ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Маршрут от Маломальовишките езера през Еленино ез. и хижата?

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Предишната тема
Следващата тема
Маршрут от Маломальовишките езера през Еленино ез. и хижата?
Автор Съобщение
wing70



Регистриран на: 23 Май 2009
Мнения: 10

Мнение Маршрут от Маломальовишките езера през Еленино ез. и хижата? Отговорете с цитат
Ако има такъв моля за описание,за да не се връщам обратно по улея,а през Еленино езеро до хижа Мальовица,на BG mountains видях,че е отбелязана пътека само до Орлето.
Нед Юли 03, 2011 8:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Vili*



Регистриран на: 10 Сеп 2009
Мнения: 30
Местожителство: Радомир

Мнение Отговорете с цитат
Има една пътека, която слиза малко над втора тераса ... директно по склона! Пътеката тръгва от малкото езеро с големия камък вътре в него! Обикаля езерото от север и пред камънака като се следват пирамидките се продължава в посока изток. Това езеро е под връх Малка Мальовица. Пътеката само съм я слизала от горе - надолу ... малко е стръмничка по склона, но не е опасна. Smile
Вто Юли 05, 2011 6:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение До Мальовишките езера и обратно Отговорете с цитат
Не разбрах дали непременно искате да се върнете от Мальовишките езера през Еленините. Ако е така, тогава трябва от най-горното езеро да хванете пътеката по един сипей право нагоре, да слезете в една камениста падина и от нея до Еленините езера. Преди време много разпитвах за този маршрут, но ми обясниха, че пътеката е опасна и с нищо не е приятна. Много по-приятно е да се качите по Овчарския улей, да разгледате трите езера, ако имате време можете да погледнете и към Урдините, и да слезете по пътеката, който тръгва от ливадата на второто езеро. В по-голямата си част тя минава по огромни канари и трябва да внимавате да не я загубите. Минавали сме я с тригодишните ми внуци, така че няма страшно! Ето в тази рубрика ще намерите снимки от пътеката, както и моите въпроси с отговорите за пътеката Мальовишки езера - Еленини езера:

http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=526&postdays=0&postorder=asc&start=15
Сря Юли 06, 2011 12:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Как съм го правил аз - по Овчарски улей през езерата до стената на Мальовица (от последното Маломальовишко езеро започва пътечка до стената). Оттам тръгнах нагоре и на изток (ляво) без пътека и качих Малка Мальовица от източната страна, като гледах да се движа по тревните участъци. От Малка Мальовица има ясна пътечка, която слиза до Еленини езера (тя тръгва също от източната страна, т.е. след като сте се качили, трябва да се върнете малко по същия маршрут и после да следвате пътечката, която завива надясно). Важното е, обаче, да няма сняг по маршрута, което не е сънсем невъзможно в момента.
Сря Юли 06, 2011 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Не бъркайте Маломальовишките езера /или още Камилските - тези северно от в.Камилата/ с Мальовишките езера в Мальово полье северно от в.Мальовица. Wink
Croc

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Юли 06, 2011 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Камилските езера ли? Отговорете с цитат
Ако е така, тогава говорим за съвсем различен кръг. Този кръг обаче включва участък между Елени връх и Злия зъб, който в пътеводителите го дават като много опасен - сипей с голям наклон без оформена пътека. Мои приятели са го минавали "с повишено внимание", но аз не съм рискувал, макар че е твърде привлекателен като идея. Вместо човек да слиза до Втора тераса и после пак нагоре, давай напряко по хоризонталата! Стига да е възможно - който е минавал, да пише. Shocked
Чет Юли 07, 2011 2:08 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Рила Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov