ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бюджетна раница Ташев, Ванго или Quechua?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Бюджетна раница Ташев, Ванго или Quechua?
Автор Съобщение
peca



Регистриран на: 17 Яну 2012
Мнения: 1038
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:
Днес отидох и на място разгледах трите вида на Ташев:
1. Вихрен 40л - 80 лв
2. Дистанс 40л - 103 лв
3. Съмит 42л - 121 лв

Визуално 40 литровите ми се виждат "мънички", но може и да е зрителна измама

Съмит-а изглежда добре, тя е 42 литра, но е 121 лв. Отделно трябва да мисля и за дъждобран.

Forclaz 50 Quechua изглежда добре като обем и цена, но пък нея съм я виждал само на снимка, тъй като в Пловдив няма Декатлон още, а не знам в друг магазин дали ги продават. Предполагам, че може да се поръча по интернет, но аз предпочитам първо да видя стоката "на живо".

Така, че за сега мисля още...

ПП. Всъщност говореше се, че в жк.Тракия ще се строи магазин Декатлон, но не знам какво е положението към момента.

Вихрена е с лента вместо с кръстен колан което е абсурдно за раница която смяташ да използваш и за 2-3 дневни преходи.
Добрият кръстен колан е половината раница тъй като на него се пада да разпределя тежеста на раницата от гърбът към таза.
Не си взимай раница с лента вместо с кръстен колан освен ако не е еднодневка.

_________________
"АКО ЖИВЕЕШ ВСЕКИ ДЕН КАТО ДА Е ПОСЛЕДЕН, ПОЧТИ СИГУРНО Е, ЧЕ НЯКОЙ ДЕН ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ ПРАВ" Стив Джобс
Чет Сеп 25, 2014 9:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Аз раница с лента и за еднодневка не бих си взел. Даже сега ще продам малката си раница и ще си взема една Дистанс 40 за малка. Само не знам дали може да и се сваля самара.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Чет Сеп 25, 2014 9:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Значи Вихрен 40л отпада. Изобщо не се сетих да им видя колана... Благодаря за инфото!
Чет Сеп 25, 2014 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bradley



Регистриран на: 22 Апр 2012
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
http://outsider-bg.com/content/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-karrimor-munro-65 ако не те притеснява цветът Very Happy обаче като качество идея си нямам как са...

алпинистът http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=18 е 133

съмитът 143 - http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=1755

ако спомянатия модел на "кеча" е http://www.decathlon.bg/ranitsa-forclaz-50-id_8300838.html

то това мио се види по добро щото е 700 грама по-леко - http://www.decathlon.bg/ranitsa-forclaz-50-speed-id_8301670.html
Чет Сеп 25, 2014 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Определено над 50 литра не са за мен, най-вероятно Съмит 42л или Forclaz 50 (някой от двата вида). За Дистанс 40л се чудя доста.
Чет Сеп 25, 2014 10:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
bradley написа:
то това мио се види по добро щото е 700 грама по-леко - http://www.decathlon.bg/ranitsa-forclaz-50-speed-id_8301670.html


Разглеждал съм я, изглежда ми нестабилна, гърбът й ми се струва неудобен, а и височината му не се регулира.
Чет Сеп 25, 2014 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:

ПП. Всъщност говореше се, че в жк.Тракия ще се строи магазин Декатлон, но не знам какво е положението към момента.


Бързо напредват със строежа на магазина.
Говори се, че декември ще откриват
Намира се до Лидъл в Тракия.
Чет Сеп 25, 2014 11:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
alexvan написа:
Планинец написа:

ПП. Всъщност говореше се, че в жк.Тракия ще се строи магазин Декатлон, но не знам какво е положението към момента.


Бързо напредват със строежа на магазина.
Говори се, че декември ще откриват
Намира се до Лидъл в Тракия.


Аха, значи ще изчакам и там да видя как са нещата.

Sineva написа:
bradley написа:
то това мио се види по добро щото е 700 грама по-леко - http://www.decathlon.bg/ranitsa-forclaz-50-speed-id_8301670.html


Разглеждал съм я, изглежда ми нестабилна, гърбът й ми се струва неудобен, а и височината му не се регулира.


Това само за по-скъпия модел ли важи, или и за този от 72,90 лв
Пет Сеп 26, 2014 9:31 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bradley



Регистриран на: 22 Апр 2012
Мнения: 54

Мнение Отговорете с цитат
по-евтината има реглаж според описанието и снимките
Пет Сеп 26, 2014 10:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raider



Регистриран на: 31 Яну 2014
Мнения: 190

Мнение Отговорете с цитат
Да по евтиният за 70 и нещо има реглаж , гърбът е много удобен с пластмасова шина е ,а и цената за това което получаваш е направо смешна !
Пет Сеп 26, 2014 2:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Планинец



Регистриран на: 25 Сеп 2013
Мнения: 355
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Значи като отвори магазина в Пловдив, отивам да видя за какво става на въпрос "на живо". Благодаря на всички за мненията!
Пет Сеп 26, 2014 2:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Планинец написа:
Sineva написа:
bradley написа:
то това мио се види по добро щото е 700 грама по-леко - http://www.decathlon.bg/ranitsa-forclaz-50-speed-id_8301670.html


Разглеждал съм я, изглежда ми нестабилна, гърбът й ми се струва неудобен, а и височината му не се регулира.


Това само за по-скъпия модел ли важи, или и за този от 72,90 лв


Това се отнася за Forclaz 50 speed Quechua от 91,20 лева, според мен има слаба конструкция и неудобен гръб. За разлика от нея Forclaz 50 Quechua от 72,90 лева ми изглежда по-солидна и комфортна. По-евтината е по-добра.
Пет Сеп 26, 2014 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Soulvan



Регистриран на: 30 Май 2013
Мнения: 6

Мнение Отговорете с цитат
А пък аз в крайна сметка си взех първата, която бях харесал - Forclaz 40 Air . Доста удобна ми е. Гръдния колан се регулира, презрамките също. Видях и 50 литровата на живо, но ми се стори някак по тънък плата, направо прозираше. Ципът е двоен, като горната част се стопира с копче, дъждобрана също върши чудесна работа.
Събрах в нея долнище, панталон, къси гащи, тениска, полар, тънко яке, платненки за хижите, шапка, ръкавици, чорапи, бельо, храна, 2х500 вода, и още доста малки принадлежности. Отстрани статива, и фотоапарата с 2 обектива. Не знам колко тежеше, но се справи перфектно Smile

_________________
The "earth" without art is just "eh" .
Пет Сеп 26, 2014 11:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Честито! Smile Ще е полезно след време да споделиш впечатления, защото засега май няма много хора с практически опит с раниците от "Декатлон". Иначе материята на Forclaz 50 Quechua ми се видя с приемлива дебелина.
Съб Сеп 27, 2014 6:09 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joy_boy



Регистриран на: 21 Авг 2012
Мнения: 324

Мнение Отговорете с цитат
Sineva написа:
bradley написа:
то това мио се види по добро щото е 700 грама по-леко - http://www.decathlon.bg/ranitsa-forclaz-50-speed-id_8301670.html


Разглеждал съм я, изглежда ми нестабилна, гърбът й ми се струва неудобен, а и височината му не се регулира.


така на външен вид като конструкция и закопчалки много ми прилича на това от което съм доволен като усещане.. ако се доближава дори малко като качество ще е добра сделка.. някой ползвал ли е тази марка, да сподели как се държат?
Съб Сеп 27, 2014 8:34 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Страница 6 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov