ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 40, 41, 42  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Автор Съобщение
d.panayotov



Регистриран на: 19 Апр 2011
Мнения: 40
Местожителство: София, жк.Младост

Мнение Отговорете с цитат
Да и аз така си помислих за чорапите Wink А за обувките... все пак ще си взема нещо с мембрана,колкото и да казват, че след време тази мембрана заминава, пак си е някаква защита. Това за раздуването на крака не го знаех, макар че почти всеки ден съм на колело Very Happy

И така.. търсенето продължава и следващата седмица мисля да мина през няколко магазина да погледна на място какво и как се предлага. Та по тоя повод кои магазини бихте ми рледложили? През кои места да мина първо? къде най-лесно мога да намеря обувки в този ценови диапазон?
Нед Май 01, 2011 2:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
След еднозначните положителни мнения за Bestard Breithorn и аз се убедих да пробвам, но едва ли ще изненадам някой с изказването, че работата с Макалу е безнадеждна - седмици и месеци наред чакат доставка в "средата на следващата седмица". Confused
За съжаление изборът в магазините в България е доста оскъден.
Някой би ли могъл да изкаже мнение за тези:
http://www.stenata.com/obuvki/obuvki-treking/produkti/nebraska-gtx

или пък тези Ласпортива (нещо не изглеждат най -пресните):
http://redrockbg.com/product.php?id=225
Вто Юли 05, 2011 11:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
satzata



Регистриран на: 29 Окт 2009
Мнения: 256
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Без да съм ги ползвал бих предложил да погледнеш и тези - http://www.sportdepot.bg/search?q=lowa+tibet . Изглеждат доста солидно и са намалени.
Вто Юли 05, 2011 1:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Наскоро взех два чифта Бестард Брайтхорни за Ива и хлапето. От Турция можеш да си пазариш - ако имаш кой да ти ги донесе или да идеш на място.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 05, 2011 2:16 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Наскоро взех два чифта Бестард Брайтхорни за Ива и хлапето. От Турция можеш да си пазариш - ако имаш кой да ти ги донесе или да идеш на място.


Дай ако можеш повече инфо. Нямам кой да ми ги донесе.
Вто Юли 05, 2011 2:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Ето това е сайта - http://www.bahriyeli.com.tr/index.php?p=shop&show=showdetail&fid=0-0805&categ=90&parent=81&navop=80&area=1 . Не знам дали доставят в България обаче, разпитай ги.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 05, 2011 2:43 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Ехей... магазина в Анкара чак.
Е от тука с доставка до БГ се връзват 198 ЕВРО.
Тука - 193 ЕВРО

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Вто Юли 05, 2011 8:01 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
По-добре не си губи времето със звънене. Това след 2 седмици го слушах година и половина. За съжаление Bestard май е единствената марка обувки, за които търсенето многократно надвишава предлагането в България, и вносителя не е**ва да зареди адекватно количество обувки.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Вто Юли 05, 2011 9:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
maneco



Регистриран на: 14 Окт 2010
Мнения: 111
Местожителство: София, Берковица

Мнение Отговорете с цитат
Тези 2 седмици всички сме ги слушали явно..... незнам каква е причината ама имам чувството, че магазина е към ликвидация... Скоро минавах и си викам ще има нещо ново вече..... 3 месеца минаха откакто проверявах за убувки... влизам и вътре стоката намаляла още....(та това ходене ми беше за последно)
По темата igurbev и 2та модела са добри, поне според мен пробвай ги, и които ти пасват по добре вземай....
Аз скоро се здобих с Salewa TRAINER MID GTX и съм доволен, поне за сега.
Вто Юли 05, 2011 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:

Е от тука с доставка до БГ се връзват 198 ЕВРО.

Уф, преборих се, но да не казвам колко пъти се изприщих след като си въвеждах номере на картата и то плюеше грешки като:

La transacció no s' ha pogut realitzar.
Pitgi 'Aceptar' i torni a intentar-ho, per favor.

И като мога да си представа къв ли пършив пакистанец на повикване са наели за поддръжка на пеймънт системата си ... Confused
Ама карай, човек често си плаща за експирианс Smile. Някой друг да проявява интерес, в случай, че ги получа и не ми стане номер 44?
Вто Юли 05, 2011 11:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
minas_tirit



Регистриран на: 16 Сеп 2009
Мнения: 22

Мнение Отговорете с цитат
Някой може ли да каже отзиви от този модел на Криспи? Rolling Eyes
http://www.alpibg.com/products.php?1191&osCsid=ce6245c99c42fae342255b99c90dfb13
Чет Юли 07, 2011 10:51 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
risto_turisto написа:

Е от тука с доставка до БГ се връзват 198 ЕВРО.

Уф, преборих се, но да не казвам колко пъти се изприщих след като си въвеждах номере на картата и то плюеше грешки като:

La transacció no s' ha pogut realitzar.
Pitgi 'Aceptar' i torni a intentar-ho, per favor.

И като мога да си представа къв ли пършив пакистанец на повикване са наели за поддръжка на пеймънт системата си ... Confused
Ама карай, човек често си плаща за експирианс Smile. Някой друг да проявява интерес, в случай, че ги получа и не ми стане номер 44?

Нямаше ли опция за плащане през Paypal?
Пиши като дойдат.
Пък някой ден ще дадеш да ги премеря. Това са предпочитаните и от мен трисезонки. Зимните са ясни, марката е същата - модела е Nepal. Very Happy
Та понеже зимните са ми 9 1/2 /44/, а и аз целогодишно ползвам едни и същи вълнени чорапи ми е интересно дали има разлика в моделите. Щото зимните са ми тамън /т.е. малко по-големи от крака - както си трее/, а пък те имат някакви пълнежи под мембраната и е възможно Брейторна да е по-голям същия размер за моя крак.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Пон Юли 11, 2011 1:30 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
geagleiam



Регистриран на: 04 Юли 2011
Мнения: 216
Местожителство: С. Дагоново

Мнение Отговорете с цитат
Аз си купих преди три години трисезонни обувки на испанската фирма Boreal. Минал съм с тях през места, където бих скъсал няколко пъти обикновени обувки, но моите си стоят такива, каквито когато ги купих. Ще ти дойде повторение, ако си чел това, което писах и в друг подобен въпрос в този форум. В най-студеното време са като с реотани отвътре и в същото време не задушават и не запотяват краката. Благодарение на специалните стелки и високата си подметка човек се чувства като в полет- не усеща нищо под краката си дори и след скокове от високо. Ако с обикновени обувки стъпалата на краката плачат след 3-4 километрова разходка, след около 15 километрова разходка с обувките Boreal се връщам свеж, колкото съм бил на тръгване. Грайферът на обувката е изрязан така, че всяка стъпка лепне като магнит за земята. Наскоро бях чел и, че Boreal е фирма, отличаваща се с иновативна насоченост- сравнително първа прилага всички открития в специализираните материи. Ето статията:
http://www.mountainleisureperth.com/category/Shop_By_Brand/Boreal,i.html
Наличният у мен модел трекинг са за зимата, за това са тежички- № 44 тежат (чифта) 1 кг и 900 грама. Бях гледал и на други известни фирми, но същият тип при тях са още по-тежки, включително и на "Скарпа", които са известни със своята лекота. Не бих си и помислил да търся друга фирма, когато ми потрябва и един по-лек чифт за лятото.
Чет Юли 21, 2011 3:48 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:

Нямаше ли опция за плащане през Paypal?
Пиши като дойдат.

Имаше мисля, но аз така или иначе нямам акаунт там.
За обувките - ама и късмет, просто ми лепнаха!! Пробвах ги преди две седмици в района на Кончето - много удобни (още при първото носене) и просто залепват за камъните. Малко по-топли за последните жеги, ама нормално. Остава и да са здрави според очакванията и просто нямам думи Smile
Вто Юли 26, 2011 8:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
joropc



Регистриран на: 25 Яну 2011
Мнения: 649

Мнение Отговорете с цитат
igurbev написа:
risto_turisto написа:

Нямаше ли опция за плащане през Paypal?
Пиши като дойдат.

Имаше мисля, но аз така или иначе нямам акаунт там.
За обувките - ама и късмет, просто ми лепнаха!! Пробвах ги преди две седмици в района на Кончето - много удобни (още при първото носене) и просто залепват за камъните. Малко по-топли за последните жеги, ама нормално. Остава и да са здрави според очакванията и просто нямам думи Smile

С тях ли беше на морето? Very Happy
Вто Юли 26, 2011 10:24 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 40, 41, 42  Следваща
Страница 3 от 42

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov