ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на челник-headlamp
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на челник-headlamp
Автор Съобщение
bacilus



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
shisharko написа:
bacilius със здраве да си го ползваш ! Razz ше кажеш после как се представя Smile


Мерси,ще дам отзив после.
Нед Сеп 04, 2011 12:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Със здраве и от мене но мисля че за тези пари можеше да си купиш по класен челник. Както си го писал ще го ползваш по планини и риба и т.н. то челника за това се ползва, надявам се да не стигнеш като мен по трудния и скъп начин за това кой челник си струва.
Сря Сеп 07, 2011 12:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tabla



Регистриран на: 05 Авг 2011
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
от 3 години съм с този Energizer, за 35лв купен преди време. 3 батерии ААА. Невероятен за цената си.


Чет Сеп 08, 2011 8:02 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
asen4ooo



Регистриран на: 12 Сеп 2011
Мнения: 138
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
mikesli написа:
погледни това, ползвам го от няколко месеца, доволен съм

за планина е по-добре модела с червените диоди за да не притесняваш всички в общите спални. може да си вземеш и с акомулатор ....



И аз съм със същия , и аз съм доволен Smile
Пон Сеп 19, 2011 7:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
krasi.ka написа:
Petzl- това е истинския челник.Лек,удобен,и свети перфекто.


И кой точно Petzl?

Имам старата Tikkina (http://www.ex3m.bg/components/com_virtuemart/shop_image/product/Petzl_TIKKINA_4ae619163e439.jpg)
и Tikka 2+ (http://www.backpacker.com/media/originals/30079-petzl_tikka_445.jpg)

Честно казано огромна разлика между двете няма (освен в цената, второто е два пъти по-скъпо), новият модел Tikkina светят по-добре от скъпата Tikka 2+ с нови батерии Confused

Чакам някой от двата да умре окончателно и се ориентирам към Black Diamond.
Пон Сеп 19, 2011 9:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Челника на блек диамонд който е даден в линка е стария модел.
Пон Сеп 19, 2011 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Аз почти винаги съм сам и не обичам излъчваната светлина да бъде забелязвана отдалеч, за това искам да е слаба и при възможност да я прикрепя към обувките - нали искаме да осветява земята и храстите пред нас. Може да ви се стори смешно, но така е по-практично. Чудя се дали този уред е приложим за случая http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=322

_________________
http://wiki.bgmountains.org/%D0%9D%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0
Съб Сеп 24, 2011 7:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tabla



Регистриран на: 05 Авг 2011
Мнения: 3

Мнение Отговорете с цитат
много добра оферта от колега:

http://www.pss.bg/forum/viewtopic.php?t=9757
Вто Сеп 27, 2011 7:56 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Мен специално ме интересува PIXA 1 който съм си харесал



Някой да има мнения за него как свети и дали е издръжлив
Вто Сеп 27, 2011 10:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
стражара



Регистриран на: 04 Сеп 2007
Мнения: 109
Местожителство: Монтана

Мнение Отговорете с цитат
За мен единствения засега издаржлив на батерии и атмосферни условия е Mammut "Zoom". Има всичко необходимо в него за нощните преходи, които правим с бат Ицо. Светлинният му лъч на дълги стига до 120 метра по книжка, при мен е тестван от зимен кол до зимен кол с фиксирани на табелите 100метра разстояние. Виждаше се следващия без проблем, което е важно при ориентиране без GPS, а само по зимна маркировка. Има възможност да се регулира в три режима на светлинния луксионен диод, като в трите може да се фокусира с въртящата се леща. И най-важното е, че е страшно икономичен. На къс лъч му дават до 300часа. Просто досега не съм срещал в нашите магазини такъв икономичен челник. И това е наистина така, но единствения му голям недостатък е, цената. Но всяко качество си има цена. С Петзил Тика 2004 година ходих на един маратон и мога да кажа, че тогавашните китайски челници просто светиха, като свещ пред Тиката. От него не съм много доволен, но бих избрал него пред някой китайски фенер, който може да ми изиграе много лоша шега в някой сложен нощен преход. В планината китайски бих си взел за резерва, но никога за основно светене. Не на последно място освен икономичността, надежността е и водоустойчивоста.
И човек винаги трябва да си задава въпроса, защо това е толкова евтино, а другото е два или три пъти по скъпо. В моя случай 10пъти повече спрямо що годе добър китайски челник от 20лева, но никога не бих го заминил, даже и за 20 китайчета макар, че и моят е правен в Китай.

_________________
БАИР БУДАЛА
Чет Сеп 29, 2011 1:04 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina



Регистриран на: 31 Авг 2007
Мнения: 2486

Мнение Отговорете с цитат
стражара написа:
Светлинният му лъч на дълги стига до 120 метра по книжка, при мен е тестван от зимен кол до зимен кол с фиксирани на табелите 100метра разстояние. Виждаше се следващия без проблем, което е важно при ориентиране без GPS, а само по зимна маркировка


И моята Tikka 2+ е така, ама в първите 8-10 часа на батериите, после китайските са като прожектори пред нея... Ама още си ги нося двата petzl-a - поне съм сигурна, че за дълготраене няма да ме предадат, дори и да не са най-мощните.
На tikkina-та смених батериите след около 2 години, накрая светеше точно под носа ми (както каза geagleiam - точно светлина за върха на обувките), но слезнахме към х. Левски от Равнец на планинарската среща преди 2г, водени от нея - единствено в краката си виждах Laughing
А Tikka-та ме предаде на едно зимно качване вечер към х. Вежен, светна лапмпичката за паднала батерия, аз сама.. първите малко пред мен, следващите - много зад мен... хем носех батерии, хем имам втори челник, но мързелът си каза думата и "мълчи и плувай" Laughing
Чет Сеп 29, 2011 1:55 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
bacilus



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Привет на всички.
Вече близо 2 месеца го ползвам и няма никакъв проблем.Забравих за батерии.Акумулаторната батерия държи много дълго,случвало ми се е 1 седмица без зареждане,като всеки ден светене поне по 4-5 часа.
Хубавото, е че има така нареченият зуум режим по голяма точка на светене.
Аз съм доволен за цената и ми върши работа.

http://shop.bateriabg.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=421&category_id=47&option=com_virtuemart&Itemid=64&vmcchk=1&Itemid=64
И нека лятото бъде по дълго Smile
Чет Сеп 29, 2011 11:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
И какво сега да разбирам ,че Блек Даймънд и Mammut Lucido X-Zoom са най добрите а този PIXA 1 дето си го бях харесал не струва ?


Последната промяна е направена от bebo79 на Чет Сеп 29, 2011 7:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Сеп 29, 2011 4:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
стражара



Регистриран на: 04 Сеп 2007
Мнения: 109
Местожителство: Монтана

Мнение Отговорете с цитат
ZCEZBPM написа:
стражара написа:
За мен единствения засега издаржлив на батерии и атмосферни условия е Mammut "Zoom". Има всичко необходимо в него за нощните преходи, които правим с бат Ицо. Светлинният му лъч на дълги стига до 120 метра по книжка, при мен е тестван от зимен кол до зимен кол с фиксирани на табелите 100метра разстояние.
Тези 120 метра след час вече са 60метра. Те в магазините това обикновено не го споменават. Smile Това ако свети непрекъснато де. Ако се цъка само, за да се види колът е друго. Аз ли не търсих като хората, но не можах да видя в тия магазини твоя модел и за това взех другия от един от разказите ти за едно нощно ходене. Беше казал че това са едни от двата най- добри челници у нас за момента. Ходих само няколко часа с него. Хареса ми как свети. Предполагам че и Мамута е доста по-скъп от MIO XP.

Да разбира се ако се свети постоянно наистина светлинния сноп намаля с намяляването капацитета на батериите. Но дългия по принцип е само за да остановиш някаква цел на далеч, а после минаваш на късия. За Mammut "Zoom" бях питал и в момента при внос в България е около 190лв. Моят лично го взех на промоция на 90лв и то на първи април ден на лъжата. Направо неможах да повярвам, когато ми казаха от магазина, че е на такава промоционална цена. Луциото го купих на сина ми тъй като и той даже още е на промоция. Добър е, но режимите на късите не са чак толкова добри като Зума. Другия недостатък е при пускане на аварийните червените светодиоди, предните къси светлини започват леко да мижат в такт с мигането на задните светодиоди. При Зума това е изчистено. Но по принцип това не се използва толкова често. Голямото предимство при Зума е регулирането на светлинния лъч и в трите режима от близка светлина до максимална далечна.

_________________
БАИР БУДАЛА
Чет Сеп 29, 2011 5:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
стражара написа:
ZCEZBPM написа:
стражара написа:
За мен единствения засега издаржлив на батерии и атмосферни условия е Mammut "Zoom". Има всичко необходимо в него за нощните преходи, които правим с бат Ицо. Светлинният му лъч на дълги стига до 120 метра по книжка, при мен е тестван от зимен кол до зимен кол с фиксирани на табелите 100метра разстояние.
Тези 120 метра след час вече са 60метра. Те в магазините това обикновено не го споменават. Smile Това ако свети непрекъснато де. Ако се цъка само, за да се види колът е друго. Аз ли не търсих като хората, но не можах да видя в тия магазини твоя модел и за това взех другия от един от разказите ти за едно нощно ходене. Беше казал че това са едни от двата най- добри челници у нас за момента. Ходих само няколко часа с него. Хареса ми как свети. Предполагам че и Мамута е доста по-скъп от MIO XP.

Да разбира се ако се свети постоянно наистина светлинния сноп намаля с намяляването капацитета на батериите. Но дългия по принцип е само за да остановиш някаква цел на далеч, а после минаваш на късия. За Mammut "Zoom" бях питал и в момента при внос в България е около 190лв. Моят лично го взех на промоция на 90лв и то на първи април ден на лъжата. Направо неможах да повярвам, когато ми казаха от магазина, че е на такава промоционална цена. Луциото го купих на сина ми тъй като и той даже още е на промоция. Добър е, но режимите на късите не са чак толкова добри като Зума. Другия недостатък е при пускане на аварийните червените светодиоди, предните къси светлини започват леко да мижат в такт с мигането на задните светодиоди. При Зума това е изчистено. Но по принцип това не се използва толкова често. Голямото предимство при Зума е регулирането на светлинния лъч и в трите режима от близка светлина до максимална далечна.



Всеки говори различно за Мамут
Преди време го гледах в Екипировка сайта,обаче информацията по БГ сайтовете е грешна.Пише 150 часа на макс,а в сайта на мамут пише 120 часа на макс.Като максимума го дават 120 метра колкото и тъпо е да мериш светлина в метри.Твърдението 120 часа - 120метра с 3 АА батерии е комично



Това е за Mammut Lucido X-Zoom,вижда се на тридесетия час,че светлината е паднала от 120 метра (каквото и да означава това на практика) до 20 метра.Щом след 30 часа е паднала 6 пъти представям си след 120 часа как свети.

Ето и темата : http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?224019-Mammut-Lucido-X-Zoom-Headlamp

Струва ли си 100$ като включим доставката, не знам колко ще излезне.


Последната промяна е направена от bebo79 на Чет Сеп 29, 2011 7:00 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Чет Сеп 29, 2011 6:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 2 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov