ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Съвет за сандали
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Съвет за сандали
Автор Съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3038

Мнение Отговорете с цитат
Екото са доста по-подходящи за планина, с тях си ходя и по високите равни части на Рила, подметката си е като на стандартна планинска обувка, т.е. усещането е за планинска обувка с "проветрения".
Сря Юни 24, 2015 10:01 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
didogen



Регистриран на: 15 Дек 2011
Мнения: 1479
Местожителство: kleta majka balgariq

Мнение Отговорете с цитат
Какви са тези чепици дето носите? При мен повече от година рядко издържа какъвто и да е чепик.

_________________
"Пирони,не питони, аз искам върхове!" - Боян Петров R.I.P.
"Пътувайте докато можете!" - Тихомир Севов R.I.P.
Сря Юни 24, 2015 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Имам едни Лизард, вече 7 години, пера ги през 20 дена в пералнята . След много носене е пред сдаване на багажа, но много равномерно се изтри подметката и от пране почнаха да се опитват да се късат каишките. Без пране обаче се вмирисват .
Защо ги избрах :
-светлосив почти бял Вибрам на подметката и цялата общо е в такъв цвят, не чернялки като за опело или тип автогума. Е тия хора производителите не мислят ли, клиента асоциира сандал с лято ,жега , слънце, давай автогумата да вкараме и тук......Имал съм такъв Найк, яко се напича от слънцето. Найка се разпадна след 2 години , все пак съм 92 кг., и се оряза стана жапанка на село, работи още въпреки че е в немилост, търпим го. Тоя найк не смеях да го пускам в перална, само леко го киснах във вода за измиване и пак се разслои и отлепи подметката, очакваше се това щото вътре явно има някакъв мек слой попиващ вода/ и при дъжд същия ефект /, жвакаше си един ден след изваждане от вода. Отделно че отдолу директно стъпваш на черна гума, ако го забравиш събут и като се напече от сънцето не можеш го обу.
- Лизард - среднотвърди са, удобни , има едни много твърди куча марка ,тип метро , уж с корк и много твърда кожа ,по - неудобно нещо не се бях излъгал да взема, отидоха и те за двора на село, много са в немилост минавах с колата връз тях уж неволно.
-гледайте подметката откъм стъпалото да е по-равна, с малкои най -необходимите извивки .Защо? Първо не задържа мръсотия . Второ тия с извивките са много неудобни /селските ми /
- Тия Лизард крайно под ходилото имат мек, също в цветовия тон, сив велур истинска кожа. Не се нагрява от слънците/който кара кола с кожен волан знае за какво иде реч /, не се изпотява ходилото, обаче си поема мъртва кожа и след 15-20 дни носене почва да намирисва. Още първият път викам си , мятам го в пералнята ако издържи - издържи.....Изпира се идеално и не мръдна ни кожа ни подметка, вече повече от 20 пранета.
-Леки прости, платнени , но стабилни каишки ,без подплата , без никакви "омекотяващи" неща.Дебелите каишки изпотяват повече от затворена обувка.
-Относително евтини, 60 лв.
-много лесно се обува/събува.
-карам и колло с тях, а то е с метални педали с ръбове. Никакво отразяване на подметката.
Ходил и по планини, море му се събират 6 месеца, и по разходки с куче, на работа постоянно по града също. Нема късане, а изглежда семпъл и прост. Но за ходене по турове, мисля че не е . Там по -стават тия с по-дебелите подметки, обаче мен краците са ми непретенциозни и моя го взимам навсекъде, тия дебелите с автомобилните подметки не ме блазнят .За по-равни пътеки, за кал също става , лесно се мие направо го накисвам в некоя река по пата, разтърквам го с песок ли вършина и го мятам на крака.
Отличен шест, тоя Лизард.
Вто Юли 07, 2015 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Големи намаления на Тева - 50 % , мислим утре със съпругата да си поръчаме, има хубави модели под 20 евра. Тук няма тези хубави модели, упорито внасят типа автомобилна гума. Доставката до България е 24 евро. Някой знае ли това цена общо за поръчка ли е или за един брой сандали? Номерата как ли отговарят? Нося Лизард № 44, мисля Тевата да е 44.5
Съб Сеп 26, 2015 12:10 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
След като проверих в няколко магазина тук, се оказа Лизард имат голям номер само някакви модели със сбъркани каишки - много са тънки, бях със стария ми Лизард питах що е таз разлика, продавачът откровено ми каза не ги взимай тия Idea
След 12 дни постоянно трамбоване в Андалузия старият Лизард не го свалях от краката, то вече и подметката отива на изтъркване.
От промоцията на Тева, си купихме 3 чифта - общо 165 лв, в които включен 49 лв транспорт до адреса, значи по 39 лв чифта / и 100 бр. да се поръчат , цената общо за транспорт и доставка е 49 лв /. Базата е в Холандия и няма мито.



Снимката не стана добре, но ги прибрах за лятото / а защо не и някой изненадващ Халкидики / за инфо върши работа
Значи , можело сандалите да не са погребално черни или мръснокафяви, както упорито ни ги предлагат в България Idea
Вто Окт 06, 2015 2:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov