ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Камуфлажна раница
Иди на страница 1, 2  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Камуфлажна раница
Автор Съобщение
gogo124



Регистриран на: 18 Юли 2011
Мнения: 13

Мнение Камуфлажна раница Отговорете с цитат
Здравейте,момчета , аз съм момче на 14 съм,(за повечето дете) което се интересува много от военни работи,туризъм,алпинизъм и др.Много обичам да нося камуфлкаж.Просто много обичам искам да стана военнен но няма.(малко се отклоних от темата)Така искам да попитам какво ще ми кажете за тази раница: http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=23 ще я ползвам за еднодневни походи.Ако може дами кажете дали е удобна,събира ли многои сичко което ви се стори че ми е нужно.И ако не е хубава да ми препоръчате някоя хубава. WinkСмятам да я поръчам камуфлажна.

Също се чуда коя между тази http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=27 ? та какво ще кажете. Smile
Пон Юли 18, 2011 7:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gogo124



Регистриран на: 18 Юли 2011
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Това че каза че ставам тулен ми хареса аз искам пехотинец ,но пак е хубаво.И мерси за хубавото мнениеWink
Пон Юли 18, 2011 8:54 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gogo124



Регистриран на: 18 Юли 2011
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Мерси това е един наистина добър подпис.Това за синати е мн вярно според моята преценка от това което съм видял в града.Но добре че напомни,Аз принципно съм малко различно момче сравнение с днешните деца.Военните ми са при сърце,имам ги като братя.Но пак си имам приятелка и т.н,но пак съм много различен искам да ида в казарма и др .
Пон Юли 18, 2011 9:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gogo124



Регистриран на: 18 Юли 2011
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,искам да ви попитам дали някои е ползвал или има такива обувки http://shop.oragie.com/product_info.php?cPath=46&products_id=665 и дали найстина са водоустоичеви.И дали са удобни хубави ли са за ходене и т.н


Пускам въпросът тук за да не правя др тема .
Сря Юли 20, 2011 2:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gogo124



Регистриран на: 18 Юли 2011
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Мерси отново за корекния отговор ма малко си се обаркал сичките ми работи за екиперовки ит.н си ги плащам аз само се консултирам с вас и баща ми а парите ги заработвам някак я с бачкане я с нещо др . а В тези саитове има ли обувки до кам 60-70 непромокаеми ако трябва и втора рака?

П.П например тези http://www.alpibg.com/products.php?1226 или тези http://www.yakobg.com/bg/nachalo/details/1363/61/turisticheski-i-alpiyski-stoki/turisticheski-i-sportni-obuvki-sandali/visoki-turisticheski-obuvki/turisticheski-obuvki-hi-tec--lago-ii
Сря Юли 20, 2011 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
gogo124 написа:
....

Я виж в тази тема може да има нещо за теб Wink

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Юли 20, 2011 9:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
Mного задълбахте. Еднодневни преходи, правил съм ги и днес го направих. Вода, две филийки хляб, малко шунка, два шоколада. Изядох ги до една чешмичка, със студена водичка, набрах 5 кг. кървавочервена печурка и се върнах в къщи. Бях с войнишка мешка. Ако тръгна за два дни, непременно ще взема раница, та дори и палатка.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Сря Юли 20, 2011 11:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
gogo124



Регистриран на: 18 Юли 2011
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Ходя с:
На баща ми старата метална манерка
старите му камуфлажи (зимен,летен)
старите му кобинки
един купен нож
компас
карта
един правен нож от дядо ми
шапка
раница;а в нея:
рез.камуфлаж
дъждобран
храна
един котлон с бензин
прибори за готвене
шивешки комплект
найлон(а.ко намеря брезен кат твоя ше е супер)
Чук,отпред е като пике
брадва
бинокъл
въжета (няколко вида+ карабини)
банд
канап
точила за нож
аптечка
огън
светлина
рибарски принадлежности(не ловя риба но ако се наложи)

Вижте аз не ходя точно на турестически преходи,а аз ходя да оцелявам правя си битак залагам капани и такива.разхождам се правя си битаци и такива.И ако може да ми дадеш скаи п да те питам някой работи по точно ще е добре .Ако ми кажете каде да намеря такава раница воинишка ще се радвам.Аз обичам повече военните работи.
Чет Юли 21, 2011 1:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
За походи по-дълги от 1 ден имам най-големия вариянт на Ташев: http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=409 За нощувка и поне двудневно прекарване са нужни за носене много неща- палатка, стелка, спален чувал, допълнително облекло, храна, вода и пр. Но за еднодневен поход имам само чантичка за кръста: http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=68 Раницата е неудобна. С постоянното си олюлявяне пречи да се движиш свободно и на неудобни места, докато, при все че са ми нужни само вода и храна за деня от тази чантичка, която може да се носи и при спортуване, не ми е нужно повече неудобство.
Ако искаш да намалиш риска, предвид че в гората има много и познати, и непознати опасности, ще си позволя да ти припомня, че най-важното е първо да проучиш и опознаеш всички опасности, за да можеш да избереш и екипировката според тях. А в самата екипировка материите винаги са по-важни от украската: http://razhodka.com/2009/01/%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%B5%D0%BA%D0%B8%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B8/


Последната промяна е направена от geagleiam на Пон Юли 25, 2011 3:46 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пон Юли 25, 2011 3:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Да питам! Отговорете с цитат
Ти, Гого, битак ли си правиш или бивак? Че първото изглежда малко грозно в планината. А капани за какво залагаш, ме интересува? Че да не попадна аз в тях някой ден, затуй питам. Cool
Пон Юли 25, 2011 3:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
А аз досега мислех, че ние сме луди като качваме шейни на Мусала Laughing
Пон Юли 25, 2011 6:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Момчето е на 14- не е лош списъкът. В един сайт, написан от възрастен срещнах по-любопитни предложения, като прашка, клещи с резач за жици, мултивитамини, таблетки протеин, голям шоколад, яйца на прах, сухо мляко, пила, комплект прибори за хранене, три одеяла, лопата за сняг, примки, прашка и амуниции, точило за нож, капан за мишки (!), при все че в началото е казал "Не се обременявайте с ненужна тежест" Very Happy Ето: http://duvi.airsoftbulgaria.com/?p=290
Пон Юли 25, 2011 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
zezo



Регистриран на: 15 Сеп 2010
Мнения: 191
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Някой някъде беше пуснал списък за най-необходимите неща. Имаше два (2) сешоара в него Rolling Eyes
Пон Юли 25, 2011 9:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
raver



Регистриран на: 17 Май 2011
Мнения: 59
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Установих за пореден път, че форумите са най-доброто средство да се счупиш от смях...
Некомпетентността и разпространяването на невярна информация явно не са наказуеми, а би трябвало, защото могат да подведат хората много кофти! Само чуйте това: "при инфакт-аспирин протект..." и "При кръвотечение от носа - Adrenalin". Пълна глупост! За това пък в "малкия медицински комплект" си носят руски спирт и съдържанието на цяла градска аптека, както и серум срещу ухапване на змии (който се съхранява само в хладилник!). Но за превръзки - само 2 лепенки и толкова!
Най-ме изкефи обаче : "- При запек - тъмти банани - 1 лъжица олио - много течности"
Или това:
-защитни очила
- работни ръкавици
- джобна печка бензинова


Последната промяна е направена от raver на Сря Юли 27, 2011 4:00 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Юли 27, 2011 12:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Егати чаршафите с задтължителна екипировка! Трябва да направим и една тема за минималистичен багаж за оцеляванеSmile
Например
При движение в група, винаги бъди най-отпред. Ако се пречукаш - другите ще те спасят.
Не се носи паста за зъби, ако ще спиш в хижа с още 20 човека. Няма нужда от 20 пасти за зъби Wink
Сря Юли 27, 2011 3:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2  Следваща
Страница 1 от 2

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov