ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Бюджетна раница Ташев, Ванго или Quechua?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Бюджетна раница Ташев, Ванго или Quechua?
Автор Съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
eng.Neychev написа:
icpart написа:
eng.Neychev написа:
Доста дълго време се очакваше да се появи ъпдейта на Aiger-а.
http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=2433
Най-накрая е наличен и мисля да си го закупя.... Какво е мнението ви??


Доста добре изглежда този модел раница. Като цяло не е от най-леките но няма как предвид екстрите по нея и материала.

Ако питаш мен бягай пробвай и ако ти е удобна вземай Very Happy. Вече зависи от височината ти тъй като тази раница няма регулеруема височина на презрамките може и да не ти е чак толкова удобна като се понатовари малко.
Но като цяло е доста функционална раница. Да не забряваме че е направена изцяло от Кордура което е предпоставка за висока износоустойчивост и здравина.

Определено ми хареса този модел а и цената е супер за такава функционална раница. Определено с всяка измината година Ташев предлагат по интересни и добри модели раници на много изгодна цена.
Ако пуснат на тази раница и модел 50-60 литра след време ще е супер.

На мен това предложение ми се вижда доста по добро, ползвам раницата и определено си заслужава особена на такава цена:

Висок съм 183 см. и тежа 80 кг.

На мен това предложение ми се вижда доста по добро, ползвам раницата и определено си заслужава особена на такава цена:
http://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=10083
Нед Ное 09, 2014 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tomaraya



Регистриран на: 18 Сеп 2011
Мнения: 125
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Да кажа и аз - ползвам вече 3 години summit 42 с багаж от 8 до 15 кг и не си спомням да съм усетил дискомфорт някакъв . Ходил съм с нея по високото , дневно към 8-10 часа без да я свалям ( дори и през почивките ) и мисля да е екстра . Висок съм 185 см. и може би ми е леко къса , но не ми е проблем , за разлика от самара с алуминиевата рамка , който ползвах през последните 25 години .
Пон Ное 10, 2014 11:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
muttley



Регистриран на: 29 Дек 2014
Мнения: 1
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте! В търсене съм на раница около 40-45 литра. Бюджетът ми е нисък и дилемата засега е между моделите на Ташев (Вихрен 40, Дистанс 40 и Съмит 42) и тези на Каримор от Спортс Дайрект

-Хот Рок 40 http://www.karrimor.com/karrimor-hot-rock-40-rucksack-792028?colcode=79202808
-Алпайн 35+10 http://www.karrimor.com/karrimor-alpiniste-35-plus-10-backpack-792145?colcode=79214508)

През по-голямата част от годината живея в Англия и имам варианта за безплатна доставка от техните сайтове. Някой има ли впечатления от Кариморите и как се държат спрямо Ташевките? Други предложения в ценовия клас до 120-130 лева са добре дошли.

Благодаря предварително!
Вто Дек 30, 2014 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
Пропусни ги каримор.
За тия пари може да изкочи нещо много по-добро.

Доста сайтове от Англия има - следиш и все има оферти
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=3413

Примерно - сега не е на оферта, но може да я има в друг сайт
http://www.sportpursuit.com/leman-45l-backpack-black-dark-grey
Вто Дек 30, 2014 9:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lupo



Регистриран на: 06 Яну 2012
Мнения: 1

Мнение Отговорете с цитат
Личното ми мнение базирано на опита ми с каримор и неща на промоция от спортсдайрект ... никога повече.
Нещата поръчани от там издържаха едва един сезон нормално използване и в края на сезона изглежаха плачевно!

Относно раниците Ташев, твърдо ДА, не се чуди - покупката на раница Ташев е дългосрочна инвестиция, която неизменно се изплаща.
Пет Апр 10, 2015 12:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Хм, аз имам ей този karrimor и честно казано съм доволен от него.
Вярно, че не е видял кой знае колко експлоатация но определено съм доволен от него и със сигурност вдъхва доверие.
Обаче имам едни сандали пак на Karrimor и пак от спортсдиректт-а и за тях определено мога само да кажа:


Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect Respect
Пет Апр 10, 2015 6:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
bikerboy



Регистриран на: 07 Фев 2015
Мнения: 26
Местожителство: Габрово

Мнение Отговорете с цитат
На скоро си взех тази http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=20
Днеска я тествах за около 3-4 часа и мога да кажа, че е много удобна. Вярно не я бях напълнил на 100% но като цяло се държи много добре. Ще я видя в какво състояние ще е на есен. Сега малко извън темата взех и тези http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=1430 след около 30 мин. ходене в гората установих че едното "капаче" е паднало Sad ако някой има от същите нека да сподели мнение.
Пет Апр 10, 2015 8:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
pepe2p написа:
...30-40 литра е оптималната раница за планина, всичко отгоре е ненужно презапасяване.......Към тази тема могат да се добавят раниците на "ванго" и "Блю айс" -които са бюджетни а вторите и изключително надежни.


Ти првиш ли разлика от двудневен уикеден излет и експедиция на майната си за 10+ дена?
Пък и да не на майната си, разликата е само, че не се съобразяваш толкова с теглото.
Моята е 100 + 20 ташевка и пак се налага оптимизация понякога.
И между другото до скоро си я носех навсякъде и за всичко.
То голяма раница ималко събира, да знаеш!
Съб Апр 11, 2015 9:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
bikerboy



Регистриран на: 07 Фев 2015
Мнения: 26
Местожителство: Габрово

Мнение Отговорете с цитат
Както е казал колегата "голямата раница събира и малко" И да ако е да ида да си набера гъби или малка разходка може дори и без раница Wink но за 2-3 дневен преход с преспиване на палатка в планината се съгласи че си трябва малко повече литраж
Съб Апр 11, 2015 12:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Аз този 60л каримор го купих единствено защото тешевката ми е голяма за преходи с мотора.
В сми подпира ми на седалката - дълга е и ми пречи.
Пък за няколко дни на полеви условия 40-50л е просто нелепо - то няма къде да закрепя палатката и спалният чувал на нея та какво остава за останалото!
И през ум не би ми минало ако не беше ендурото, че трябва да купя по-малка за еднодневни преходи за тренировка дори и на Витоша!

Ако искам за тренировката 120л ташевка я блъскам със всевъзможни простотии, ако реша просто я оставям празна.
В 98% от случаите дори не отварям раница за разходките до Ч.Връх.
Факт е, че без нищо на гърба ми е тегаво вървенето Very Happy
И никога не ми е хрумвало, че трябва да купувам още една по-малка преди!

За ташвките като надежност и разумна цена и копче не мога да им кажа!
Веднъж смених за няколко часа с един познат неговата сравнително еквивалента дойтер....
Ама сравнително - не беше повече от 70л.
Еми колкото и да бях скептично настроен, стои много по-удобно на гърба.
Не може да се сравнява като комфорт, дума няма!
Обаче като се има предвид цената да дойтер-а и като се има предвид, че май дойтер изобщо няма такъв брутален обем като ташевката (120л), българското е без еквивалент по тези параметри!
Съб Апр 11, 2015 6:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Esper написа:

Пък за няколко дни на полеви условия 40-50л е просто нелепо - то няма къде да закрепя палатката и спалният чувал на нея та какво остава за останалото!

И един мармот завиваше шоколад.
- Да, да!

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Апр 11, 2015 7:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Тоя лаф него знам и признавам, че съм леко грандоман.
Факт е обаче, че голяма раница никога не ми е пречила дори за ежедневни разходки.
Не бих казал същото за малка обаче.
Всъщност аз малка нося ежедневно на гърба си Rolling Eyes
Съб Апр 11, 2015 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Лафът, жалко, че не го намерих на български Но се схваща идеята. Smile
Това вече е друго нещо. И аз съм грандоман в определени случаи.
За Е-3 и аз си мислех, че 50 литра няма да ми стигнат, но палатки-малатки, котлон и т.н. Само шалтето и фотото ми бяха извън раницата.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Съб Апр 11, 2015 8:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Esper



Регистриран на: 10 Яну 2013
Мнения: 324
Местожителство: Перник

Мнение Отговорете с цитат
Фотото изобщо не го намесвай, това няма ама нищо общо багажа, нито с раницата!
То не че едно време и аз не мъкнех буркани и триподи за които треперех повече да не се намократ отколкото мен да не ме омаха мълния.
Ама ми мина. Сега камерата ако я нося изобщо ми е закачена с карабинер на презрамката.
Квото е имало за снимане вече е снимато барем 100 пъти все от някого Wink
Съб Апр 11, 2015 8:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
disbelief



Регистриран на: 16 Яну 2011
Мнения: 66

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
знам че ви е писнало от подобни въпроси, но моля за мнение.
Търся раница около 60+литра, за 1-2 дневни преходи с храна (в топлия сезон)+ палатка и чувал евентуално.
Знам, че литрите ще дойдат малко, но не държа всичко да е вътре.
Бюджетът е малък - около 150 лева, затова препоръчайте някой модел на Ташев.
Интересно ми е да чуя мнение и за тази Quechua - http://www.decathlon.bg/ranitsa-forclaz-easyfit-60-id_8300841.html.
Отворен съм и за предложения втора ръка.
Предварително благодаря на отзовалите се.
Пон Авг 10, 2015 8:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Страница 8 от 8

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov