ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Въпрос относно кактусите в Лозенската планина
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Предишната тема
Следващата тема
Въпрос относно кактусите в Лозенската планина
Автор Съобщение
Antoon



Регистриран на: 25 Сеп 2007
Мнения: 425

Мнение Отговорете с цитат
Снимките са от средата на юни, като че ли. Който ходи да пише, че и аз им се наточих.
Чет Юли 21, 2011 10:58 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Фотоекспертиза Отговорете с цитат
Браво, Светльо! Тополите наистина са сполучлив ориентир. Но все пак без обикаляне на пътеката няма да се мине. Цялото ни разследване ми напомня "Фотоувеличението" на Антониони. Само че там трупът на снимката беше изчезнал от поляната. Дано кактусите не са изчезнали, докато ги открием. Shocked Сателитната снимка на Гугъла показва всички пътеки.



На нея ясно се вижда тази, която минава покрай Кремиковската хижа. По средата обаче се вижда тънка пътечка над сипеите. Има прикачена снимка и на нея са двама души баш на същата площадка с пейка (позицията на снимката не отговаря на мястото, от което е правена). Долу вляво, над надписа "89 m" дори се забелязват едни по-сиви дървета, които вероятно са тополите. Досега не бях подозирал за съществуването на тази междинна пътека! Къде ли се хваща? А цъфтежът на кактусите е бил през юни. Едва ли се е задържал до края на юли, но знае ли човек? Успешно търсене и съобщете за резултата!
Чет Юли 21, 2011 12:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Пълна енигма! Отговорете с цитат
Днес нарочно минах пеша по пътеката ВЕЦ "Кокаляне" - стената на Панчарево. Специално оглеждах всеки метър вляво от пътеката, за да открия някакво отклонение - средната пътека, която се вижда на сателитната снимка. Няма и няма! Търсенията обаче ще продължат.

За да не е съвсем сух репортажът, предлагам две снимки. На първата четирите кокалянски щъркелчета вече са пораснали и се изправят в гнездото си. Чудя се как ги побира!



Ето и един красив изглед към езерото, Кокаляне и Витоша на заден план (с по-широкоъгълен апарат могат да се покажат Резените и целият Казан):



Само пустите кактуси ми липсват!
Съб Юли 23, 2011 11:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lubakich



Регистриран на: 03 Юли 2011
Мнения: 76

Мнение Отговорете с цитат
хм доста тупа работа, а още по тъпо би било ако някой знае и си трае кой знае поради ква причина, ама айде дайте ше ви съберем дарения по лев два три да кажете къде са кактусите ало знаещите Smile
Нед Юли 24, 2011 1:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
В тази тема има карта, къде вероятно са кактусите, има и снимка на района в който са. И картата и снимките сочат едно и също място. Мястото се разпознава еднозначно по тази информация. Остава човек да има желание да отиде до там.

Аз обещавам GPS тракове на пътя до кактусите и снимки на самите кактуси (дори и да не църтят по време на снимките). Не мога да отида там в момента, ще го направя след две седмици.
Нед Юли 24, 2011 12:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Картите не помагат Отговорете с цитат
LZ, площадката от снимките изобщо не е на пътеката, която ти си означил на твоята карта. Това е пътят язовирната стена - кремиковската хижа (дотук за кола) - ВЕЦ-а. По нея няма нито площадка с пейка, нито близки сипеи. На сателитната снимка ясно личи по-долна пътека, която обаче никъде не се свързва по видим начин с "официалната". Нито в началото, нито в края. А я има показана и на картата на Лозенската планина. Минава баш отгоре над големите сипеи до трибуните и най-вероятно площадката е там. Тия дни ще се амбицирам и ще тръгна от езерото през тополите право нагоре, пък да видим къде ще я пресека!
Нед Юли 24, 2011 12:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз ще си мина по моята пътека (http://www.lz1fw.com/other/cactus.jpg), пък ти си се катери от езерото през тополите право нагоре. Smile

Успех!

PS1: Ти все пак мина ли по означената на моята карта пътечка?

PS2: Малко странична информация: LZ е радиолюбителски префикс за България. LZ1FW е уникално радиолюбителско "име", което ме идентифицира еднозначно на планетата Земя. Не е еквивалент на "Сотиров", защото хора с фамилия Сотиров може да са хиляди, а LZ1FW е един единствен за достатъчно дълъг интервал от време.
Нед Юли 24, 2011 1:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Пътища разни Отговорете с цитат
Ами освен да ти пожелая приятна разходка по твоята пътека, но тя е същата, по която минавах и аз. Само един съвет: ако тръгнеш от стената и стигнеш до хижата на "Кремиковци", а не си видял площадката, върни се да я търсиш някъде ПОД пътеката. Или НАД - вече и яз не знам. Все пак вгледай се в сателитната снимка и ще видиш пътечка със снимки, която я няма на твоята карта. На издадената от Domino също я има. Успех и после дай достатъчно точни упътвания коя пътека си хванал и къде!

За LZ знам много добре, защото и аз съм бил радиолюбител като ученик, а LZ1KBA беше кодът на централния радиоклуб. Предавателят му беше до нас, на ъгъла на "Гурко" и реката. Сега изобщо има ли такова хоби? Че при Скайп и още десет други безплатни системи на комуникация, при това с образ, занимава ли се някой с радио? А по мое време дори беше телеграф - с Морзова азбука! Shocked
Нед Юли 24, 2011 3:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Под "моята" пътека друга пътека няма, просто защото няма от къде да мине.

Пътечката е дълга около 3200 метра. Ще ми трябва около един час да я огледам. Слънцето залязва в 20:56. Работя до 18:00 часа. Ще си сменя само обувките с маратонки и тръгвам от работа. Рейс 1 е на Държавната печатница в 18:13 часа, следващия е в 18:27 и ще е на банята в Панчарево след 17 минути - съответно в 18:30 и 18:44 часа.

Желаещи за вечерна авантюра в понеделник?

(по клончето извън темата - позивната на ЦРК бе LZ1KAB, телеграфа си го има и сега и хобито също. Скайп, Интернет, GSM и т.н. не е конкуренция на радиолюбителството, говорим за хоби и стремеж са самоусъвършенстване. Междудругото най-много радиолюбители има в щатите.)
Нед Юли 24, 2011 3:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Пътеките на картата Отговорете с цитат
На твоята карта е нанесена пътеката, която се движи приблизително по хоризонтала 700 и минава през хижата. Вгледай се, моля те, в сателитната снимка и ще видиш по-тънка пътечка по средата между езерото и въпросната пътека. Точно тя е над сипея. Възможно е това да е "твоята" пътека, но тогава не е тази, която е показана на твоята карта. Надявам се след разходката ти да видя снимки от "входа" и "изхода" на пътеката с кактусите.
Нед Юли 24, 2011 4:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
Не става от долната пътека , която върви точно до езерото да се драпа на горе. LZ дай телефон, че ме амбицира и аз да тръгна с тебе Laughing Аз съм отсреща в хидрологията и метеорологията. Горе-долу ми е ясно точно къде е това. Ако не завали след обяд, че прогнозите са за валежи привечер.
Нед Юли 24, 2011 5:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение И аз с групата Отговорете с цитат
Ако ме приемете, идвам! Дайте мобилен на личната поща. От долната пътека, покрай езерото, човек може да се качи нагоре, естествено не по сипеите. От геометрична гледна точка би трябвало да пресече "средната" пътека. Това ми беше заканата. Разбира се, ако знае удобния път, няма нужда от драпане.
Нед Юли 24, 2011 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
lz1fw



Регистриран на: 28 Юли 2010
Мнения: 713
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Пуснах и на двамата ЛС с еднакъв текст. Дал съм телефони.

И аз работя "отсреща" на спирка "Държавната печатница". Ще ми се да хванем рейса в 18:13 часа. Ще можене ли или направо да се уговаряме за слезващия в 18:27 часа?

И тук да кажа нещо много важно - не знам къде са кактусите, но имам предположение. Пиша го да не ми се сърдите, ако само се разходим до предполагаемото място.
Нед Юли 24, 2011 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Съгласие Отговорете с цитат
Благодаря! Ще дойда в 18:13 на спирката на печатницата - следващата след Окръжна болница, там е и ХМС, нали така? Стига да не изникне нещо непредвидено, тогава ще се обадя. Пък ако не открием кактусите, здраве да е!
Нед Юли 24, 2011 8:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
irina



Регистриран на: 16 Сеп 2007
Мнения: 759

Мнение Отговорете с цитат
И аз мога в 18.13
Нед Юли 24, 2011 8:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Всички останали Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov