ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос относно кактусите в Лозенската планина
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Въпрос относно кактусите в Лозенската планина
Автор Съобщение
lubakich



Регистриран на: 03 Юли 2011
Мнения: 76

Мнение Въпрос относно кактусите в Лозенската планина Отговорете с цитат
някой знае ли откъде се слиза за лозенските кактусии Smile
Пон Юли 18, 2011 10:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Гледам същото е питал г-н Сотиров в тази тема - http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?t=2085&sid=d260698547312bafed065ccd7af2f467

На снимките се види ухилената физиономия на Никси - виден местен географ. Сигурен съм, че той може да отговори на въпроса ти Very Happy

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Пон Юли 18, 2011 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Никси да каже! Отговорете с цитат
Дидо, благодаря за напътствието. А има ли кой да се свърже с Никси и да го пита? Както личи, въпросът за кактусите вълнува доста хора.
Пон Юли 18, 2011 10:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lubakich



Регистриран на: 03 Юли 2011
Мнения: 76

Мнение Отговорете с цитат
хей хора тези кактуси да не са само за богоизбраните ,в нета и гугал няма почти никва насочваща информацияя
Вто Юли 19, 2011 1:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мястото приблизително може да се определи от този пътепис:
https://picasaweb.google.com/psoboleva/Kaktusi_pancharevo#slideshow/5212156016852877202

Ако разпознавам правилно мястото, "откъдето се слиза за кактусите", то точно под него е доста опасна пропаст. Информацията следва да възприема аналитично и да не се тръгва буквално надолу от това място, особено с малки внучета.

И на мен ми станаха интересни тези кактуси. Ше намина да ги видя след 2-3 седмици. Smile
Сря Юли 20, 2011 7:37 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Слизане към кактусите Отговорете с цитат
Аз също взех за ориентир тази снимка, но още не съм отишъл на място. Знам две пътеки от Герман към Кокаляне. Едната е почти по брега на езерото и минава през трибуните. Очевидно не е тя. Втората е по-високо и минава през хижата на "Кремиковци". По нея не си спомням такава площадка като на снимката, но при следващата разходка ще гледам по-внимателно. Вижда ми се много високо над езерото, но на снимките всякакви илюзии са възможни. То си пише, че е пропаст, но пък от другите фотографии личи, че хората слизат по хоризонтални тераски. Малките внуци могат да чакат и на пътеката, ако дядо им се престраши.
Сря Юли 20, 2011 8:29 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lubakich



Регистриран на: 03 Юли 2011
Мнения: 76

Мнение Отговорете с цитат
амии и ние пробвахме и двете пътеки завъртяхме един кръг и никъде не видях такаава площадка
Rolling Eyes
Сря Юли 20, 2011 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Това е по-високо и от втората пътека.
Сря Юли 20, 2011 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lubakich



Регистриран на: 03 Юли 2011
Мнения: 76

Мнение Отговорете с цитат
а откъде се тръгва или няква по-подробна информация?
Сря Юли 20, 2011 3:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Колко пътя са? Отговорете с цитат
Ирина, на картата виждам, че малко след язовирната стена пътеката се разклонява. По-долната е популярната, която минава покрай почивната станция на "Кремиковци" и излиза на ВЕЦ-а. Има обаче отклонение вляво, което върви нагоре към военното поделение. Долната пътека минава приблизително по хоризонтала 700, докато горната се качва на 900 и 1000 м. Вероятно става дума за тази пътека, така ли?
Сря Юли 20, 2011 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Аз не знам точно къде е това място. Мотала съм се на челник над пътеката - Кремиковци, там е много стръмно. Като гледам снимката е доста височко над язовира, за това предположих, че е над нея. Никси трябва да каже, ама нещо не се появява...По пътеката към поделението, главната няма такава площадка. Някъде има отклонение което не знаем.
Сря Юли 20, 2011 11:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение По военни въпроси - дотук! Отговорете с цитат
Абе тия кактуси да не са към секретното поделение? Щото ако са класифицирана информация, аз съм дотук! Protest
Сря Юли 20, 2011 11:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Моето предположение е http://www.lz1fw.com/other/cactus.jpg.

Не съм бил отдавна по тази пътека. Възможно е снимката и кактусите да се отместени със стотина метра "надясно" към Кокаляне.

Имам и втори вариант - пак с подобна площадка, но с километър по-далече от Панчарево. Оттам си мисля, че снимките на Панчарево ще изглегдат по друг начин. Но пък втория вариант се връзва по-добре с Батул чешма и хижа Ловна, от където са минали хората заснели кактусите. Там е и по-малко оживено... Странно би било кактусите да са край оживена пътека и толкова малко хора да знаят за тях.

Ще направя едно преходче от Панчарево до Лозен да проверя всички варианти. Smile
Чет Юли 21, 2011 7:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ето един добър ориентир.

снимка на Полина от по-горния линк,забележете тополите дето стърчат


И 2 кропа от мои снимки съм мястото (предполагаемото място с кактусите),тези тополи няма човек който да не знае къде са,на едната се забелязва пътеката с пъплещи хора по нея.............дано да съм прав и да не подведа някой макар че гледайки снимките в пикаса на които се вижда гледката,скалите,тополите то би трябвало да са там





И другото което е,че се търси площадка с пейка а тя е някъде там,както са написали от там се слиза до кактусите,явно са малко по-надолу на скалите.
Чет Юли 21, 2011 9:18 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Laughing леле...какво разследване проведохме, а някой знае ли кога точно цъфтят там кактусите? На Светльо схемите изглеждат най-правдоподобни.
Чет Юли 21, 2011 10:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 1 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov