ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Велотуризъм
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
Велотуризъм
Автор Съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Слагайте си, ама не го пишете във всяко изречение. Не мислиш ли, че вместо няколкостотин думи за каска, можеше да има толкова за начин на каране? Разбира се, биха били нужни хора, които знаят какво да напишат, не от тези, които си падат спокойно.
Купи си каска!
Вто Авг 23, 2011 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение троловете пак ни атакуват Отговорете с цитат
@къпещият се с роса,

Цитат:

Преди екскурзията е задължително ежедневно каране поне две седмици из града, за форма;
-желателно е колелото да върви направо като караш без ръце;
-бавно и позасилено каране по равна плъзгава повърхност - лед - това е упражение;
-спокойничко бавно каране по препятствия без никакво усилие - на най-леката предавка - още едно упражнение. Каране бавничко без усилие по баир.

Blink Rolling Eyes

би ли споделил колко метра(или километра) си карал колело на лед?
кога се научи да караш колело без ръце?
това най-удачният начин ли е да се учи начинаещ да кара колело?


също така би ли ни осветил за твоя опит в ПЛАНИНСКОТО колоездене?
колко км имаш изминати? къде?




за начинаещ в планинското колоездене каската е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА!!!
Вто Авг 23, 2011 1:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Изискването едно колело да върви направо (без ръце) е нещо техническо и несвързано с уменията на колоездача. Ако върви на една страна, това се отразява лошо на развитието на начинаещ, или дразни напредналите. И с ръце да караш, кривенето си работи подмолно и спира напредъка. Работа на механика е да провери дали всичко си е на мястото или закривено нанякъде.
При каране месеци и години наред на "криво" колело, се стига и до отражение върху здравето.
Да покараш на лед е много добър начин начинаещ да напредне бързо и качествено. Също и каране по кал, но това предпологам, че е много трудно.

Ако кажа, че съм карал колело повече от две години из Родопите и Странджа, това ще промени ли (не)правилността на мнението ми и приложимостта на аргументите към него?
Ще отговоря сам на това - не трябва да се казва кой колко и какво вместо доводи в защита на някаква теза. В случая, сега, правя изключение - не съм карал колело на лед. И в Родопи не съм карал.

Да видим коментарите и за другите упражнения за баланс и техника Smile Тези дотук не струваха.
Вто Авг 23, 2011 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
най-добре ще е тогава да не даваш такива "съвети" на начинаещи планински колоездачи

в голяма част от постовете ти се вижда, че повече висиш по форумите от колкото да караш и ходиш по планините и по-скоро пречиш от колкото помагаш.

дерзай!

и си вземи каска, защото и в Морската може да паднеш лошо

п.с. хем не си карал на лед, явно и на кал, хем даваш съвет за упражнения за баланс на лед и кал Rolling Eyes Shocked
Вто Авг 23, 2011 2:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Може ли да се обосновеш? Ако искаш да знаеш, си имам каска, и даже си падам спокойно с нея, и още повече - дори съм я сцепил!
Купи си каска, харе кришна!
На тебе колко ти е дълъг... велосипедния опит? Пак се намери някой да извади дългомера!

Верни ли са упражненията за равновесие или не са, ако може накой да даде многоопитно мнение и съвет?
Вто Авг 23, 2011 2:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
b0bae



Регистриран на: 10 Дек 2010
Мнения: 24
Местожителство: С0фия

Мнение ради белобради Отговорете с цитат
не ти трябва каска на тебе, вземи си падни пак на главата може да си наместиш
сивото вещество и спреш да ръсиш бисери във всички теми като някоя цветарка
Вто Авг 23, 2011 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kibik



Регистриран на: 16 Апр 2008
Мнения: 387

Мнение Отговорете с цитат
ако паднем след упражнение за пазене на равновесие на велосипед на кал, в роса ли трябва да се къпем?

няма да е лошо, след като си сцепил каската при падане да провериш дали нямаш увреждания(мозъчни) вследствие на това

пс. изпреварили са ме с предположението .. Shocked
Вто Авг 23, 2011 2:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Абе, я не знаех, че техничното каране могло да се научи от форумите...
Леле - колко съм зле. Абе мое ли да се мАчим толко време сам... Па и с риск да се прЕбия с КАСКА....
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Авг 23, 2011 3:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Идеята ми за тази разходка дойде още преди да си помисля, че ще си взема колело някой ден. Миналата година като

трамбовах пеш от х. Ехо до х. Дерменка, в момента който стъпих на беклемето и видях безкрайният път койт отрябва да

извървим в жегата и прахоляка си помислих.. "Ех да имаше едно колело сега .." Е то взе че се случи година по късно

Smile
Този път обаче нещата се случиха така...
Тръгнахме от София с кола (може и с влак да се тръгне) Оставихме колата в Кърнаре и от там газ нагоре към

беклемето. Ами аз имах едни съмнения че ще издържа цялото качване от около 1100 метра нмв. Всъщност оказа се че

доста добре се предвижихме с колегата до Чорапогащника Smile Взехме го почти на един дъх, с 2-3 спирания за по гледка

вода , снимка и разбира се да се напръскам с дезодорант Smile Движението беше нормално, нямаше голям трафик. От

Беклемето поехме към х. Дерменка. До там е перфектен черен път, като има едно мнооого яко спускане от няколко км

преди заслон Орлово Гнездо. После до дерменка имаше още спускане, като малко преди хижата побутнахме около 10

минути.
На Дерменка се яде... Свински гърди с бира и ПКС. след цялото качване така се услажда... (Кучето там не яде пържени

картофи, така че не му давайте !! )

От Дерменка поехме към Добрила. Този преход беше по труден. имаше повечко бутане, но на доста места се кара, и то

много добре по горски път , почвен.
От Добрила има вариант за няколко часа да се качи връх Левски, но на нас не ни остана време Sad Ама другия път няма

да му се размине.
От Добрила тръгнахме да пускаме към Сопот. Мислех го за доста приятно спускане , но се оказа доста хард, на моменти

дори невъзможно за каране. Терена в по голямата си част е супер стръмен със натрошени каманаци , дребни и остри в

които трудно се управлява. Горе долу малко преди гората се пооправя пътя но все пак си е доста стръмен и коварен,

така че трябва да се подхожда с повишено внимание. Слязохме в края на Сопот и от там по Подбалканския път 10 км до

колата.
Равносметката: чуден велоден , 1700 метра качване, 63 км, малини и чист въздух Smile

https://picasaweb.google.com/102182711547631326964/KarnareBeklemetoSopotKarnare?authkey=Gv1sRgCM3Cp-2K58X7vAE#

trak - http://www.megaupload.com/?d=P25333ZS
Нед Авг 28, 2011 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за споделения трак.
Нед Авг 28, 2011 4:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
latzi написа:
Благодаря за споделения трак.
Croc
Нед Авг 28, 2011 4:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Анелия



Регистриран на: 05 Юли 2011
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Ехх, много ми хареса на мен тази част от Балкана. Спомних си миналата година, че карахме в района. Ние тръгнахме от Беклемето (до там с коли), минахме през Дерменка и Добрила, бутахме яко към Амбарица и финиширахме нейде до Троян и докато стигнем до града ни изпра хубаво дъжд. Малко снимчици за спомен...
Нед Авг 28, 2011 5:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:

От Добрила тръгнахме да пускаме към Сопот. Мислех го за доста приятно спускане , но се оказа доста хард, на моменти
дори невъзможно за каране. Терена в по голямата си част е супер стръмен със натрошени каманаци , дребни и остри в които трудно се управлява. Горе долу малко преди гората се пооправя пътя но все пак си е доста стръмен и коварен,
така че трябва да се подхожда с повишено внимание. Слязохме в края на Сопот и от там по Подбалканския път 10 км до

Добре се пътува в този район, и аз ще отида някой ден.
От Добрила има почвен дърварски път по южния склон. Доста приятен и мекичък в срванение с онези камънаци. Тръгва от другата страна на върха между Добрила и Незабравка, някъде по пътя от Незабравка за Гердек тепе.


Последната промяна е направена от radi на Пон Авг 29, 2011 9:47 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Нед Авг 28, 2011 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Анелия



Регистриран на: 05 Юли 2011
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък се сетих спускаческото трасе на Сопот Very Happy и си представих, че от там сте спуснали. Но после се сетих онези изровени камънаци, наистина си е кофти там с търкалящите се камъни.
Нед Авг 28, 2011 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Анелия написа:
Аз пък се сетих спускаческото трасе на Сопот Very Happy и си представих, че от там сте спуснали. Но после се сетих онези изровени камънаци, наистина си е кофти там с търкалящите се камъни.


бях чувал че има нещо за спускане там, но така и не разбрах къде е ?! Какво е това трасе и от къде тръгва

Цитат:
Добре се пътува в този район, и аз ще отида някой ден.
От Дерменка има почвен дърварски път по южния склон. Доста приятен и мекичък в срванение с онези камънаци. Тръгва от другата страна на върха между Дерменка и Незабравка, някъде по пътя от Незабравка за Гердек тепе.


неам идея за къде говориш
Нед Авг 28, 2011 10:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 14, 15, 16  Следваща
Страница 6 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov