ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Тренировъчна Програма
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Предишната тема
Следващата тема
Тренировъчна Програма
Автор Съобщение
ieronimus



Регистриран на: 30 Окт 2011
Мнения: 185

Мнение Re: 35 километра = 400 грама Отговорете с цитат
"Вода - нито глътка, както винаги. "Сотиров

Ще пиша тук, тъй като темата е за тренировки.
Първо цитата - "Колкото повече вода бъде изпита, толкова по тежко после ще бъде придвижването. При това жаждата няма да изчезне. Тя възниква в резултат на отделянето не на водата, а на солите чиято концентрация в потта е голяма. Възстановяването на водно-солевото равновесие става не чрез пиенето на вода, тъй като съдържанието в нея на соли е незначително. За избягване на жаждата се препоръчва следното. Сутрин на закуса да се яде нещо солено:сирене, маслини или посолен със сол хляб и да се пие горещ чай до утоляване на жаждата. На обед да се поемат известно време след сядането за почивка малко течности, по въможност след храната или под формата на чай и компот. Ако през деня съвсем засъхне устата, може само да се изплакне с вода."
Цитата е от - "Ръководство по туризъм"Б.Маринов, М.Диков, Д.Димитров, 1977 год., л.44, та....
Не, че нямам мех и не, че посоченото ръководство не е старо, но ми е интересен въпроса за водата, и с оглед мнението на Сотиров. Меха ми на дойтер 3 литра, пълен тежи около 3 кг. Общо взето съм наясно с поддържането на водно-солевият баланс, чрез поемане на малко вода по често, но...спомням си навремето как преди състезание по борба, час-два преди излизане треньорите не даваха да пием вода, за да не сме "омеквали". Забелязвал съм също, че по възрастни туристи пият малко вода или по точно само наквават устните. Надали на някой му се носи излишна вода из планините и поради това, без да навлизам в спорове "за" и "против" ми е интересно, какви са мненията за количеството вода, което трябва да се носи и пие и с оглед изложеното по-горе.
Благодаря.
Чет Апр 18, 2013 11:48 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mislesht



Регистриран на: 29 Ное 2006
Мнения: 3413
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
По-възрастните хора изпитват по-малко жажда и пият по-малко вода. Това е факт и докторите го знаят.

_________________
Две неща движат този свят - инатът и шубето.
Пет Апр 19, 2013 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
да споделя и аз моя опит за водата и коленете....
аз лично пия много вода и лятото да компенсирам солите си приготвям един литър вода със малко сол, мед и лимон. идеално за утоляване на жаждата.
за коленете- имах сериозен проблем с тях.от натоварването ми се образува течност. правих електро-мганитен резонанс, леко износване на хрущяла, но най-вече пренатоварване. изтеглиха ми течността след което в продължение на 1 месец трябваше да слагам волтерен (намазва се обилно и се покрива с вълнен парцал) всяка вечер.така до сутринта. направих и 5 инжекции киселина ( мацките си я слагат в устните Very Happy ) на преходи ходя с наколенки(тип шина). НЕ СЪМ СПРЯЛА ДОРИ ЗА 1 СЕДМИЦА, а преходите са ми от 1ооо м денивелация на горе...
пък и бирата повзе да ми харесва.... Croc
Съб Апр 20, 2013 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
trix



Регистриран на: 09 Апр 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
дешева написа:
да споделя и аз моя опит за водата и коленете....
аз лично пия много вода и лятото да компенсирам солите си приготвям един литър вода със малко сол, мед и лимон. идеално за утоляване на жаждата.
за коленете- имах сериозен проблем с тях.от натоварването ми се образува течност. правих електро-мганитен резонанс, леко износване на хрущяла, но най-вече пренатоварване. изтеглиха ми течността след което в продължение на 1 месец трябваше да слагам волтерен (намазва се обилно и се покрива с вълнен парцал) всяка вечер.така до сутринта. направих и 5 инжекции киселина ( мацките си я слагат в устните Very Happy ) на преходи ходя с наколенки(тип шина). НЕ СЪМ СПРЯЛА ДОРИ ЗА 1 СЕДМИЦА, а преходите са ми от 1ооо м денивелация на горе...
пък и бирата повзе да ми харесва.... Croc

Нацелила си хиалуроновата киселина, тя май е най-доброто решение. Има я и от неживотински произход, което е причина и аз да съм приемал от това нещо. На мене не ми трябва някой да е умрял, само за да са ми добре колената. Друго за костите са минералите манган 15мг, бор 3мг, калции, магнезии, вит С - в най-добрите им варианти, чай за прочистване на бъбреци.
Сря Апр 24, 2013 7:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
.................и минус 10кг от телесното тегло.....
Пет Апр 26, 2013 8:19 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
trix



Регистриран на: 09 Апр 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
дешева написа:
.................и минус 10кг от телесното тегло.....


Аз сега гладувам, за 3 дена - 4 кг. Детския психиатър ми каза да не ям най-малко 10 дена, а накрая да включа и без вода, към 3-4.
Така ще се отърва от висшето задкулисие от важни схемаджии, тез, които ми еват нещата, и злобата в човека. Освен това при сухото се очаквало да се оправят повдървени стави и гръбнак. И препоръча корен от сладка папрат също против болки в колената. Била отровна, но организма щял да се справи. Също, че щяло да ми се вдигне кръвното от обезводняването, а тогава да съм отидел при психиатрите за възрастни, те знаели как да ми помогнат. Да не се ремонтирам сам нататъка, защото съм бил още манечък Sad . И да ви държа в течение, за да не ме изпускате от убежденията си за правота и истинност.

Каза и да ви поздравя с настъпването на светлия фест на любовта. Познал ви бил по гордостта и триъгълната форма.

_________________
Враг няма, спокойно. Всичко е вече зомбирано.
Сря Юни 19, 2013 4:02 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
trix написа:
дешева написа:
.................и минус 10кг от телесното тегло.....


Аз сега гладувам, за 3 дена - 4 кг. Детския психиатър ми каза да не ям най-малко 10 дена, а накрая да включа и без вода, към 3-4.
Така ще се отърва от висшето задкулисие от важни схемаджии, тез, които ми еват нещата, и злобата в човека. Освен това при сухото се очаквало да се оправят повдървени стави и гръбнак. И препоръча корен от сладка папрат също против болки в колената. Била отровна, но организма щял да се справи. Също, че щяло да ми се вдигне кръвното от обезводняването, а тогава да съм отидел при психиатрите за възрастни, те знаели как да ми помогнат. Да не се ремонтирам сам нататъка, защото съм бил още манечък Sad . И да ви държа в течение, за да не ме изпускате от убежденията си за правота и истинност.

Каза и да ви поздравя с настъпването на светлия фест на любовта. Познал ви бил по гордостта и триъгълната форма.


Браво,много добре си се ориентирал ръкопляскания
Аз нямам толкова силен характер като теб, та реших проблема с наднорменото ми тегло само със малко по-здравословен начин на хранене.
Четейки написаното по-горе, се опитвам да разбера и смисъла на следните ти думи:"ще се отърва от висшето задкулисие от важни схемаджии, тез, които ми еват нещата, и злобата в човека" Помогни да ги интерпретирам, че не съм и на твоето интелектуално ниво Rolling Eyes Благодаря предварително
Чет Юни 20, 2013 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
trix



Регистриран на: 09 Апр 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Е, не падай толкова низко до моето интелектуално ниво. За това не можеш да изтълкуваш написаното - не е написано правилно.

_________________
Враг няма, спокойно. Всичко е вече зомбирано.

Последната промяна е направена от trix на Чет Юни 20, 2013 7:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Юни 20, 2013 5:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
дешева



Регистриран на: 04 Авг 2012
Мнения: 120
Местожителство: italy

Мнение Отговорете с цитат
trix написа:
Е, не падай толкова низко до моето интелектуално ниво. За това не можеш да изтълкуваш написаното, не е написано правилно.


Нямам в предвид правописната грешка, опитвам се да намеря връзка между коментара и темата....
Чет Юни 20, 2013 6:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
trix



Регистриран на: 09 Апр 2010
Мнения: 156

Мнение Отговорете с цитат
Целия коментар, или това, което си отбелязала. Но явно искаш да се оправдавам.

_________________
Враг няма, спокойно. Всичко е вече зомбирано.

Последната промяна е направена от trix на Пет Юни 21, 2013 12:40 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Юни 20, 2013 7:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
ferdi_mruvkata написа:


И задължително бира трябва да се пие. Иначе нииищо не става Very Happy

За велоергометъра не съм съгласен че е та.... каквото там казвашSmile
За седмица преди да ида някъде по 20 минути на ден ми оправя дишането и не зяпам като риба на сухо след като съм изкачил някой стръмен баир.
Тях ги тренирам макар и рядко по друг начин и досега мускулна треска не ме е хващала.
Купих го да си оправя дишането и го оправих.
Не че и сега не се задъхвам ,но много бързо се възстановявам и след няколко вдишвания пак съм готов за атака на стръмното.
Колелото с гуми което карам в градски условия по половин час всеки ден докато ходя на работа не помага и една десета част от това което прави велоергометъра само за няколко дни .
При мен претренирането има даже обратен ефект и всичките ми кокали и жили сдават багажа, така че гледам и да не се озорвам много.
.


Не съм съгласен-зависи къде караш "гумираното"колло -тва е както на какво натоварване си нагласяш велоерго-аве оная джаджа...
я иди и врътни ена обиколка на Аязмото ама по пътечките-пробвай по оранжевите стрелки на състезанието на вело-ралито-и на ръцете ше имаш мускулна треска-сам ше се учудиш колко много ше се учудиш-както казва великият инж.Донев Very Happy
Пет Юни 21, 2013 9:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
http://www.bb-team.org/articles/1534_krostrenazhor-eliptikal-modernoto-ime-na-kardio-trenirovkite

http://www.bb-team.org/articles/1539_veloergometar-kardio-pri-namalen-sardechen-risk

магията на влоаргометъра съществува само в рекламите дето разправят "само по 15 мин на ден"
"Това прави велоергометъра неподходящ за млади хора след няколко седмици тренировки.
Бавният скок в пулса обаче е полезен на хората със свръхтегло, както и на по-възрастните спортуващи без предишен спортен живот."
С други думи .... ако си дебел разплут с опасност от инфаркт при качване на 5 стълби... велоаргометъра е истината Smile

Крос тренажора натоварва всичко... В ходенето участва цялото тяло, не само краката. Също така крос тренажора е в пъти по благоприятен за тренировка на сърцето, тъй като освен краката се движи и горната част на тялото, което подпомага сърцето.

И в крайна сметка всеки да се оправя както си намери за добре. Информация в интернет ... тонове.

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пет Юни 21, 2013 12:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Йосарян



Регистриран на: 17 Юни 2012
Мнения: 685
Местожителство: Димитровград

Мнение Отговорете с цитат
Велоаргометъра е най - близо като натоварване до карането на ски от всички фитнес уреди и упражнения, доколкото на мен ми е известно. Докато се спускаш със ските краката са под постоянно напрежение и умората на мускулите се увеличава. Тази двигателна активност може да се постигне и с велото. Затова много скиори го използват във подготовката си.
За физическа подготовка за ходене в планината за мен най - подходящо е тичане по пътечка с не високо темпо но с колкото се може по висок наклон, т.е. забивам скоростта на една величина и увеличавам, според физическите ми възможности в момента, наклона на пътеката.
Това упражнение подобрява работата на кардиореспираторната система (дишането) и подобрява мускулният тонус (най - вече на краката) и развива качеството издръжливост. След тичането правя други упражнения за крака като почивките м/у сериите са малки за да е близко натоварването, доколкото е възможно, до това в планината.
Аз имам проблем със слизането по стръмен наклон продължително време - за да не си набивам коленете (използвам щеки) слизам с леко сгънати крака, на мускул, което е доста натоварващо. Краката започват да треперят след известно разстояние. Затова си измислих упражнение, което правя във фитнеса - слизам от стъпало първо с единия крак после с другия с тежести в ръце като не слизам близо до стъпалото а по напред имитирайки слизане по пътека. Не се слиза на изпънат крак а леко се пружинира. Отскоро го правя, но ми харесва, мисля че ще има ефект.
Колкото и да тренираме нищо не може да ни подготви за преходите освен самите преходи, но къде по - добре е да си изградил някакви мускулчета, които ще се адаптират в движение на натоварването от преходите.
Пет Юни 21, 2013 12:50 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
fena73



Регистриран на: 16 Окт 2011
Мнения: 1930
Местожителство: Ст.Загора

Мнение Отговорете с цитат
Йосарян написа:
. Колкото и да тренираме нищо не може да ни подготви за преходите освен самите преходи.

с две ръце!!!
затова-ходене сяка седмица му е майката Very Happy
Пет Юни 21, 2013 1:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
fena73 написа:
Йосарян написа:
. Колкото и да тренираме нищо не може да ни подготви за преходите освен самите преходи.

с две ръце!!!
затова-ходене сяка седмица му е майката Very Happy


твърдо не ... ежедневно трябва да е. Да отидеш за два дена , да се счупиш от търчане и после да дремеш 5 дена и после пак ....
ама то си е персонално
Razz

_________________
Not All Who Wander Are Lost
Пет Юни 21, 2013 2:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Спортни прояви Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Страница 4 от 5

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov