ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Препоръчайте ми лека палатка

 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Препоръчайте ми лека палатка
Автор Съобщение
cat



Регистриран на: 16 Сеп 2010
Мнения: 47

Мнение Препоръчайте ми лека палатка Отговорете с цитат
Може ли някой да ми даде съвет за лека палатка .Трябва ни лека двуместна еднослойна палатка . Палатка за лятото докато си се разхождаме из ниска планина . Имаме две хубави двуслойни триместни палатки но тежат , и понеже в нашето семейство аз съм шерпа или магарето Very Happy търся нещо по лекичко така .
Пет Юли 29, 2011 11:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
Лека и еднослойна - двайсет лева от Кауфланд Smile Между другото с една такава изкарахме миналото лято седмица из Родопите, но не се разбра с един проливен дъжд на Беглика.

ако се държи на марка все пак:
http://www.adventuresport-bg.com/products.php?Palatka_10057_MONODOME_PU&osCsid=4570196e9e6552b2d4441f51483816b8
Като я гледам, разлика с тия от 20лв няма Rolling Eyes Даже е 2.2кг, а моята е 1.9.

Имаше и една друга на high peak, наистина много лека, еднослойна, към 40лв май беше, но не я намирам по магазините.
Пет Юли 29, 2011 11:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
cat



Регистриран на: 16 Сеп 2010
Мнения: 47

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря зя бързия отговор . Не сме сноби че да държим на марки но ги гледах палатките в Метро и Лидъл и не ми харесаха , извинявам се за крайното мнение но на тия палатки само името им е палатка стават да взема на сина и да му я опъвам в двора. А ползвал ли си въпросната палатка http://www.adventuresport-bg.com/products.php?Palatka_10057_MONODOME_PU&osCsid=4570196e9e6552b2d4441f51483816b8
Пет Юли 29, 2011 11:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Malama



Регистриран на: 03 Окт 2007
Мнения: 173
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За двама лека е това http://www.alpibg.com/products.php?1418&osCsid=954b5d5daa596e2ccfe17218da51b5f9
Съб Юли 30, 2011 9:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
stefansmail



Регистриран на: 13 Ное 2007
Мнения: 202
Местожителство: Бургас

Мнение Отговорете с цитат
Виж тук http://eshop-gorgona.com/palatka-high-peak-minilite-219-2484.html
Непретенциозна ЛЕКА палатка.
Ако ви завали проливен дъжд , едно "животоспасяващо фолио" отгоре прави чудеса Laughing
Съб Юли 30, 2011 10:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hobo
Гост





Мнение Отговорете с цитат
Вече четвърта година ползвам една двуместна еднослойна палатка купена от Практикер. От онези маслено зелените. Купих я за 16лв. Сега в началото на сезона мисля, че в Метро я продаваха за 23. Тежи 1.8кг. Палатката съм я експлоатирал доста, но в ниска и средно висока планина, както около язовири и на морския бряг. За този вид материя, от която е палатката, най-голям враг са ултравиолетовите лъчи. От тях плата прогаря и си загубва свойствата. Засега държи. Това даже ме учудва като знам, че средно годишно е правила по 25-30 дена изложена пряко на UV облъчване.

Досега не се е скъсала от вятъра, но досега винаги съм си избирал мястото за бивак и не знам как би се държала при вятър на голо било. Вероятно ще стане на парцали. Валяло ме е кратък проливен дъжд, продължителен силен дъжд и няколкодневен есенен дъжд. До миналата година нямам случай да е пропуснала вода. Обаче, в резултат на експлоатацията се разтегна единия шев и през дупките на шева започна да пропуска. Не е много, но е неприятно, още повече, че дъното не пропуска и водата няма къде да изтече. Става като басейн. За целта добавих една по-големичка дунапренена гъба в торбата на палатката. С нея бързо и лесно обирам водата, също така я ползвам да измия палатката когато я нацвъкат врабците. Каня се да опитам да намажа шевовете с лепило за платове. Палатката е стара и не си струва труда за реновиране, но ми е любопитно какво ще се получи с лепилото, затова ще опитам. Казаха ми, че ефекта е все едно подлепени шевове. Ще споделя какво се е получило.

Палатката е със сферична форма. Като основен недостатък на този вид палатки намирам това, че ципа за входния отвор върви по купола на самата палатка. Когато вали и се отвори входа то почти половината палатка остава без таван и се пълни с вода. Даже при не много силен дъжд едно влизане и излизане е достатъчно да се наводни. Затова лично аз бих си купил двускатна палатка, макар и да не може да стои разпъната само от рейките си както сферичните. За съжаление не съм виждал в магазините евтини такива палатки. Ако някой знае източник, нека каже. Другия добър евтин вариант е оранжевата триместна палатка "Дакота", която също се продава в Практикер и в момента я промотират за 40лв по TV. При нея хубавото е, че над входа има навес и той не позволява да се пълни с вода когато вали и входа е отворен.
Съб Юли 30, 2011 12:42 pm
alexvan



Регистриран на: 20 Апр 2010
Мнения: 705
Местожителство: България

Мнение Отговорете с цитат
18лв Онтарио в момента в практикер - 1,9кг. е - 800мл воден стълб.
При слаб дъжд не пропуска - за силен незнам още - сложил съм тънък найлон при палатката за всеки случай.
Съб Юли 30, 2011 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Hobo
Гост





Мнение Отговорете с цитат
alexvan написа:
18лв Онтарио в момента в практикер

Точно за същата палатка "Онтарио" писах по-горе.
Нед Юли 31, 2011 4:24 pm
outfaced



Регистриран на: 08 Юли 2010
Мнения: 159

Мнение Отговорете с цитат
Malama написа:
За двама лека е това http://www.alpibg.com/products.php?1418&osCsid=954b5d5daa596e2ccfe17218da51b5f9


Тествана ли е на сериозен дъжд как се държи ? Някакви принципни ядове с нея ?
Аз се чудя с каква по-лека да сменя бизам-а ... 1кг ще ми дойсе добре Smile
Пет Авг 05, 2011 3:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Отговорете с цитат
Ето ви лека палатка.
Държи на вятър но пишат че е тесничка за двама! Аз да ви кажа бая се замислям да си я купя но за сега парите за друга окомплектовка по колелото отидоха. Но за следващата година най вероятно ще си я купя. Very Happy
Пет Авг 05, 2011 7:07 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov