ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Велотуризъм
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 14, 15, 16  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Предишната тема
Следващата тема
Велотуризъм
Автор Съобщение
Анелия



Регистриран на: 05 Юли 2011
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Ферди, преди 2 години трасето тръгваше от горната станция на лифта, но сметнаха, че е много дълго и съкратиха. Трасето най-общо се движи под лифта и на места аз не мога да си представя да мина пеш, където спускачите карат.
1 ден от състезанието през пролетта
втори ден
трети ден
От снимките човек придобива бегла представа за трасето. Тази година имаше доста падания наистина, не знам защо така се получи...
И нещо смешно в спешното в Карлово, когато отидох да ме шият след падането ми на Ботев, лекарите питах: "А, да не би пак да има състезание на Сопот" Laughing
Нед Авг 28, 2011 10:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
Нечовеци са тези!!! моите велоумения са мнооого далеч в сравнение с тези господа и дами. За да се пусна там трябва да се увия целия в тези опаковки найлоновите с мехурчетата Smile. аз мислех че трасето под лифта е някакво човешко, по пътя, или нещо подобно. Веднъж преди няколко години се возих на този лифт и някъде долу към станцията се минаваше над трасето, но изглеждаше лесничко (ден втори снимките по средата )
Нед Авг 28, 2011 10:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Нямам думи, не знам какво да кажа като чета за преживяванията ви! Карайте внимателно, трупайте опит....


Не знаеш от къде ще ти дойде! Та за опита...
http://www.grindtv.com/outdoor/blog/30571/amazing+footage+shows+mountain+biker+ambushed+by+african+antelope/
Вто Окт 11, 2011 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Анелия



Регистриран на: 05 Юли 2011
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
Как е, колоездачи? Карате ли през зимата? Аз не спирам, само че като дойде пролетта и чак вече не ми се излиза на студа, толкова ми писва зимата. Екипирайте се добре, в Райдспот има страхотни намаления на термобельо. Възползвайте се, екипировката си струва и за пеш, и за колело. Мен чак ме е яд, защото си взех преди намалението и цените си бяха солидни, ама здраве да е.
Пон Ное 14, 2011 8:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Анелия написа:
Как е, колоездачи? Карате ли през зимата? Аз не спирам, само че като дойде пролетта и чак вече не ми се излиза на студа, толкова ми писва зимата. Екипирайте се добре, в Райдспот има страхотни намаления на термобельо. Възползвайте се, екипировката си струва и за пеш, и за колело. Мен чак ме е яд, защото си взех преди намалението и цените си бяха солидни, ама здраве да е.

Би ли ми казала какви ръкавици ползваш? Аз взех тези в магазина на Ташев, но не вършат работа в студа; за това оставям през зимата.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Пон Ное 14, 2011 10:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Цитат:
Виж тук http://www.bikescenter-bg.com/index.php?step=module_action&modname=pricelist&lang=2&product_cat=188
имат много неща. Wink

Мерси!

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Пон Ное 14, 2011 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Анелия написа:
Как е, колоездачи? Карате ли през зимата?

Би трябвало човек или колоездач като се движат в студа и даже да им стане топло, дори приятно Smile Аз харесвам и зимните приключения. То си е намислено - предвижда се бумтяща печка или димяща вода за пълно удоволствие.
Малко да извъртя темата с един зимен въпрос - край Шумен нямаше ли някъде топла вода за къпане? В село Мараш, другаде?
Вто Ное 15, 2011 12:07 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
radi написа:
Анелия написа:
Как е, колоездачи? Карате ли през зимата?

Би трябвало човек или колоездач като се движат в студа и даже да им стане топло, дори приятно Smile Аз харесвам и зимните приключения. То си е намислено - предвижда се бумтяща печка или димяща вода за пълно удоволствие.
Малко да извъртя темата с един зимен въпрос - край Шумен нямаше ли някъде топла вода за къпане? В село Мараш, другаде?


аз замразих велоизявите. студа направо ме съсипва Sad Преди 3 седмици завъртях обиколката на Витоша и намръзнах като куче и от тогава карам колелото във залата само Smile Чакам с нетърпение пролетните калищаци а и се надявам на ново кооло, да вози по мекичко
Smile

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Вто Ное 15, 2011 1:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Анелия



Регистриран на: 05 Юли 2011
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
geagleiam написа:
Би ли ми казала какви ръкавици ползваш? Аз взех тези в магазина на Ташев, но не вършат работа в студа; за това оставям през зимата.

Ръкавиците засега са ми слаба част от екипировката...Сега карам с пролетно-есенни, но на асфалт ме пронизва вятърът. За в гората с ниска скорост са ОК. В по-голям студ ползвам едни ръкавици за мотор, но много ми спарват ръцете, трудно съхнат и са твърде дебели и не хващам добре кормило, команди и лостчета. Чудя се дали да инвестирам в тези зимни ръкавици.
В момента има страхотни цени на термобельо Крафт, но размерите са поизчерпани. Ако ви стават, грабвайте. Подходящо е за всякакъв вид активност през зимата.
@radi, на Мараш има гореща вода, но аз лично избягвам подобен род угощения за тялото. Разплува ме и ме отпуска страшно много. На някои хора може да им харесва, но аз предпочитам да трополя жизнена и енергична, отколкото да се размажа.
Вто Ное 15, 2011 7:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Анелия написа:
....
Ръкавиците засега са ми слаба част от екипировката...Сега карам с пролетно-есенни, но на асфалт ме пронизва вятърът. За в гората с ниска скорост са ОК. В по-голям студ ползвам едни ръкавици за мотор, но много ми спарват ръцете, трудно съхнат и са твърде дебели и не хващам добре кормило, команди и лостчета. Чудя се дали да инвестирам в тези зимни ръкавици. ...

Oops
Не по темата.
Анелия, познавам такива "щури" карачи като тебе - например камбата, пацо и компания щурк**овци. Що не ги питаш с какви ръкавици карат комфортно зимата. Знам че карат по Витоша редовно през студеното полугодие.
Предполагам, че ръкавиците с горетекс, с които карат скиорите и особено екстрамните такива, ще ти вършат работа. Защото е почти същото да стискаш ръкахватка на щека и грипове. Инвестирай в нещо качествено, защото ръцете управляват... Wink
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Ное 15, 2011 7:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Отговорете с цитат
И аз зазимих мойто колело. Не мога да намеря решение за предпазване на главата от студа.
Вто Ное 15, 2011 8:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
torah написа:
...
но карам с летния модел на марката http://media.snimka.bg/9132/024518582.jpg?r=0 и съм страшно доволен. Body Geometry подложката е голяма работа и с нея веднага се усеща разлика при карането. Повече парички са но си струват всяка стотинка. Успех. Wink

То зависи и къде се кара приоритетно.
И аз съм с тия - страшни са...Първия месец след каране на другата сутрин не можех да се избръсна - отказваха ми малкия и безименния пръсти. Купих си и се родих с тези от твоя линк. Ама само като не е през гора. За в гората си взех тези, че specialized нямаха летни с цели пръсти и бодигел, а джирото имат подобни гелове. За скаляци за брутален даунхил чакам всеки момент да ми дойдат тия.
А за ладно време с колелото или с раница съм с тези Scott
Зимата не карам Smile
Успехи.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки

Последната промяна е направена от Ристо Туристо на Вто Ное 15, 2011 8:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Вто Ное 15, 2011 8:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
latzi написа:
И аз зазимих мойто колело. Не мога да намеря решение за предпазване на главата от студа.
Шапка? Idea Idea Idea
Има тънки шапки за спорт. В Бг не съм срещал, разбира се, виждал съм само дебели за не-спорт.
За минералните води и разплуващите мероприятия - това е част от почивката, а пък и малко активност след разплуване те връщат в дейно състояние.

Ползвам ръкавици, дебели чорапи, по-високи обувки, ветроустойчив панталон, слагам и свалям ветроустойчиво яке.... гети, ръкавици разни модели за обща спортна употреба. Като се движиш е топло, според мен.


Последната промяна е направена от radi на Вто Ное 15, 2011 8:26 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Вто Ное 15, 2011 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
latzi написа:
...Не мога да намеря решение за предпазване на главата от студа.

http://www.getgeared.co.uk/ALPINESTARS_Touring_Winter_Balaclava

ZCEZBPM написа:
Как така ще зазимявате бе хора?...

Инстинкт за самосъхранение. Пазя се за топлото полугодие. Wink
Ма нещо оффтопика става множко.
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Ное 15, 2011 8:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Анелия



Регистриран на: 05 Юли 2011
Мнения: 27

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
сутрин карам като луд по надолнището макар и да е тъмно.

Надявам се не си от безсмъртните черни нинджи в мрака, които нямат кикакви светлини и светоотразители, че страшни неща се случват на пътя Crying or Very sad
Благодаря много на всички с насоките си за ръкавици! Все още се кумя, но може би ще си направя коледен подарък Wink
Вто Ное 15, 2011 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Велотуризъм Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 14, 15, 16  Следваща
Страница 7 от 16

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov