ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бюджетна раница Ташев, Ванго или Quechua?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Бюджетна раница Ташев, Ванго или Quechua?
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
Интересно ми е кой е правил това проучване или Ташев пак трябва да се оправдава че няма сестра. Как е името на този ентусиаст, който е мерил с линийката и е изчислявал литража? Между другото как наистина се изчислява литража на раниците, че да проверя тези дни и моята. Обещавам ,че няма да добавя литри отгоре. Това с водата е изтъркан майтап.

Аз лично, ако те интересува ще си цитирам името, сравнявах собствената си раница на Ташев, на която пише 35 с една 26 на БД. Ами онази е по-голяма, с каквото и око да я гледаш. Колкото за водата - подходящ тест е, само подложи един найлонов чувал вътре, че то иначе ясна е работата Smile
Вто Авг 09, 2011 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
Незнам дали ви е направило впечатление, но литражите на Ташев доста фрапиращо не отговарят.


И не само големите. 40л на Ташев събира горе-долу 1/4 по-малко от 38+5 на Zajo, а даже и като цена не са кой знае колко различни. Говорим за разлика от някакви си 3л според етикетите, дефакто е около 10 Laughing Не съм мерила литража с вода, а го виждам от опит.
Ма наистина са здрави гадовете, признавам им го.

На старите Вихрен 40, каквато беше моята (подарих я на една приятелка, която в крайна сметка е доволна и няма проблеми с нея), кръстния колан е едно нищожно нещо, което се разпуска само. Не се регулира гърба и ако имаш нещастието да си с по-къс торс - гориш. На мен колана ми идваше някъде под средата на ханша.

Има гърбове и гърбове... на някои хора Ташевките наистина са им удобни, аз не съм от тях.

Отиваш в магазина, слагаш раницата (най-добре да помолиш да я напълнят с нещо подръчно), нагласяш всички каишки и гледаш кое как и дали ти пасва - кръстен колан, гръден колан, презрамки...
Вто Авг 09, 2011 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз от обема нямам оплаквания. Сравнявайки 60+10 на дойтер с 80+15 на ташев разликата си е очевидна. И наистина са си над 20 литра, защото примерно в ташевката мога да събера палатката, надуваемото шалте, сандалите и канчето че и още нещо само в долното отделение. А в дойтера тия неща ще заемат почти половината раница
Вто Авг 09, 2011 11:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
ми най-елементарно - тъпчеш я с нещо, което ще я запълни добре. Няколко спални чувала без калъфи или пък олекотени завивки, одеала... нещо от сорта. Така че да изпълнят целия обем. После мериш в трите посоки и умножаваш. 1л. е 1 кубичен дециметър.
Не знам дали вкарват и страничните джобове (ако има такива с цип) в общия обем Rolling Eyes

п.с. itilien - в 80+15 на Ташев и аз мога да влезна, сигурно няма да ми е и особено тясно Laughing Но за някои модели определено има несъответствие.
Вто Авг 09, 2011 11:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Hobo
Гост





Мнение Отговорете с цитат
Трудно се изчислява обем на съвременна раница поради неправилната фигура, която образува. За измерването му в миналото са я пълнели с пясък, а сега с пластмасови топчета или гранули. След това се измерва обема, който заемат в калибриран съд. В общия обем на раницата влиза и този на всички джобове.
Сря Авг 10, 2011 11:12 am
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
значи и кашон ще свърши работа, стига да имаш топчета Razz
Сря Авг 10, 2011 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
rumbata



Регистриран на: 10 Авг 2011
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Ще сбъркам за годините, но при всички случаи са доста - времето за което активно ползвам Кентавър на Ташев. Някой писа, че има гръб и гръб. Споделям това мнение - в моя случай впечатленията ми от тази раница са отлични. Недостатък е теглото от близо два килограма, но въпреки това съм качвал с нея напр. Мусала, Вихрен, Митикас, Богдан, но и Корженевская, Аконкагуа, Охос дел Саладо, Айлънд пик. Здрава е раницата - търкала се е и по скала и по лед, но без особени забележки. Е, с годините се поизносва, но за цената си е отлична. Носил съм Дойтер заради спонсори, но не е това моята раница - без с това да правя сравнение, още по-малко да внушавам някаква оценка.
Препоръчвам ти да отидеш и премериш лично на гърба си как се чувстваш, а ако можеш и да я понатовариш - още по-добре. А най-добре е да я скъсаш от носене по планините Smile
Сря Авг 10, 2011 4:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
itilien



Регистриран на: 10 Юли 2007
Мнения: 84
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Много е лесно да се измери обема на раницата, но в селски условия. Нужни са само жито или царевица и едно канче, на което се знае обема, примерно еднолитрово. От там насетне само пълниш и броиш. Не знам обаче дали ни е останало толкова зърно вкъщи, че да премеря ташевката Smile))
Сря Авг 10, 2011 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Нека и аз да кажа своето мнение за раници Ташев.
Лично аз ползвам два модела -първия е Вихрен 40, а втория е Алпинист 60+10
Лично аз съм по-доволен от първата, по ми е удобна и се чувствам по-комфортно с нея.
Мой приятел има Vango Aircontact 40+8 носъл съм и нея. Предимства по-комфортен гръб, ала е по-тежка.
Всеки сам си преценява и избира според възможностите си.
Чет Авг 11, 2011 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Georgi_Ivanov



Регистриран на: 19 Фев 2013
Мнения: 3

Мнение Kentaurus 60+10 Отговорете с цитат
Аз лично съм с Kentaurus 60+10.Много ама много съм доволен от нея здрава и удобна раница е.






Вто Фев 19, 2013 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Georgi_Ivanov



Регистриран на: 19 Фев 2013
Мнения: 3

Мнение Kentaurus 60+10 Отговорете с цитат
Аз лично съм с Kentaurus 60+10.Много ама много съм доволен от нея здрава и удобна раница е.

https://www.dropbox.com/s/zujubunwtjj8dvi/2013-02-19%2015.48.17.jpg

https://www.dropbox.com/s/k7ncalrtqem49pk/2013-02-19%2015.48.35.jpg

https://www.dropbox.com/s/wjvuz900a7k5gq2/2013-02-19%2015.49.12.jpg
Вто Фев 19, 2013 6:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
WhiskeyJack



Регистриран на: 06 Май 2011
Мнения: 29
Местожителство: Горна Оряховица

Мнение Отговорете с цитат
То хубаво ама на мен Кентавъра не ми е удобен на гърба...
смален до край и пак ми товари раменете дори да има само 5кила вътре. да не кажа че и след преработка на кръстния колан пак ми се свлича раницата. Не може с 10-13кг товар и да се чудя след 2 часа къде съм що съм. Вярно че е здрава .... Sad

_________________
Целта е в лекотата...
Вто Фев 19, 2013 9:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Georgi_Ivanov



Регистриран на: 19 Фев 2013
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Еми аз съм 1.80 близо 80кг. и ми е много удобна Smile след като я прогоних правилно както е описано в ръководството дадено от фирмата Smile
Вто Фев 19, 2013 11:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ilko



Регистриран на: 16 Яну 2013
Мнения: 215
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Mоята е българкса, от един човек, който ми я ши в Стз, за 35 лв, но това беше през 2007-ма Smile
Сря Фев 20, 2013 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svilka_98



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 3

Мнение Ташев Отговорете с цитат
Здравейте.Може ли някой ако има Ташев Алпин 80+15 да сподели впечатленията си.Благодаря Ви. Wink
Сря Мар 20, 2013 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 2 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov