лашка настрани Smile
Иначе най-голямото пребиване щяхме да направим в Шипково на асфалта, когато се спускахме от Богоя. Имаше някаква безумна шахта напреки през пътя, не се вижда веднага и както се бяхме засилили никакво време за реакция. Ама оцеляхме де Very Happy
Сега мислим следващото къде ще е...
Чет Юни 21, 2012 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
lgr написа:
Малко снимки (тук) от една скорошна велообиколка на Северен Пирин по маршрут Банско-Трионска поляна-Тодорова поляна-х.Малина-село Пирин-село Рожен-махала Долени-Горни Цалим-Лиляново-Плоски-Влахи-Ощава-Сенокос-Брежани-Предел-Банско. Отне 4 дни, предимно по черни пътища, тук-там асфалт и някоя пътека.

Браус. Идеално. Много време загубих да чертая траци за обиколка на Северен Пирин с колело, ама западен Пирин от към Струма така по на високото. Та поради липса на сподвижници сам направих преди два дни част от вашето каране Банско - Трионска поляна - Горния древен - Чала - Дългата поляна - Тодоровото - х.Малина - х.Пирин - Роженски манастир - Мелник за ден и половина. Следа /тракче/ да ви се намира за споделяне?
Снимките още не съм ги свалил.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Чет Юни 21, 2012 7:49 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Юни 21, 2012 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6374

Мнение Отговорете с цитат
Браво Ристе за тази обиколка. Метни трак ако имаш моля те, че там около Трионьската полена имаше едни неясноти в пътищата ...

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Чет Юни 21, 2012 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Браво Ристе за тази обиколка. Метни трак ако имаш моля те, че там около Трионьската полена имаше едни неясноти в пътищата ...

Имаш ги, разбира се. С пояснения къде е черен път и къде е само за пешеходец или луд велосипедист кат мене...
Какво бутане падна там... Представям си на обратно къв кеф ще е.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Чет Юни 21, 2012 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lgr



Регистриран на: 24 Ное 2010
Мнения: 33

Мнение Отговорете с цитат
Е разминали сме се за малкоSmile Трак не съм свалял, че имаше тук-там лутания, а и невинаги позвах ГПС-то, за да пестя батериите. Но ако имаш нужда от някаква информация, можеш да ми пишеш на mgbulgaria(at)yahoo.com.
Иначе в момента живея в Банско и съм винаги навит на карания, стига да нямам някакъв ангажимент в момента.
Над Струма си струва и по ниското, особено над Влахи и Ощава, много красиво е. Високото мисля за по-натам, когато долу ще е вече твърде горещо.
Чет Юни 21, 2012 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 14, 15, 16  Следваща
Страница 10 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov