ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тренировъчна Програма
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Тренировъчна Програма
Автор Съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kpacu написа:
lz1gjd написа:
Да споделя първи мнения за продукта (Аnimal Flex) :

Аз очаквах прахчета или ефеверсцентни таблетки, но се втрещих като видях че са 8 хапчета препоръчителна доза разделена в отделни торбички (44 на брой).


Моят съвет е да не си даваш парите за тези фитнес добавки със шарени опаковки. За ставите и сухожилията си вземи от аптеката Допел Херц за стави. Пие се три месеца, два пъти в годината и е в пъти по-евтино от боклуците с неясно съдържание които се продават в магазините за суплименти. Аз лятото се контузих много лошо, не бях загрял хубаво. Мъчих се 4 месеца, сега го пия от един месец и болките изчезнаха. Един приятел преди 20 дена започна да го пие и също казва, че ефект има. Ако не подейства веднага не се отказвай да го пиеш, струва около 8 лева опаковката.

Добре, чичко Доктор...
Та каква викаш ти е Тренировъчната програма?

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Яну 06, 2012 2:15 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kpacu



Регистриран на: 24 Ное 2011
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:

Добре, чичко Доктор...
Та каква викаш ти е Тренировъчната програма?

1 ден - Гърди
2 ден - Ръце
3 ден - Почивка
4 ден - Гръб
5 ден - Рамо и трапец
6 ден - Почивка
7 ден - Крака
Пет Яну 06, 2012 2:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kpacu написа:

1 ден - Гърди
2 ден - Ръце
3 ден - Почивка
4 ден - Гръб
5 ден - Рамо и трапец
6 ден - Почивка
7 ден - Крака

Браво на момчето - цицоман, НОКИЯман, шоп, плувец, физик и математик.
А за планината време? Tooth

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Яну 06, 2012 2:25 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Kpacu



Регистриран на: 24 Ное 2011
Мнения: 20
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Ристо Туристо написа:

Браво на момчето - цицоман, НОКИЯман, плувец, физик и математик.
А за планината време? Tooth


Абе чичка, аз съм хванат от гората. Освен това Нокия нямам, не плувам добре, и физиката я гътнах чак 3-тия път.


Последната промяна е направена от Kpacu на Пет Яну 06, 2012 2:34 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пет Яну 06, 2012 2:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Kpacu написа:
Ристо Туристо написа:

Браво на момчето - цицоман, НОКИЯман, плувец, физик и математик.
А за планината време? Tooth


Абе чичка, аз съм хванат от гората.

Браво моето момче - продължавай с науките - далеч ще стигнеш Old
Лека нощ от мен - започва моята тренировъчна програма.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пет Яну 06, 2012 2:32 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1gjd



Регистриран на: 30 Мар 2011
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
При мен има леко развитие на нещата, след като направих рентгенова снимка на дясното коляно и двама ортопеди ми потвърдиха че нямам гонартроза каквито ми бяха съмненията. Ходих и при ревматолози в Пловдив (защото в Ямбол не зная да има ) заради собствени съмнения за артрит или някакъв вид ревматизъм според симптоматиката която им описах ми нямало нищо ... Дори единия ми прегледа ставите на колената на ехограф и каза че ми нямало нищо. Но като им описах с какво се занимавам ми казаха да се поспра, и да взема да карам колело вместо да ходя из планината по 20-30км на ден ... Оплакванията които имах с болки в ставите го отдадоха на хипертиреодизма който имах, и казаха че ще отшумят след операцията. Това бе преди няколко седмици, след 5 години опити за лечение и овладяване на Базедовата болест (болест на Грейвс) най-накрая се реших и преди две седмици се оперирах - тотално премахване на жлезата. Това се налага защото тази болест дава много отражения на останалите органи в тялото като очи, сърце, стави с които имам проблеми заради това, но се надявам сега малко по-малко да отшумят ... Та дали защото вече втора седмица кротувам, в болнични съм и не ходя никъде, мога да кажа че поне оплакванията ми със ставите понамаляха ... дано действително поне с тях всичко да се оправи и да започна в най-скоро време активно да се занимавам отново с любимото хоби - странстванията из планините ни ...

П.П. Относно оплакванията ми от пукане във почти всички стави - също било нещо нормално, нямало какво да се притеснявам ... ???
Пет Юни 01, 2012 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
От това е. Почивката лекува ставите и сухожилията. Пък после - постепенно с натоварванията.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Юни 04, 2012 5:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lz1gjd



Регистриран на: 30 Мар 2011
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Ами след приема на изкувствения хормон, като че ли има подобрение, но пукането в повечето стави си остава, даже се появява и на нови места ... опитвам се да разбера на какво точно се дължи. Докторите казаха да се поспра с тия мои ходения, не ми се иска много но примерно няма повече да правя еднодневни преходчета като х. Левски - х. Рай - Паниците - по асфалта до ЖП Гарата в Калофер ами ще почивам някъде ... верно става доста това за един ден ...
Пон Юни 11, 2012 1:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
По-нагоре бях написал някъде на какво се дължи пукането, така както на мен са ми го обяснили.
Материята, която смазва ставите има различен вискозитет, в зависимост от натоварването. Ставите пукат най-често когато излезнат от обичайния обхват на движение, получава се разлепяне на тази материя, която е примерно гелообразна и това се чува като пукане. Примерно гимнастичките както са си тренирали обхвата на движение на ставите им да е доста по-голям от необходимия в ежедневието, не би трябвало техните стави да пукат при обичайно ежедневно движение. Май накрая и аз нищо не разбрах... Laughing

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пон Юни 11, 2012 4:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
lz1gjd



Регистриран на: 30 Мар 2011
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
И аз имам много добри наблюдения за велоергометъра, яд ме не оставих тоя който имах у дома. Сега се замислям да си взема едно по-хубаво колело и когато не ходя впланината да го карам продължително извън града - лошото е че засега не се сещам за подходящ маршрут около града където да не е натоварено движението, но все ще измисля нещо. Може пък да пробвам с него из планината, макар че не одобрявам този вид "туризъм" - но ако се прави разумно, няма да навредя повече на природата от колкото ако ходя пеш.
Пон Юни 11, 2012 6:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
lz1gjd



Регистриран на: 30 Мар 2011
Мнения: 98

Мнение Отговорете с цитат
Току що четох че има намерение да се забранят и колелетата из парковете, аз съм с две ръце за - ако това е цената да спрат и така противните ми АТВ, мотори и какво ли не моторизирано ... из тях ...
Пон Юни 11, 2012 6:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Emil



Регистриран на: 27 Мар 2012
Мнения: 1073
Местожителство: Sofia

Мнение Отговорете с цитат
Малко лирично отклонение Very Happy
Като чета за натоварването на сърцето и дишането, дали да е с колело или с уред в къщи, да споделя какво видяхме скоро в София.
Един човек караше колело в 10.00 предиобед, покрай южния парк с противогаз.
Е не беше от тия с "хоботите" а маска, но с дихател.
Сега се зачудих, дали не е някакво упражнение от негова страна за натоварване на дишането.
Пон Юни 11, 2012 10:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Emil написа:
Малко лирично отклонение Very Happy
Като чета за натоварването на сърцето и дишането, дали да е с колело или с уред в къщи, да споделя какво видяхме скоро в София.
Един човек караше колело в 10.00 предиобед, покрай южния парк с противогаз.
Е не беше от тия с "хоботите" а маска, но с дихател.
Сега се зачудих, дали не е някакво упражнение от негова страна за натоварване на дишането.

Този "Странник в странна страна" ще да е някакъв роднина на Майкъл и прототип на един от героите в "Сибирския бръснар". Т.е. не отскоро кара така - учудва и МТБ средите. А, да не забравя - и сигурно слуша Моцарт под противогаза Laughing.
Но със сигурност си тренира мускулатурата на белите дробове.
А всички знаем колко е важно дишането в повечето спортове.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Юни 11, 2012 11:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
как колелото "уврежда" планината ?

а относно формата - с колело може да се постигне издръжливост, да не се измаряш бързо. С плуване също става. Велоаргометъра е ташак... кростренажора е по-ценен. Но типа натоварване между колело и пеш е тотално различен. Тоест ако се разчита колелото да те държи във форма и да нямаш ядове като тръгнеш пеш - няма начин Wink
прясно прясно от тази седмица - след като не бях ходил пеш два месеца, а карах само колело . Едно качване 1200-1300 метра и после слизане ми направи такава хубава мускулна треска за задника, бедрата и прасците... А предната седмица същото качване от 1000 и кусур метри от Тетевен до х.Вежен ги завъртях без почти никакви последващи болки, трески или каквото и да било

За универсалност - колело(плуване) + ходене на пътека с наколон ( и евентуално тежести на глезените и в ръцете) - това в градски условия.
И задължително бира трябва да се пие. Иначе нииищо не става Very Happy

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Вто Юни 12, 2012 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
ferdi_mruvkata написа:
Едно качване 1200-1300 метра и после слизане ми направи такава хубава мускулна треска за задника, бедрата и прасците...

Виж това за мускулната треска - профилактика си трябва. Така е като изпоналягахте и ме оставихте сам да се оправям с ракията. Ама сега нищо ми няма Laughing
Вто Юни 12, 2012 4:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 3 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov