ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бюджетна раница Ташев, Ванго или Quechua?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Бюджетна раница Ташев, Ванго или Quechua?
Автор Съобщение
bradley



Регистриран на: 22 Апр 2012
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
м/у др. рядко виждам да ползува някой от моите познати http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=324 допълнителните странични джобове на ташев а си побират бая дрболии и най-важното бърз външен достъп вместо да се ровичка в "торбето"...

за ходенето с малки раници зимата не знам, ама предполагам който кара ски и борд носи малки раници - имах доста време една чудна салева алпинист 28 - "втори гръб" от аутсайдер купувана за нищожна сума и изкара много летни преходи - тясна, лека и много висока (+ сваляем кръсетн колан) - 60+ сантима - страшно удобни са тези ранички за хората с по-дълги гърбове...
Нед Сеп 21, 2014 7:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
eng.Neychev



Регистриран на: 13 Юни 2014
Мнения: 46
Местожителство: Stara Zagora

Мнение Отговорете с цитат
Айгер 40 + http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=62
Нед Сеп 21, 2014 11:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Търся си раница - какво бихте ми препоръчали (моите преходи са 2-3 дневни, минавал съм 30-тина километра за това време, денивелация близо 2000 метра, като цяло при хубаво време, пък горе каквото дойде) за такъв вид туризъм и да не е много скъпа. Гледах Раница Forclaz 50 QUECHUA, може и нещо подобно, но от къде мога да си купя раницата в Пловдив?
Сря Сеп 24, 2014 10:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
http://www.yakobg.com/
http://www.bgsport-shop.com/
Това са магазините в Пловдив

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Сря Сеп 24, 2014 10:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря, а за раница какво би ми препоръчал така, че да ми върши работа?
Сря Сеп 24, 2014 10:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bradley



Регистриран на: 22 Апр 2012
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:
Благодаря, а за раница какво би ми препоръчал така, че да ми върши работа?

според бюджета една от тези е твоята раница:

http://www.bgsport-shop.com/nproducts.php?id=18&o=2&p=93

аз препоръчвам тази:
http://www.bgsport-shop.com/nproducts.php?id=18&o=2&p=930

http://www.bgsport-shop.com/nproducts.php?id=18&o=2&p=101

спокойно можеш да поръчаш от сайта на ташев - най-бюджетно се връзва http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=27 /не е особено удобна, но пък цената е съвсем прилична/ + http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=324 ако искаш малко повече неща да носиш извън раницата...
Сря Сеп 24, 2014 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
От години имам по-стар модел Вихрен 40. Може да се ползва за преходи до 2-3 дни през лятото с преспиване в хижи, ако не се носят много вещи и храна. Малък летен чувал пълни около 1/3 от обема й. Лентата на кръста поема тежестта и разтоварва раменете, но не е удобна колкото широк колан. Преди няколко седмици разгледах Forclaz 50 Quechua и качеството ми се стори приемливо. Според мен 50 литра ще са по-подходящи за целта.
Чет Сеп 25, 2014 6:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за предложенията, ще отида да разгледам и ако имам въпроси ще питам пак Smile
А колкото до Forclaz 50 Quechua, мисля че я има само в Декатлон. Май щяха да отварят и в Пловдив, ама какво стана...
Чет Сеп 25, 2014 9:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:
Благодаря, а за раница какво би ми препоръчал така, че да ми върши работа?

Аз за Лятото ползвам Съмит42 и ми е екстра даже и с палатка и чувал, ама за зимна имам по-голяма, както и по-малка за еднодневките Laughing
Взимай Съмита и си екстра, Дистанс 40 е само 10лв. по-евтина но е определено по лошият вариянт като джобове, възможност за закрепяне на багаж, презрамки и здравина (Съмита е Кордуба )

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Сеп 25, 2014 10:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Според мен тук колегите могат само да насочат някой който търси раница,към мой точно модел и марка да се насочат, но не и да вземат решение вместо търсещият ! Затова най добре ,записвате си какво ви съветват колегите и отивате на място да разгледате и пробвате, крайният избор си е ваш ! Forclaz 50 Quechua и Ташевските се долу горе на една цена, според мен Quechuaса далеч по удобни,много по леки,а и по добре организиране от към джобове и достъп до главно отделение. Затова пък Ташевските са много по здрави и издържливи с опции да добавяш ,каишки,джобове и прочие .
Чет Сеп 25, 2014 11:44 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
peca, благодаря, ще пробвам-на мен ми трябва основно за лятото.

raider благодаря за съветите за здравината, ще ги имам в предвид. Аз искам съвети дотолкова, за да започна отнякъде. Все пак държа да видя раниците лично, да ги пипна, а не само да ги гледам на снимка. При всички случаи аз си нося отговорност за избора и няма да обвиня никой за решението си. Просто за мен е важно мнението на хора носили определен вид раница, както и плюсовете и минусите ѝ, за да направя някакъв добър избор.
Чет Сеп 25, 2014 12:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bradley



Регистриран на: 22 Апр 2012
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
щом е за лято повече от 40 литра имат смисъл само ако обичаш да носиш поне 5 литра бирчок и 2 кила мезе
Чет Сеп 25, 2014 1:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
bradley написа:
щом е за лято повече от 40 литра имат смисъл само ако обичаш да носиш поне 5 литра бирчок и 2 кила мезе


Ще го имам впредвид Very Happy Very Happy Very Happy
Чет Сеп 25, 2014 1:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Въпрос на лична преценка е. За мен 40 литра биха били на границата на удобното за 3 дни през лятото, защото спя в хижи с малък чувал. Предпочитам да имам свободен обем вътре пред това да ми се налага да окачвам отвън. 50 литра биха дали повече възможности, включително и през пролетта и есента. Успех с избора!


Последната промяна е направена от Sineva на Чет Сеп 25, 2014 8:59 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Сеп 25, 2014 8:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Днес отидох и на място разгледах трите вида на Ташев:
1. Вихрен 40л - 80 лв
2. Дистанс 40л - 103 лв
3. Съмит 42л - 121 лв

Визуално 40 литровите ми се виждат "мънички", но може и да е зрителна измама

Съмит-а изглежда добре, тя е 42 литра, но е 121 лв. Отделно трябва да мисля и за дъждобран.

Forclaz 50 Quechua изглежда добре като обем и цена, но пък нея съм я виждал само на снимка, тъй като в Пловдив няма Декатлон още, а не знам в друг магазин дали ги продават. Предполагам, че може да се поръча по интернет, но аз предпочитам първо да видя стоката "на живо".

Така, че за сега мисля още...

ПП. Всъщност говореше се, че в жк.Тракия ще се строи магазин Декатлон, но не знам какво е положението към момента.
Чет Сеп 25, 2014 8:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 5 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov