ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на челник-headlamp
Иди на страница 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на челник-headlamp
Автор Съобщение
bacilus



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 7

Мнение Избор на челник-headlamp Отговорете с цитат
Здравейте,
някой може ли да ми препоръча челник или headlamp за риба и за планина.
В интернет има много видове и различни цени.
Не търса марков защото имах проблем с един Energizer.
Благодаря
Чет Авг 25, 2011 4:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
latzi



Регистриран на: 05 Апр 2010
Мнения: 75
Местожителство: Струмско

Мнение Отговорете с цитат
Petzl който е да е!
Чет Авг 25, 2011 8:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mikesli



Регистриран на: 28 Мар 2011
Мнения: 509
Местожителство: Сливен

Мнение Отговорете с цитат
погледни това, ползвам го от няколко месеца, доволен съм

за планина е по-добре модела с червените диоди за да не притесняваш всички в общите спални. може да си вземеш и с акомулатор ....
Чет Авг 25, 2011 8:17 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Ако ще даваш пари и ще ходиш в студено време гледай да може да ползва литиеви батерии ако не ходиш чак в такива студове може всякакъв. Аз продавам един на принцетон тек в секця продавам/търся има обявата. С червената светлина е удобно като си в общи помещения. Този на енергазйзер какво му е? Аз ползвах два един с 3 и един с 6 диода и сега съм ги подарил на баща ми и на брат ми и двамата ги ползват без проблеми като този с 3 диода се ползва всеки ден по ~половин час и още е с оригиналните батерии. Двамаат с Микесли влезнахме в дискусия в тази тема относно челниците. Евтин и надежден избор е Petzl Tikkina 2 31лв. на мен лично ми се видя слаба светлината но като начин на осветяване ми допадна страшно много, широка мека светлина.
Чет Авг 25, 2011 9:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shisharko



Регистриран на: 23 Авг 2011
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
аз ползвам petzl tikkina от зимата на миналата година и още не съм й сменял батериите Smile прави сметка Wink верно светлината е слаба 23 лумена но пък икономичността e много добра. Един приятел ползва tikka с 4 диода и също вика, че сменя рядко батерии.
Чет Авг 25, 2011 11:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bacilus



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Точно това се чуда намерих български сайт в който има много видове челници.Единият е към 36.00лв. и пише,че е с такава батерия Li-ion
със зареждачка(комплект).Другите има всякакви с обикновенни батерии.
Аз се загледах точно на този с Li-ion, нямам идея дали е добър и дали има отзиви за батерията.
Пет Авг 26, 2011 4:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shisharko



Регистриран на: 23 Авг 2011
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
има и още по тарикатски вариант с динамо и зарядна батерия Smile 29 кинта
Пет Авг 26, 2011 4:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bacilus



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм се спрял на този модел: http://shop.bateriabg.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=47&Itemid=64
В сайта има и други модели,ако някой има наблюдения от другите пишете.
Благодаря предварително.
Нед Авг 28, 2011 5:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Изпробвай КОПЧЕТО! Отговорете с цитат
Пише "удобен бутон за включване" - ако наистина е така, взимай го! Но преди това го изпробвай. Аз си купих прехваления Petzl Tikka и не си представям, че може да бъде измислено нещо по-неудобно! При това от немци. Копчето отгоре е всъщност плъзгач, който едва се подава. Ако си с ръкавици, е невъзможно да го напипаш. Представи си зимата в студа! Освен това никога не знаеш в коя посока да го бутнеш, а той се движи трудно. Кошмар! Ако се налага да светнеш спешно, забрави! Решил съм да си купя от павилионите за билети някой китайски, може и три да си купя, по 4-5 лева са. С по пет светодиода. Има за ръка, за глава, за джоб - всякакви. Сигурно ще ми излезе по-евтино и по-удобно! Cool
Нед Авг 28, 2011 6:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров, "Аз си купих прехваления Petzl Tikka и не си представям, че може да бъде измислено нещо по-неудобно! При това от немци."
Petzl е френска фирма и продукцията и се произвежда във Франция. Предполагам че челника ти е Petzl Tikka а не е Petzl Tikka 2 и е с 3 диода?
Пон Авг 29, 2011 9:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров



Регистриран на: 28 Юли 2008
Мнения: 3360
Местожителство: София

Мнение Поправка Отговорете с цитат
Извинявам се на немците. Мислех, че Petzl е име, което само те могат да произнесат, най-малко французите. Независимо от националността, челникът ми е ужасно неудобен. Наистина не е TIKKA 2 и е с три диода, но това не оправдава лошото инженерно решение. Купих го преди няколко години за немалко пари. Впрочем не знам новите модели дали имат подобрено включване.

По-късно ми попаднаха два фенера с динамо. Единият е неудобен като конструкция, защото е с въртяща се ръчка и заема двете ръце. За сметка на това има комплект кабели за зареждане на различни мобилни телефони. Вторият е класически - със стискане. Само че не се закрепва на челото.
Пон Авг 29, 2011 10:12 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Новия челник Тикка е с 4 диода и копчето се натиска. Тук имаш класация в този доста голям магазин кой челници се продават най-много както и коментарите на ползващите ги с препоръки или възмущения
Пон Авг 29, 2011 5:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
krasi.ka



Регистриран на: 16 Юли 2009
Мнения: 37
Местожителство: гр.София

Мнение Отговорете с цитат
Petzl- това е истинския челник.Лек,удобен,и свети перфекто.
Вто Авг 30, 2011 12:57 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bacilus



Регистриран на: 24 Авг 2011
Мнения: 7

Мнение Отговорете с цитат
Привет
Отидох направо на место и си го взех и съм много доволен(за цената и светенето) ето го и него http://shop.bateriabg.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=421&category_id=47&option=com_virtuemart&Itemid=64
Имам и зареждачка и акумулаторна батерия(така си спестих пари за батерии и зареждачка евнтуално.
Предполагам, че не е издържлив на удари и на мокрене като Petzl,но аз го взимам за планина, разходки и риба.
Чет Сеп 01, 2011 5:28 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
shisharko



Регистриран на: 23 Авг 2011
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
bacilius със здраве да си го ползваш ! Razz ше кажеш после как се представя Smile
Нед Сеп 04, 2011 12:49 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Следваща
Страница 1 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov