ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Съвет за сандали
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Съвет за сандали
Автор Съобщение
ogobogo



Регистриран на: 24 Окт 2012
Мнения: 116

Мнение Отговорете с цитат
аз пък съм забелязал, че колкото и да са ми удобни сандалите, идва един момент, в който, когато най-малко очаквам, ги късам.
Беше ми се случило един път на едни камъни, вярно, след около една година ползване. Но пък се замислих, след като видях как са направени, че колкото и качествена марка да са (тези, които ми се скъсаха на камъните бяха Teva), могат да сдадат багажа във всеки един момент. Просто каишката е залепена към подметката. Никой (аз поне не съм виждал) от производителите не си прави труда да шие фабрично кашките. То ако ги шиеха, сигурно щяха да фалират.

Та, сега, когато си купя сандали, бързам да им ударя по един шев на каишките към подметката, за да съм спокоен.
Пет Юли 05, 2013 4:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
пешко



Регистриран на: 22 Авг 2013
Мнения: 123
Местожителство: MONTANA

Мнение Отговорете с цитат
мойте им се протри подметката и сложих стелки Shocked та закрих дупката
Cool купих секундно лепило и ги залепих,че излизаха отзад-абе вчера ебати щетата бях Confused Crying or Very sad Arrow излизам на зъболекар и кожен,а ядох сладолед и коремни болки ЯКОО,ПОСРЕ И крак навехнах..беегай Exclamation Mad
Пет Авг 30, 2013 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
Дойде време и аз да се похваля със нови сандалки:
http://www.gooutdoor-bg.com/product/source-stream-men-indian
На първи поглед са малко твърдички спрямо предишните, повече инфо след време.
Чет Май 01, 2014 10:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък съм недоволен от цената на Sourse Блек инка. Според мен това е единствения сандал от цялата им гама, на който можеш да разчиташ за комфорт по време на дълги, многодневни преходи през планински терен, и то не за друго, а просто е единствения с подплата на каишките. От месеци го гледам, и това щеше да единственото по-скъпо нещо, което щях да си взема за тазгодишното Ком-Емине, ама не, няма наличност. А сега, когато вече е "горещо", макар че още няма наличност (то и за кога ли се чака, да свърши лятото ли?), и цената му вече не е промоционална, ами си е баш 160 лв! Е, мерси, ама без мен! 128 лв щях да си ги откъсна някак си от сърцето, ама за 160 въобще няма и да се замислям! Evil or Very Mad

А пък е тия: http://www.decathlon.bg/mazki-sandali-za-prehod-arpenaz-600-cherni-id_8328748.html им искат една прилична сума пари, ама разбираш ли, ставали само за "РАВНИННИ ПРЕХОДИ в топло време, за пресичане на поточета, за бързо обуване и събуване в базовия лагер". Е...х ги и в сандалите, ако за тия пари не могат да изкарат едно мизерно Ком-Емине! Старите ми Дахтщайнки за 40 лв издържаха 4 КЕ-та, преди да се скъсат, и то само една каишка се е разлепила!
Вто Юни 09, 2015 11:45 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Ташев- Плевен имат останали някакви номера от DACHSTEIN Daytona
Вто Юни 09, 2015 12:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Имат, те от години вече все така си ги имат тия останали последни бройки Smile Ама са само 37-и и 38-и номер, явно никой планинар с малък крак не ги иска Smile Което за мен е колосална грешка, предвид цената и здравината им!
Вто Юни 09, 2015 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Борисе, опитай ти да ги внесеш и ще видим колко лесно ще ти е Wink
Пътуват вече сандалите насам, до края на седмицата, в краен случай на 15ти ще са тук. Stream sport също е с подплата.

Относно цените, погледни в сайта на Source:
http://sourceoutdoor.com/en/men-outdoor-sandals/110-gobi-outdoor-sandals.html

_________________
www.summitsweb.com
Вто Юни 09, 2015 1:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
Борисе, на декатлонските сандали (не само посочените от теб, а изобщо) проблемът са каишките и то най-вече задните, при глезена, които са много къси и когато човек реално си ги нахлузи на краката, биологичният цип едва захапва, а ако все пак успееш да го накараш, рискуваш да си докараш обезкървяване на ходилото от прекаленото стягане.
С една дума - не стават.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Вто Юни 09, 2015 2:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
Тия нямат никаква връзка с реалността, но могат да си го позволят - за тях 100 евро са 3-4% от заплатата им, у нас тия пари са 1/2 минимална заплата...

Но... Продължаваме напред! Без разни сорсове... Laughing
Вто Юни 09, 2015 2:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
boris_borisov



Регистриран на: 23 Ное 2010
Мнения: 613

Мнение Отговорете с цитат
В крайна сметка, след много чудене и маене, доста случайно (както често става в живота), след като се бях примирил, че ще си купувам някаква ширпотреба на Нортланд, се сдобих с ето това: http://www.roadrunnersports.com/rrs/products/MRW104/mens-merrell-tremor-convertible/ (не съм ги купил от посочения сайт, а от софийски магазин, последна бройка, кой знае откога останала...). Продавачът първо имаше погрешна представа какъв им е точно модела, после ми ги оферира "на примоция" за 100 лв като последна бройка и след като два пъти прави някакви справки дали не се минава Laughing си стиснахме ръцете Laughing След като и аз си направих справка из нета какво всъщност съм си купил така първосигнално Laughing реших, че не съм се минал, толкова си струват сандалките... Още утре ще ги пробвам на 10 км, да видя що за стока са и какви рани правят по ногите человешки Laughing Един номер са ми по-големи, но се успокоявам, че всички каишки се регулират по крака, а стърчащото отпред всъщност е за добро, тъй като очаквам то, а не палеца ми, да поема ударите от камъни и корени, като почна да си влача краката след 10-15 часа трамбоване Wink
Нед Юни 21, 2015 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
sbalkan



Регистриран на: 29 Апр 2015
Мнения: 46
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Аз пък си взех ей тез бюджетни сандалетки: http://www.decathlon.bg/mazki-sandali-za-prehod-arpenaz-200-bezovi-id_8297572.html , много са леки, удобни и със защита на пръстите отпред ( не че имам пръсти и отзадSmile, а защитата е отпред, да не ритнеш камък, дърво или диамант), като им навъртя километраж ще пиша пак.

_________________
"Трудните неща изискват много време, невъзможните малко повече" - сенсей Георги Иванов.
Вто Юни 23, 2015 12:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Преди време, по хвалби на приятели бях склонен да мисля, че сандалите на Тева са най-добри / http://www.teva-eu.com/en/men/ /.
След няколко бързо скъсани такива, открих, че това е лъжа.
Засега най-здравото и добро са сандалите на датската фирма Еко, особено най - тежкия им модел -мисля че се казваше Як. Вече 5 години тежка експлоатация и не са мръднали. Моделът много прилича на сегашния си аналог:

Бяха от хубава естествена кожа и отдолу - дебел и здрав вибрам. Все пак са цифра и за толкова пари някои си купуват небюджетни зимни обувки, но парите се избиват с времето и ходенията.
Сря Юни 24, 2015 1:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Rincewind



Регистриран на: 09 Апр 2013
Мнения: 874

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Преди време, по хвалби на приятели бях склонен да мисля, че сандалите на Тева са най-добри / http://www.teva-eu.com/en/men/ /.
След няколко бързо скъсани такива, открих, че това е лъжа.


Вече четвърта година правя неистови опити да унищожа този модел на Teva (s/n 6668) и засега не ми се удава:


Не зная дали Teva са по-добри или по-лоши от другите по простата причина, че нямам опит с други сандали (заради безумната политика на родните търговци и отношението им към големите номера). Но специално този чифт е великолепен.

_________________
Планинарство за всеки
Пътят на св. Яков (Camino de Santiago)
Сря Юни 24, 2015 7:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Rincewind написа:


Не зная дали Teva са по-добри или по-лоши от другите по простата причина, че нямам опит с други сандали (заради безумната политика на родните търговци и отношението им към големите номера). Но специално този чифт е великолепен.

При мен се сцепиха напречно, на втората година, в подметката. Жената пък носи едни Теви, които купихме в Любляна през 2009г и още не са мръднали, а в подметката едва личи леко изтриване. Така, че може би е и до модел.
Сря Юни 24, 2015 8:43 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Rincewind написа:


Не зная дали Teva са по-добри или по-лоши от другите по простата причина, че нямам опит с други сандали (заради безумната политика на родните търговци и отношението им към големите номера). Но специално този чифт е великолепен.

При мен се сцепиха напречно, на втората година, в подметката. Жената пък носи едни Теви, които купихме в Любляна през 2009г и още не са мръднали, а в подметката едва личи леко изтриване. Така, че може би е и до модел.

И при мен същия проблем-сцепена подметка при не-много душманско носенеSad инак са(бяха)много удобни...
Сря Юни 24, 2015 9:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Страница 3 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov