ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бюджетна раница Ташев, Ванго или Quechua?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Бюджетна раница Ташев, Ванго или Quechua?
Автор Съобщение
JoroS



Регистриран на: 22 Дек 2011
Мнения: 19
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да дам и аз един глас ЗА Ташев Kentaurus 60+10. Купих я есента и съм направил само един преход засега. Чувствах я чудесно, след половин час просто забравих за нея, а беше сериозно натоварена.
Чет Мар 21, 2013 11:17 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Криси



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 144
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Имам Ташев Kentaurus 60+10 и я продавам. Носила съм я няколко години и е съвсем здрава, само че не е за дребни хора- кръстният колан не може да се свие достатъчно, гърбът също е за по-едър човек. Ако някой се интересува да ми пише на лични.
Чет Мар 21, 2013 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Stanev



Регистриран на: 02 Апр 2012
Мнения: 174

Мнение Отговорете с цитат
Ташев или Ванго, аз казвам Дойтер. От 22-ри до 25-ти Март имат 40% намаление в стената и по изгодно от това няма накъде Cool
Чет Мар 21, 2013 12:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svilka_98



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Мнения за раница Ташев Алпин 80+15
Чет Мар 21, 2013 6:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За месец ли ще взимаш провизии с тоз чувал? Smile
Пет Мар 22, 2013 3:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
svilka_98



Регистриран на: 20 Мар 2013
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
Не за няколко дена Very Happy
Пет Мар 22, 2013 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei



Регистриран на: 07 Авг 2007
Мнения: 261

Мнение Отговорете с цитат
Имам и съм ползвал няколко години Ташев Кентавър 60+10.
Основен недостатък е, че е проетирана е за хора с по-голям гръб. (Аз лично съм 172 и ми е леко голяма за гърба). Определно е здрава. Моята изглежда почти нова, ако не броим факта, че след един от ремонтите на Кончето се изпрани една бутилка с монтажна пяна.
Доста е неудобна, когато е полупразна.

Вихрен 40 е може би най-голямата издънка на Ташев. Не съм рещал човек на който да е удобна, но хора всякакви. Купуваше се много защото беше наполовин цена спрямо Айгер 40, който е доста добър модел.

Относно здравината на Ташев - притежавам Айгер 40, който закупих втора употреба през 2003-та от една катерачка, която не я беше пазила никак Sad Още тогава и беше скъсала част от единия джоб. Ползвах раницата активно 7-8 години, след това по-рядко (средно 10-тина пъти на година). Сега е с два скъсани джоба (мрежичките), но иначе в добро състояние. Дистрибутори на Ташев са ми предлагали да я ремонтират, но аз така и не намерих с какво да я заместя докато е на ремонт.... Та мисълта ми е че все пак имат някаква поддръжка и може да се ремонтират при нужда. Факт е че са здрави и рядко се налага.
Като удобство не съм имал големи забележки, но не е най-удобната раница която съм носил.
Сря Мар 27, 2013 7:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Привет!Относно раниците на Ташев,какво означават следните екстри: Фейслифт,Рипстоп?Интересува ме също "за и против" Кемълбека,не покачват ли значително теглото на раницата като в същото време отнемат и част от обема и?В малките ,средните или в по големите раници е по удачно да се използват?
Съб Авг 03, 2013 11:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
georgetg



Регистриран на: 19 Май 2011
Мнения: 20
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Фейслифт означава, че има някаква (обикновено малка и уж за добро) промяна в модела (примерно спрямо предната година).

Рипстоп е х-ка на материала от който се произвежда раницата. Би трябвало да се къса по-трудно.По-точно - ако има примерно дупчица, тя да си остане малка, а не да продължи да се прокъсва.Малко лаишко обяснение, ама се разбира предполагамSmile

Колкото до кемълбек-а - индивидуално си е.Така или иначе вода ще носиш, така че теглото си е сравнително константа.По-трудно се поддържа/почиства от бутилка.

_________________
Prefer a feast of friends to the giant family...
Съб Авг 03, 2013 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hitch-hiker



Регистриран на: 03 Авг 2013
Мнения: 71
Местожителство: Шумен

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за одговора !Нов съм тук,имам много неща да уча.Поздрави !
Пон Авг 05, 2013 12:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Фейслифт...аз го свързвам с грим, прическа, слънчеви очила Cool и най-вече силикон в барлите.
Рипстоп пък с едно желязно изобретение на рицарите, предпазващо жените им от изневери, докато те са командировка до Йерусалим.

Ripstop - това сериозно.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Авг 05, 2013 12:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
iavkata



Регистриран на: 19 Окт 2009
Мнения: 61
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Аз ползвам доста стар модел на Ташев,казва се Koman. Вече не се продава по магазините. Много съм доволен,страшно удобна раница. Но е доста нефукционална-отваря се само отгоре,няма хубави джобчета.Но разреших проблема-майка ми направи реконструкция и сега раницата е перфектна. Имал съм и раница Ванго,но беше много неудобна. Не се сещам за модела,литража беше 60+10. А,да,модела беше Pumori.
Пон Авг 26, 2013 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Soulvan



Регистриран на: 30 Май 2013
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте, след обикаляне на няколко (спортни) магазина във Варна се спрях на 2 раници за по 90 лева, напълно начинаещ съм по този въпрос и не знам коя да избера (може и нито едната). Изборът е между Karrimor skido 65 и QUECHUA 40 Air
Първоначално си бях харесал Каримора, но после видях и другата в Декатлон... та разликата, която аз виждам е в + за quechua, повече странични джобове, дъждобран, по-удобен и проветрив гръб, 10 години гаранция. Замислих се дали многото "екстри" не ме привлякоха или тя е по-добрият избор. Ако и двете са боклук (според вас) ще продължа да търся още 1, 2 дена Smile
ПС: не съм чел цялата тема назад.
Нед Сеп 14, 2014 12:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Една приятелка има ето тази http://www.decathlon.bg/ranitsa-forclaz-60-id_8300842.html , разглеждал съм я не е лоша, добре организирана е и гърбът е удобен с цяло парче пластмаса е според мен . За парите си е прилична раница за лек туризъм . Аз имам 30 литрова форцлаз на същата марка,не е лоша,здрава и лека е, добре организирана,за парите си е 6точки. Според мен вземи 60литровата много по удобно е с багажа с този джоб,също гърбът се регулира по височина, а и по голямата става по малка при нужда но по малката по голяма не става . Каримора не заслужава внимание .
Нед Сеп 14, 2014 2:19 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Soulvan написа:
Здравейте, след обикаляне на няколко (спортни) магазина във Варна се спрях на 2 раници за по 90 лева, напълно начинаещ съм по този въпрос и не знам коя да избера (може и нито едната). Изборът е между Karrimor skido 65 и QUECHUA 40 Air
Първоначално си бях харесал Каримора, но после видях и другата в Декатлон... та разликата, която аз виждам е в + за quechua, повече странични джобове, дъждобран, по-удобен и проветрив гръб, 10 години гаранция. Замислих се дали многото "екстри" не ме привлякоха или тя е по-добрият избор. Ако и двете са боклук (според вас) ще продължа да търся още 1, 2 дена Smile
ПС: не съм чел цялата тема назад.


Виж и Forclaz 50 Quechua. Обемът й е по средата между Karrimor Skido 65 и Forclaz 40 Air, по-евтина е от Forclaz 40 Air и Forclaz 60, има почти същите джобове и възможности за външно окачване, няма дъждобран и "хидратираща система", но височината на гърба и презрамките се регулира и ципът за бърз достъп е по-практичен и сигурен.
Нед Сеп 14, 2014 8:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 3 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov