ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тренировъчна Програма
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Тренировъчна Програма
Автор Съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Отслабване Отговорете с цитат
Ще се включа тук, защото сигурно доста хора се интересуват от програми за отслабване. Премерих се след двата похода в Рила в две съседни седмици. Отслабнал съм с 5-6 кила, което мисля, че е добро постижение. Бях около 65, свалих на 59 и нещо. Обаче като се прибрах в къщи, няма наяждане! Явно трябва да се въздържам. Ама като ми се яде?! Това е проблемът! И все пак решението е в дългото ходене с по-малко храна. И никакви течности! Вчера като тръгнах, няма спиране. Десет часа без почивка, с един сандвич, един домат и две ябълки без вода. Проследих по сателитната карта (велика работа, брей!) - извървял съм 35 километра. С извивките и лутанията сигурно са повече. (Не съм си давал зор, вървях все по равно, 10 часа по 3-4 километра, там някъде ще да е било.) Като се прибрах, ето ти половин кило по-малко. Та, казвам, ако някой се чуди дали е възможно толкова бързо отслабване - да, възможно е. Много ходене и малко ядене!
Пон Сеп 26, 2011 11:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение 35 километра = 400 грама Отговорете с цитат
Вчера отново се емнах на обиколка. Намирам се в един район на Германия, където има няколкостотин мегалита. По-точно съм в Оснабрюк. Сутрин разгъвам картата, гледам в Гугъла и си набелязвам маршрути. Правя си сметката да мога да се върна без автобус и да посетя поне няколко мегалита. Като си подредя снимките, може да отворя тема със снимки - да видите какви чудеса са строили първобитните ни предци! Темата няма да е много за планини, защото тук съм на 150 метра над морето, но пък е интересно, а и все пак включва много ходене. Та вчера тръгнах на поредната обиколка. 10 часа без почивка. Ядене: закуска с едно кексче и чаша мляко. По пътя - един сандвич с един домат. Носех още два сандвича, но не ми се наложи да ги ям. Намерих две паднали ябълки и това беше от 10 сутринта до 8 вечерта. Вода - нито глътка, както винаги. То и нямаше - тук поточета с чешми не се срещат. Като се прибрах, направих точния маршрут с разстоянията по Гугъла: 36 километра. Вечерях добре - пица с бира. И въпреки това на сутринта бях с 400 грама по-лек. Отново искам да уверя интересуващите се, че дългите екскурзии с контролирано хранене и без вода са не само възможни, но и твърде ефективни. Very Happy
Пет Сеп 30, 2011 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Всеки си знае Отговорете с цитат
Единствената ми идея е, че може И така - без вода. Не казвам, че всеки може. Още по-малко пък, че трябва. Ако някой пожелае да опита и да намали водата, това не означава да припадне от жажда. Нека си носи вода, а ако вземе да му прилошава чак, естествено ще пие. Мен всеки ме съветва да пия вода - от литър и половина нагоре. Ами на мен пък стомахът ми натежава след първата чаша. Устата ми се пълни с някакъв гаден вкус, стомахът ми бълбука - отвратително! Той затова чуждият опит е все пак опит - да се опитва. Very Happy
Пет Сеп 30, 2011 6:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
radi



Регистриран на: 01 Дек 2009
Мнения: 681
Местожителство: Варна

Мнение Отговорете с цитат
Може да си болен. Нормално е водата е не причинява лоши усещания.
Пет Сеп 30, 2011 7:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
modjoa



Регистриран на: 23 Сеп 2009
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
Всъщност непоемането на достатъчни течности води до много негативни ефекти, като интоксикация на организма и т.н.
При продължително натоварване е задължително човек да поема малки количества течности в къси периоди от време. Така няма да почувства жажда, а и стомаха няма да му е в тежест.

Напоследък всеки път когато ходя да спортувам си нося и мех за вода. Така успях да премахна неприятните чувства на отпадналост и главоболие. Rolling Eyes
Сря Окт 05, 2011 10:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
modjoa написа:
Всъщност непоемането на достатъчни течности води до много негативни ефекти, като интоксикация на организма и т.н.
При продължително натоварване е задължително човек да поема малки количества течности в къси периоди от време. Така няма да почувства жажда, а и стомаха няма да му е в тежест.

Напоследък всеки път когато ходя да спортувам си нося и мех за вода. Така успях да премахна неприятните чувства на отпадналост и главоболие. Rolling Eyes


Сря Окт 05, 2011 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
mislesht написа:
Ако е за това пукане на ставите за което се сещам, то се получава, когато амплитудата на движението им е по-голяма от обичайната с която са "свикнали". Пукането е свързано и с това, че веществото, което играе ролята на "смазка", също и на буфер си променя вискозитета в зависимост от натоварването.

Явно си прав. Аз съм чиновник и съм закован за стола в делничните дни и в събота, а в неделя, изведнъж, 2-часово тичане в камънаците. Може би трябва да ходя повече и в останалите дни, за да престане това щракане, ако разбирам правилно обяснението ти.

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Пет Окт 14, 2011 11:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
modjoa



Регистриран на: 23 Сеп 2009
Мнения: 101

Мнение Отговорете с цитат
geagleiam написа:
Аз съм чиновник и съм закован за стола в делничните дни и в събота, а в неделя, изведнъж, 2-часово тичане в камънаците.


Задължително загрявай преди да спортуваш и последните няколко десетки метра отпускай тялото от натоварването. Така ще предотвратиш бъдещи травми. Wink
Нед Окт 16, 2011 11:52 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dobber



Регистриран на: 04 Дек 2009
Мнения: 244

Мнение Отговорете с цитат
Моля някои съвестен модератор да затърка мненията на Сотиров за не-пиенето на вода. Това е най-голямата тъпотия която съм чувал напоследък. Как така цял ден ще се бъхтиш и няма да пиеш вода? Да не си откачен? И даже даваш съвети на останалите за такава глупост?!?
Целта на отслабването е да се намалят МАЗНИНИТЕ! чрез намаляване на ПИЦАТА и БИРАТА! Пиенето на вода от друга страна е ПОЛЕЗНО!!!!!!! помага за правилното функциониране на организма!
Вто Дек 20, 2011 1:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Единствената ми идея е, че може И така - без вода. Не казвам, че всеки може. Още по-малко пък, че трябва. Ако някой пожелае да опита и да намали водата, това не означава да припадне от жажда. Нека си носи вода, а ако вземе да му прилошава чак, естествено ще пие. Мен всеки ме съветва да пия вода - от литър и половина нагоре. Ами на мен пък стомахът ми натежава след първата чаша. Устата ми се пълни с някакъв гаден вкус, стомахът ми бълбука - отвратително! Той затова чуждият опит е все пак опит - да се опитва. Very Happy


dobber написа:
Моля някои съвестен модератор да затърка мненията на Сотиров за не-пиенето на вода. Това е най-голямата тъпотия която съм чувал напоследък. Как така цял ден ще се бъхтиш и няма да пиеш вода? Да не си откачен? И даже даваш съвети на останалите за такава глупост?!?
Целта на отслабването е да се намалят МАЗНИНИТЕ! чрез намаляване на ПИЦАТА и БИРАТА! Пиенето на вода от друга страна е ПОЛЕЗНО!!!!!!! помага за правилното функциониране на организма!

Може и да си прав - ако г-н Сотиров реши, че е написал глупост, която не е изпробвал лично, да се самомодерира и след това ще му махнем поста.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Дек 20, 2011 9:27 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
albena :-)



Регистриран на: 16 Яну 2009
Мнения: 700

Мнение Отговорете с цитат
dobber написа:
Моля някои съвестен модератор да затърка мненията на Сотиров за не-пиенето на вода. Това е най-голямата тъпотия която съм чувал напоследък. Как така цял ден ще се бъхтиш и няма да пиеш вода? Да не си откачен? И даже даваш съвети на останалите за такава глупост?!?
Целта на отслабването е да се намалят МАЗНИНИТЕ! чрез намаляване на ПИЦАТА и БИРАТА! Пиенето на вода от друга страна е ПОЛЕЗНО!!!!!!! помага за правилното функциониране на организма!


абе какво Ви става в тоя форум напоследък??????

Сотиров споделя ЛИЧЕН опит, негов, собствен си
на него му става зле от много вода, трябва ли да пие защото така е добре за болшинството?

интересно ми е кой влезна днес първи във форума.....
нали е Игнажден
дано е бил някой по-сговорчив човек Smile
Вто Дек 20, 2011 9:40 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
albena Smile написа:
dobber написа:
Моля някои съвестен модератор да затърка мненията на Сотиров за не-пиенето на вода. Това е най-голямата тъпотия която съм чувал напоследък. Как така цял ден ще се бъхтиш и няма да пиеш вода? Да не си откачен? И даже даваш съвети на останалите за такава глупост?!?
Целта на отслабването е да се намалят МАЗНИНИТЕ! чрез намаляване на ПИЦАТА и БИРАТА! Пиенето на вода от друга страна е ПОЛЕЗНО!!!!!!! помага за правилното функциониране на организма!


абе какво Ви става в тоя форум напоследък??????

Сотиров споделя ЛИЧЕН опит, негов, собствен си
на него му става зле от много вода, трябва ли да пие защото така е добре за болшинството?

интересно ми е кой влезна днес първи във форума.....
нали е Игнажден
дано е бил някой по-сговорчив човек
Smile

Off Topic
Колегата с най-горният пост от тази страница ще да е бил.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Дек 20, 2011 9:46 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Отговорете с цитат
dobber написа:
Целта на отслабването е да се намалят МАЗНИНИТЕ! чрез намаляване на ПИЦАТА и БИРАТА! Пиенето на вода от друга страна е ПОЛЕЗНО!!!!!!! помага за правилното функциониране на организма!

Миналото лято свалих 21 кг от теглото си. За 6 месеца преди и по време на Ком Емине от 86 кг Слязох на 65 кг- при ръст 166 см. Не съм се лишавал от вода, тъкмо обратното-по време на Ком Емине пиех по 2л. на ден и повече. А сутрин, на гладен стомах, чаена чаша гореща вода. Четох го в една книжка за здраве, горещата вода стопявала мазнините на гладен стомах. Не се лишавайте от вода.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Дек 20, 2011 10:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Не съм скандалджия Отговорете с цитат
Не желая да се разправям с никого. Ако някой ме смята да вреден, мога и да не пиша - планините от това няма да загубят прелестта си. Държа единствено да подчертая това, което съм написал с достатъчен брой пиксели: споделил съм СВОЯ ЛИЧЕН ОПИТ, който НЕ НАТРАПВАМ никому. Описал съм го само като една реална възможност. Когато се изкачвах на Олимп, си налях една двулитрова бутилка на 1000 метра, защото там беше последната вода. На 2000 метра, вече в хижата, с удоволствие изпих една кутия ледена сода. А с водата си измих краката. Нито към върха на 3000, нито надолу до реката ми се допи вода. И какво, някой ще ме накара да изпия двата литра ли? Ами няма да стане! Както и аз не съм тръгнал да изливам шишетата на туристите. Имам един приятел, който изкачва Черни връх от Княжево пеша само с два ореха в джоба. Аз пък обичам да си похапвам по пътя. На всяка екскурзия срещам туристи, които посред зима са голи до кръста и по бански. Аз пък съм с два пуловера. И какво, да се карам с тях ли? Те ще ми кажат, че не им е студено, аз ще им кажа, че не се потя, и толкоз. Хайде, холан!
Вто Дек 20, 2011 12:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
meco puh



Регистриран на: 18 Яну 2011
Мнения: 1865
Местожителство: обл.Разград

Мнение Re: Отслабване Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Ще се включа тук, защото сигурно доста хора се интересуват от програми за отслабване. Премерих се след двата похода в Рила в две съседни седмици. Отслабнал съм с 5-6 кила, което мисля, че е добро постижение.

Сотиров, моля те, не ми се сърди, поне на мен, защото не ти опонирам. Нали става въпрос за тренировъчна програма и отслабване, което е неминуемо при тренировки. Затова и аз споделих моя опит от подготовката ми за Ком Емине. Това съм го споделил и в моя разказ "Ком Емине сам нормално ли е?", където Борисов ме питаше, дали наистина съм минавал по 7-8 часа на ден, за да съм подготвен за тръгването. Нека да призная още нещо - на Ком Емине тръгнах около 72-73 кг, без да се въздържам от ядене и пиене, след 20 дни се върнах 65 кг. Единствено ядох много малко хляб, по филийка- две на ден.

_________________
Kom Emine 1987
Kom Emine 2011
Ком Емине 2013 на седем десет без седем
Балкана символ на цял полуостров
Вто Дек 20, 2011 2:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 2 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov