ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на челник-headlamp
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на челник-headlamp
Автор Съобщение
mircho



Регистриран на: 05 Мар 2011
Мнения: 315

Мнение Отговорете с цитат
Имам Led Lenser но не бих си купил такъв фенер сега с този акъл. Това не е фенер за ходене поради:
1. Кръгъл хомогенен лъч- като го насоча пред мен има едно светло петно а напред светлината намалява като в тунел.
2. Студена светлина - не различавам хубаво тревата, храстите и камъните. Нисък CRI.
3. Този който ползвам е със константна светлина и гасне от веднъж, който тича или кара колело ще разбере за какво говоря.
Предпочитам фенер със по-топла светлина и широк лъч с ярка светлина в средата по този начин като насоча светлината напред имам равномерно осветяване от мен до края на лъча.
Вто Дек 25, 2018 4:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
mircho написа:

2. Студена светлина - не различавам хубаво тревата, храстите и камъните. Нисък CRI.


Това като чета е умишлено,че и интересно:
Извадка от сайта

Цитат:

Синя луна
Диодите, използвани в нашите лампи, са от световна класа по отношение на яркостта. Белите светодиоди с висок спектрален процент на синята светлина светят особено ярко. Ето защо се заехме да намерим отговор на въпроса: как успешно да пречистим компонента синя светлина. Още от времената на Исак Нютон знаем, че светлината се състои от различни цветове. Призмата пречупва светлината на нейните съставни цветове и ние намерихме решението като внедрихме леща, която работи като микро-призма.

Благодарение на специалната им призматична структура, лещите ни отделят части от синия спектър от този на белия спектър. Сините компоненти се проектират в края на светлинния конус. Резултатът е наистина забележителен – бяла светлина с красив син ореол около нея, която ние нарекохме: Синя луна


+1 за малко по топла светлина.

P.S аз синьо не виждам и при трите продукта които имам

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Чет Яну 03, 2019 10:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Psychosapiens



Регистриран на: 07 Сеп 2010
Мнения: 344
Местожителство: Пловдив

Мнение Отговорете с цитат
Ако на някой му е интересно как изглежда MH10
през камерата на смартфон.


https://youtu.be/hSNwS0iKQLQ

Между medium и max разлика много няма.

_________________
Know your Body. Know your Mind. Know your Substance. Know your Source
Пон Яну 28, 2019 12:30 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
Вече стана към месец откакто си взех челник от лидл, та мисля че вече мога да дам мнение. Стои удобно на главата, не е много тежък, дават го че бил специализиран продукт със сертификат за работа до - 21 градуса и ip44. Действително усветява до 60 метра на максимална мощност (4 часа дават че издържал на макс), като светлината не е концентрирана само в една точка и е удобен за ходене. Проведохме експеримент с наличните различни фенери, фенерчета и тн... И за ориентиране по време на ходене печели отвсякъде. Червената светлина също върши работа да не извадиш очите на хората и да виждаш. Сравнено с разни евтини китайци или декатлонски е класи отгоре хем е 16лв. Има и задна светлина за бегачи и колоездачи сигурно ще е полезна.
Вто Мар 12, 2019 4:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
legio



Регистриран на: 19 Дек 2018
Мнения: 5
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Някой може ли да сподели впечатления от този челник: https://www.decathlon.bg/chelnik-trek900-usb-id_8485463.html? Модела се води TREK 900, а не 500, както са го писали в БГ сайта на Декатлон, което би трябвало да е топ модела на челниците им.
Нед Апр 07, 2019 6:34 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo



Регистриран на: 25 Юни 2018
Мнения: 311

Мнение Отговорете с цитат
На описание всичко при тях е перфектно... Взимаш пробваш в рамките на 30 дни и връщаш, ако не си доволен.
Пон Апр 08, 2019 8:14 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Svetlio70



Регистриран на: 13 Май 2010
Мнения: 140
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Този ми хвана окото http://www.ledlenser.bg/%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b4%d1%83%d0%ba%d1%82%d0%b8/OUTDOOR-SERIE/%d0%a7%d0%b5%d0%bb%d0%bd%d0%b8%d0%ba-LED-LENSER-MH3-Grey
Пон Апр 08, 2019 8:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
amorpheus



Регистриран на: 11 Сеп 2007
Мнения: 163
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Има добра промоция на Армитек челник Wizard Pro v3 -> два за един до 31 май:
https://www.reddit.com/r/flashlight/comments/br9bsr/order_armytek_wizard_pro_apply_promocode_11_and/.
Шипват и от Германия (срещу 15$), май за поръчки над 100$ доставката е безплатна.
ревю на челника тук:
https://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?426544-Armytek-Wizard-Pro-XHP50-V3-field-use-review

Дори с 15 долара доставка излиза към 84 лв на брой, за тия пари е направо подарък.
Вто Май 28, 2019 11:47 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Търсим челник/ци за село, т.е. да свети на къси разстояния (ще е добре ако няма 4-5 режима и да се преминава през всички за да стигнеш до нормален), т.е. два режима ако са е ОК.
бюджет: 30-40лв, с презареждане.
Armytek Wizard Pro тук го дават за 200лв...

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Пон Ное 30, 2020 11:06 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Декатлонските вършат чудесна работа за парите си.

https://www.decathlon.bg/C-68136-treking-chelnici-lampi

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пон Ное 30, 2020 1:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Митак



Регистриран на: 04 Мар 2014
Мнения: 565

Мнение Отговорете с цитат
За тези изисквания и за тези пари една най-обикновена Tikkina ще ти свърши работа.
Да речем нещо такова:
https://www.emag.bg/chelnik-petzl-tikkina-new-sin-e91/pd/DMK83YBBM/
(Не съм ровил из целия нет)
Вземаш си от LIDL презареждаеми батерии ETRONIC, за цената си са супер, и си свиркащ. Все ще ти се намери някое зарядено за ААА акумулатори.
Ако няммаш зарядно и не ти се купува, то може от IKEA да си вземеш 1-2 кутийки алкални батерии (те са за еднократно ползване), 10 броя в кутийка за 3 лева - батерийката ти излиза 30ст., а са добри.

Челник с вградена батерия, която да презареждаш, е по-скъп и не е много удобен - докато се зарежда не можеш да го ползваш.
А другите батерии се сменят за минута.

Цитат:
Търсим челник/ци за село, т.е. да свети на къси разстояния (ще е добре ако няма 4-5 режима и да се преминава през всички за да стигнеш до нормален), т.е. два режима ако са е ОК.
бюджет: 30-40лв, с презареждане.

Пон Ное 30, 2020 1:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
taurus



Регистриран на: 08 Юли 2009
Мнения: 203
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Далеч съм от мисълта че ще мина с един челник - това за зареждането. Но съм го играл с лидълски зарядни и не ми се занимава с още джаджи. Вземам 2-3 броя (с един резервен) и така. Гледам че този от 63лв има и регулация на снопа и може с АА да работи. Idea
Този ми хареса като опции /36лв./ но е с вградена батерия (не знам има ли как да се купи отделно)?
https://www.decathlon.bg/chelnik-trek-500-s-usb-sin-id_8547318.html

_________________
- Ядрото на човешкият дух се изгражда с новите преживявания.
Пон Ное 30, 2020 10:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение ICQ Номер
Svetlix



Регистриран на: 22 Фев 2013
Мнения: 814
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
Аз съм с такъв точно. Няма как да се смени батерията. Хубавото е, че с едно зарядно за телефон си зареждаш всички телефони и челника. Ако имаш външна батерия за телефоните - можеш да я ползваш и за челника. Свети доста добре и все още не съм му изтощавал батерията до край.

_________________
Маршрут E3: Ком - Емине
Маршрут Е4: Витоша - Верила - Рила - Пирин - Славянка
Маршрут Е8: Рила - Родопи
Пон Ное 30, 2020 10:57 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT



Регистриран на: 27 Юни 2013
Мнения: 1693
Местожителство: Плевен

Мнение Отговорете с цитат
aron1 написа:
Здравейте,
Аз ползвам NITECORE,която за мен е много добра.Вече ги има и в България на този адрес
Кви са тия цени бе хора 130,00-590,00лв. аз за тези пари ще си взема един двама цигани да ме носят и да светят по пътеките. Shocked
Пон Яну 11, 2021 11:41 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Те блак даймънда с акумулираща батерия за 32 евра вече. Доказано качествени даже и любителските модели, ползвам подобен вече над 10 г., но тогава бяха с обикновени батерии :
Светодиодът DoublePower със 150 лумена при максимална настройка осигурява силен овален конус на светлината и може да се използва и с приглушена светлина и с мигаща светлина. Захранва се от акумулаторна литиево-йонна батерия, която може да се зарежда чрез USB. Всеки път, когато се включи, оставащият живот на батерията се показва за кратко и функцията за заключване предотвратява случайното включване на лампата в раницата. Фарът Iota също е защитен от пръски вода от всички посоки и следователно е идеален за използване на открито.

Ей ги още модели : https://www.outdoor-broker.de/black-diamond-stirnlampen/

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Яну 11, 2021 11:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 11, 12, 13, 14, 15  Следваща
Страница 12 от 15

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov