ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Велотуризъм
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
Велотуризъм
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Трябва да покараш малко за да ти свикне тялото с търкалото и да може да стоиш на колелото по половин ден с удоволствие. Щом си признаваш че не си карала много напоследък нуждата от снимка отпада.
Нямаше да ти гледам главата и каската - те колело не карат Smile
Но сега пък ще трябва снимка от магазина и колелата там (с теб върху тях) - да ти кажем кое ще ти залепне най-добре на ръцете и краката след време. Виждал съм калкулатор за размера на рамката на страницата niko-bikes.com, но не мога да го намеря (опитвал съм). Някой по-запознат ще ни каже, ако чете.

Ако търговските консултанти в магазина не помогнат на клиента в избора на подходящ размер колело за него - това не е подходящият магазин. Wink
Аре нема нужда от виртуален избор.
Все пак за някакво сравнение - L или 19" рамка ми пасват на мен като пестница на нос. 180 см. съм висок. Говорим за кроскънтри насочено колело. Макар, че го ползвам повече All Mountain - Freeride - Downhill.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Юли 08, 2011 8:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ina.hm



Регистриран на: 19 Юни 2011
Мнения: 16
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Ей тва вече е сериозна приказка. Еми, момчета, кажете магазин. Вие откъде купувате, 170 съм висока, но мисля, че и там ще окажат нужната помощ за избора. Аз си избрах ей този модел щото е най-евтин Smile http://screambikes.eu/bg/velosipedi-planinski-s-tvurda-ramka/2951-velosiped-trek-3900.html А това става ли http://screambikes.eu/bg/velosipedi-planinski-s-tvurda-ramka/7345-velosiped-drag-allroad-2011.html.
Пет Юли 08, 2011 10:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
За съжаление ще трябва да се придържаш към колелата по 600 лв. Това второто става за кратки разходки в парка с деца до втори-трети клас или за ходене до магазина.
Може да си купиш колело втора употреба от тези по-скъпите, по 300 - 350 лв би трябвало да са.
Пет Юли 08, 2011 11:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето няколко материала относно избора на размер за рамката:
http://www.mtb-bg.com/index.php/special/tips/269-tips008
http://www.ebicycles.com/bicycle-tools/frame-sizer/mountain-bike
http://www.niko-bikes.com/blog/?page_id=564
http://www.niko-bikes.com/calculator.php?cm=78&mm=0

Правилно те посъветва колегата да не гледаш Drag Allroad. Общо взето най-евтините велосипеди, които стават за планини (не голямо издевателстване) са:
Sprint Apolon
Cross Paralax 2VB
Ferrini R3
Drag ZX-3
Trek 3700
Съб Юли 09, 2011 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Ако аз трябва да отговоря - дай и ти една снимка Exclamation Idea


върху какво трява да се акцентира в снимката ? да знам каква да избера, да ме представи в най-добра светлина Wink
Пон Юли 11, 2011 11:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Отговорете с цитат
Велотуризъма винаги в края на седмицата ако сме айляк разбира се. Колко синоптиците предвиждат по-високи температури по на високо ходя да бутам. Very Happy Тази събота в.Зекирица атакувах. И с доста велотуристи се срещнах но те бяха от тези дето обичат повече да се спускат. Wink

Ето и малко снимки от мероприятието и маршрута. Ако някой иска трака от джипсито да пише.
Пон Юли 11, 2011 1:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mjjmiro



Регистриран на: 04 Авг 2010
Мнения: 59

Мнение Отговорете с цитат
И аз съм на колело Very Happy !
Пон Юли 11, 2011 4:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ina.hm



Регистриран на: 19 Юни 2011
Мнения: 16
Местожителство: софия

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря на всички, които писаха Smile Сега действам за колело, като се оборудвам, почвам да ви досаждам да ме вземете да карам с вас Oops Но като гледам с какви темпове ги движа нещата... Smile
Вто Юли 12, 2011 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Анелия



Регистриран на: 05 Юли 2011
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Сякаш малко се разминава понятието велотуризъм с планинското клоездене. Велотуризмът го разбирам аз да си накачиш едни дисаги на байк с твърда рамка или градско колело и да обикаляш места основно по асфалт, най-много по равни черни пътища.
При планинското нещата са малко по-различни. Ние се товарим на коли, стигаме там, където има камъни, корени и дърве и почваме да се бъхтим нагоре-надолу.
В различните градове има от почитателите на двата вида каране и авторката на темата ще трябва да избере как да изглежда:
така или така. Ако искаш малко по-голям екстремизъм обаче, колелцата за спускане биват на цена на лек автомобил втора употреба и изглеждат така.
Успех с избора на стил и колело Very Happy
Сря Юли 13, 2011 12:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Не мисля, че става дума за синтетичното каране на колело с кола.
Аз карам навсякъде, но без да се обременявам с кола. Хващам си влак или просто тръгвам и обикалям планина, море, гори и села. Просто си свободен да отидеш навсякъде и да си тръгнеш отвсякъде.
За спускането да не говорим... те са си спускачи, никакво колоездене не е.
Сря Юли 13, 2011 8:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
като стана дума за влак, къде се товири колелото във влак - в купето при пътниците или в поща вагона или в някой товарен ?? и плаща ли се допълнително за него ?
Сря Юли 13, 2011 9:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ако има товарен вагон отиваш в магазията и си попълваш товарителница с условието "сам товари и разтоварва", при което там се и качваш и 10 минути преди слизане отиваш да си го вземеш. Плаща се, но не като колет, нещо като 2-3-4 лева ... тук споменът е бледен
Ако няма, коуеуото се държи при вход/изходите, пак се плаща, може и на касата, може и във влака, таксата е еднаква.
Аз се опитвам да се качвам на влак с пощенски вагон, че е доста по-удобно.

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Юли 13, 2011 10:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Анелия



Регистриран на: 05 Юли 2011
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Билетът за колело струва 2 лв. не зависимо от дестинацията (взимаш си го заедно с другия билет) и колелото се вози в коридора на последния вагон. Ако има пощенски вагон, може там да си го качиш, но аз винаги питам.
Моля да се въздържате от коментари кое е колоездене и кое не. Щом се движи на 2 гуми, с педали и без мотор: колоездене е и точка. Заради това исках да уточня разликите, за да не стават недоразумения и съответно колелото да се подбере според предназначението и нуждите на дамата.
Сря Юли 13, 2011 1:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Отговорете с цитат
4 лв ако не ме бърка паметта е за бърза влак.
Сря Юли 13, 2011 3:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo



Регистриран на: 21 Апр 2007
Мнения: 1392
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
... карам велосипед по планините от 2004 година ... чак сега се замислих на думата колоездене - коло и ездене ... интересна комбинация Чатнах! ... почти като велосипедирам ...
Извинявам се за оф-топика, ама не се сдържах Tooth

... и някой кара колело

_________________
Приятелят е човек, който те познава отлично ... и въпреки това те обича
Сря Юли 13, 2011 5:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Следваща
Страница 2 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov