ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бюджетна раница Ташев, Ванго или Quechua?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Бюджетна раница Ташев, Ванго или Quechua?
Автор Съобщение
Soulvan



Регистриран на: 30 Май 2013
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за отговорите, ще видя какво има налично тук и ще преценя на място. И на мен този цип на 40-ката ми се стори малко съмнителен така свободно падащ надолу. Дъждобрана е 18 лева отделно, така че цената не се променя. Smile
Пон Сеп 15, 2014 12:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Ако раницата ще е без собствен вграден дъждобран, може да се вземе дъждобран-пончо, който покрива раницата и тялото, не позволява на водата да се стича по гърба и освен това е по-евтин. Успех в избора!
Пон Сеп 15, 2014 2:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Има различни случаи, не винаги най-здравите и най-скъпите продукти са непременно необходими. Въпрос на индивидуалност. За хора, които не са много често в планината и избягват да вървят в бурно време, и леките ПВЦ-пончота от 10 лева са подходящи. Ще издържат доста преходи преди да се скъсат съвсем.
Пон Сеп 15, 2014 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Да бе и аз се чудя как ги носите тези пончота ! Едно ,че е адски неудобно платнище, второ,че спарва пак адски,трето духне ли малко ветрец ти лъсват прашките Smile Ама може пък да става за парашут Smile А раницата наистина не е лоша за тези пари и е много удобна, лека е и е доста здрава. Според мен няма такива начинаещи които още в началото си купуват Дютър,Земберланд,гор тексови облекла и мега чорапи за 50 кинта Smile Вземай тази 50 литровата не му мисли много, тя е най на оферта .
Пон Сеп 15, 2014 6:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Този панталон - http://www.decathlon.bg/pantalon-dazdobran-rain-cut-id_8073384.html
Едни гети + по-добро непропускащо яке.
Няма нужда от дъждобран.
Пон Сеп 15, 2014 7:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dandan



Регистриран на: 26 Авг 2013
Мнения: 211

Мнение Отговорете с цитат
alexvan написа:
Този панталон - http://www.decathlon.bg/pantalon-dazdobran-rain-cut-id_8073384.html
Едни гети + по-добро непропускащо яке.
Няма нужда от дъждобран.


Точно този панталон не е удобен, защото не можеш да го обуеш без да сваляш обувките (е, ако носиш 40-ти номер можеш и да успееш).
Пон Сеп 15, 2014 7:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Soulvan



Регистриран на: 30 Май 2013
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
Мда, аз си взех всъщност панталон и яке, тесвах ги под душа добре се справят.
Затова искам само за раницата да си взема нещо. Утре ще ходя до Декатлона и съм готов за преход Smile
Пон Сеп 15, 2014 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
raider написа:
Да бе и аз се чудя как ги носите тези пончота ! Едно ,че е адски неудобно платнище, второ,че спарва пак адски,трето духне ли малко ветрец ти лъсват прашките Smile Ама може пък да става за парашут Smile А раницата наистина не е лоша за тези пари и е много удобна, лека е и е доста здрава. Според мен няма такива начинаещи които още в началото си купуват Дютър,Земберланд,гор тексови облекла и мега чорапи за 50 кинта Smile Вземай тази 50 литровата не му мисли много, тя е най на оферта .


Носим ги с лекота и удоволствие. Ако вали много силно ги комбинираме с промазан панталон като този:

alexvan написа:
Този панталон - http://www.decathlon.bg/pantalon-dazdobran-rain-cut-id_8073384.html
Едни гети + по-добро непропускащо яке.
Няма нужда от дъждобран.


За мен има. Пончотата пазят топлината между гърба и раницата, не позволяват на студената вода да се стича там. Което е неприятно. Веднъж свикнал, човек може да избере какво да облече под тях, за да ограничи запарването. То всъщност е по-слабо от запарването с обикновено промазано яке. Проветряването става през страничните отвори. Изобщо има повече от един начин за екипиране в планината. Въпросът е всеки да открие своя.
Пон Сеп 15, 2014 10:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Бе стига говори глупости значи, пончото било екипировка за планина,дрън дрън,за на село в градината става . На планина почти винаги е много ветровито и ги гледам тея с пончотата как ги натискат и дърпат надолу все едно мацка с рокля при силен вятър Smile Като ви е кеф садо мазото вървете си с найлоните Wink
Пон Сеп 15, 2014 11:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
raider написа:
Бе стига говори глупости значи, пончото било екипировка за планина,дрън дрън,за на село в градината става . На планина почти винаги е много ветровито и ги гледам тея с пончотата как ги натискат и дърпат надолу все едно мацка с рокля при силен вятър Smile Като ви е кеф садо мазото вървете си с найлоните Wink


Не е това начинът да се каже, че сме на различно мнение. Не желая да участвам в спор с подобен език.
Пон Сеп 15, 2014 11:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eng.Neychev



Регистриран на: 13 Юни 2014
Мнения: 46
Местожителство: Stara Zagora

Мнение Отговорете с цитат
Дилемата ми е следната: Ще ползвам раницата за планински преходи зима и лято за една, две нощувки с идея храненето да е в хижи и ще нося спален чувал.
Спрял съм се на две раници: 1. Айгер 40. и 2. Кентавър 60+10
Струва ми се, че Кентавъра ще ми е голям, но.... събира и малко и много. Не е нужно да го пълня с излишни багажи за да е удобен.
Какво е вашето мнение?
Нед Сеп 21, 2014 11:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Абе и аз мислех така, ама не е така. За това вече имам 5 различни раници за различни поводи - от 20 до 55 литрови.
Нед Сеп 21, 2014 11:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eng.Neychev



Регистриран на: 13 Юни 2014
Мнения: 46
Местожителство: Stara Zagora

Мнение Отговорете с цитат
Оооо това ми е ясно, но май ще мзема първо Айгера, защото ме кефи повече а след това и Кентавъра
Нед Сеп 21, 2014 11:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
DHG



Регистриран на: 23 Юли 2012
Мнения: 433
Местожителство: Кюстендил

Мнение Отговорете с цитат
Ами 40 литра никак не е малко, щом ще се спи и яде по хижи - ще ти побира всичко перфектно и няма да взимаш излишни работи.
Нед Сеп 21, 2014 11:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
eng.Neychev написа:
Оооо това ми е ясно, но май ще мзема първо Айгера, защото ме кефи повече а след това и Кентавъра

Айгера е по алпинистка като разпределение, дизайн, джобове и тн.
За трекинг Съмит42 кордуба ще е по- подходяща, и като за лятна раница е предостатъчна. Wink
Ползвам я вече 3 години и мястото в нея все ми стига
Laughing

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Нед Сеп 21, 2014 12:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 4 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov