ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Красотата на планината
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Предишната тема
Следващата тема
Красотата на планината
Автор Съобщение
milski



Регистриран на: 10 Юни 2011
Мнения: 13
Местожителство: Sofiq/Varna

Мнение Красотата на планината Отговорете с цитат
На някой може да му се стори странно,но ме гложди едно нещо.Та затова имам един въпрос към Вас.Ходя в планината с удоволствие.Гледам да е през седмицата,когато няма много хора.Все пак гледам да се откъсна от шумотевицата в големия град.Но не знам защо не мога да усетя красотата й веднага.Дали заради факта,че в повечето случаи съм самичък,дали заради умората понякога,или пък заради това че съм малко припрян.Първо гледам да стигна по-бързо до поставената цел.Това не означава,че не спирам да се наслаждавам на гледките,но...После като стигна не мога да се спра на едно място и да се отпусна.А и тази година,когато съм се качвал в планината,все ме застигат облаци и гледам да се прибирам по-бързичко.Едва като се прибера вкъщи и като се сетя какво съм видял и разгледам снимките,улавям красотата на планината.При Вас,как стоят нещата?Извинявам се,ако досадя на някой с може би глупавия ми въпрос.
Вто Юли 26, 2011 9:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Няма нищо странно. Планината не е жена да и се извиняваш и да се терзаеш. За теб планината може би е тренировъчен полигон. Може би си от тези хора които обичат да се само-предизвикват. Засичат си време, катерят трудни маршрути, потят се много и си дават зор. Това че си сам и няма хора около теб, допълнително тренира психиката ти, за суровият живот в града, да се справяш с всички предизвикателства сам, без чужда помощ.
Не си сам с това усещанеSmile
Вто Юли 26, 2011 9:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
raver



Регистриран на: 17 Май 2011
Мнения: 59
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Темата не е никак "досадна", а на мен ми е доста интересна. Аз лично в последните години (а като се замисля май и преди) ходя на планина не за да "покоря" (каква грозна дума) някой връх на всяка цена или да бъхтя като ненормален само за спорта. Аз отивам за да усетя планината, да бъда там, горе, в нейните обятия, да се почувствам дори, ако щете част от нея. Разбира се това не става докато ходиш и особено, ако бързаш. Или когато те вали дъжд, сняг, брули те вятър и ти е некомфортно... Но аз лично през лятото, когато времето е хубаво или поне не такова, че да трябва да "оцеляваш" горе, винаги гледам да си оставя време да застана или да седна на някое хубаво място с яка гледка и просто да гледам, да помедитирам малко, да усетя планината! Това понякога даже може да трае с часове, стига да имам време. Понякога специално се качвам горе и си оставям половин ден, или дори един цял ден само за съзерцание и медитация в някой красив и отдалечен от пътеките циркус или връх...
Така, че ако искаш да оцениш красотата и да усетиш ... духът на планината - просто си дай малко време за спокойно съзерцание и наслаждаване, със сигурност ще стане! Wink
Сря Юли 27, 2011 12:56 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
milski



Регистриран на: 10 Юни 2011
Мнения: 13
Местожителство: Sofiq/Varna

Мнение Отговорете с цитат
Smile Благодаря за подкрепата.Не съм толкова опитен планинар,за да си поставям срокове и да "покорявам" върхове.Просто отивам в планината,за да я опозная и да видя онези кътчета от България,които малко или много остават настрана от комерсиалния туризъм.Да,хубаво е да стигна до набелязаното място,все пак за това се "бъхтя" по баирите Very Happy сред шубраци,камъни и пр.,но ако не стигна не правя трагедии.Все пак ще попадна някъде,където иначе не бих отишъл планувано.И ще си заслужава въпреки това.
Нед Юли 31, 2011 10:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Мисля, че това е най-хубавия въпрос, на когото съм попадал в този форум. Аз започнах самостоятелни походи като бях още 13 годишен. Всяко ново излизане ме теглеше по-навътре, но го правех със страх. Понеже хобито ми е рисуване съм оставал много пъти цял ден рисувайки непрекъснато, но и 17-18 години по-късно чувството, което ме подтиква да бързам когато съм сам не ме напусна. Постепенно се оттървах от страха след като няколко години подред изчетох доста материал на тема опасности в природата у нас и сега не мога да сравня нищо с удоволствието от една красива гледка, с която съм останал насаме.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0

Последната промяна е направена от geagleiam на Съб Апр 20, 2013 7:18 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Пон Авг 29, 2011 9:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: Красотата на планината Отговорете с цитат
milski написа:
На някой може да му се стори странно,но ме гложди едно нещо.Та затова имам един въпрос към Вас.Ходя в планината с удоволствие.Гледам да е през седмицата,когато няма много хора.Все пак гледам да се откъсна от шумотевицата в големия град.Но не знам защо не мога да усетя красотата й веднага.

Не зная на колко години сте, но ако сте млад, не отбягвайте хората. Избягайте от шумотевицата на големия град, но тя не може да се сравнява с приятната атмосфера на една хижа. По принуда ходя сам, не винаги намирам компания(живея в равнината), което си има положителни страни, но като пристигна в хижата, търся компанията. Там всяка дума, всяко изречение е богатството на планината. През целия поход Ком Емине бях сам. Много е хубаво да си сам, не се съобразяваш с никого, сам си взмаш решенията, но когато пристигна в хижата, всяка вечер търсих оная тиха и весела атмосфера. Можеш да пееш, и атмосферата да е тиха. Не е задължително да крещиш, а да пееш. Опитайте, да свикнете с хората. А когато сте сам, не бързайте поне тогава когато е възможно. Преди 15 дни, като пристигнах до Безименния връх, преди заслон Ботев, откъдето вече се виждаха заслона и едноименния връх, седях дълго и ги наблюдавах. Можех да ги наблюдавам с часове. Това пък е предимството на самостоятелното ходене.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Пон Авг 29, 2011 10:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
И аз ходя най-често сам. Страх трябва да има, той те пази да не правиш глупости. Ако нямаш никакви страхове най-вероятно подценяваш планината и природата като цяло. Това вече е лошо.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Вто Авг 30, 2011 12:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Златната есен дойде... Отговорете с цитат


... ама дано днес да не й е краят!
Съб Окт 27, 2012 11:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: Златната есен дойде... Отговорете с цитат
Сотиров написа:
... ама дано днес да не й е краят!

Никога да не свършва тая красота !!!

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Съб Окт 27, 2012 11:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
pohod.eu



Регистриран на: 03 Дек 2012
Мнения: 15

Мнение Отговорете с цитат
Да ви е честит световния ден на планините!
Вто Дек 11, 2012 9:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Re: Красотата на планината Отговорете с цитат
milski написа:
...............................................................................все ме застигат облаци и гледам да се прибирам по-бързичко.Едва като се прибера вкъщи и като се сетя какво съм видял и разгледам снимките,улавям красотата на планината............................................................................................
Old

Изобщо не се притеснявай да се ,,изправиш,, срещу природните стихии,за разлика от човешките такива усещането че ги преодоляваш тях и себе си е ,,прекрасно,,.
А още ,,по-прекрасно,, е усещането да се наслаждаваш на природата всред самата нея, отколкото да я гледаш на картинка.
Вто Дек 11, 2012 1:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение ' Отговорете с цитат
pohod.eu написа:
Да ви е честит световния ден на планините!

да е 4естит , щом го има , за първи път го 4увам този ден Smile)
нека сме добри туристи и предаваме това на децата си !
Вто Дек 11, 2012 9:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
баир_будала



Регистриран на: 22 Сеп 2012
Мнения: 252

Мнение Отговорете с цитат
Pagane написа:
....................................................................................
да е 4естит , щом го има , за първи път го 4увам
.......................................................................

Off Topic Oops Protest
Аз пък за пръв път чувам ,че според новия правописен речник буквичката Ч е заменена с цифричката 4. Disgust
Сря Дек 12, 2012 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Pagane



Регистриран на: 15 Юни 2011
Мнения: 385
Местожителство: София

Мнение к Отговорете с цитат
нямам 4 като букви4ка на моя лаптоп -арабските букви ги има оба4е
Crying or Very sad
Сря Дек 12, 2012 2:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Re: к Отговорете с цитат
Pagane написа:
нямам 4 като букви4ка на моя лаптоп -арабските букви ги има оба4е
Crying or Very sad


Off Topic
Виж точно пред Enter, ако пишеш на БДС, ако пишеш на фонетична виж на "~". Недей с 4 и 6, че братята се въртят в гроба! Old

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Сря Дек 12, 2012 5:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Лафче Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3  Следваща
Страница 1 от 3

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov