ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 40, 41, 42  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Автор Съобщение
goroth



Регистриран на: 08 Юли 2017
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
Днес минах през фабрика Вихрен и си взех тези обущета,надявам се да ми изкарат 10на преходи
Вто Юли 18, 2017 8:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Liubitel



Регистриран на: 02 Юни 2013
Мнения: 393
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Със здраве да си ги носиш колега!
Относно обувките в магазин Ред Рок - гаранцията на всички обувки е само 1 месец.

_________________
Всичко е възможно.
Вто Юли 18, 2017 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
rumen radev



Регистриран на: 17 Ное 2013
Мнения: 192

Мнение Отговорете с цитат
goroth написа:
Днес минах през фабрика Вихрен и си взех тези обущета,надявам се да ми изкарат 10на преходи

Поздравления и хубави ходения с тях!
Сподели, моля, модел и цена.
А дали имаше в магазина M2023 (според сайта им) и дали си обърнал внимание на цената им?
Вто Юли 18, 2017 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
goroth



Регистриран на: 08 Юли 2017
Мнения: 13

Мнение Отговорете с цитат
rumen radev написа:
goroth написа:
Днес минах през фабрика Вихрен и си взех тези обущета,надявам се да ми изкарат 10на преходи

Поздравления и хубави ходения с тях!
Сподели, моля, модел и цена.
А дали имаше в магазина M2023 (според сайта им) и дали си обърнал внимание на цената им?


Обувките са гри спорт,за модела нямам представа,взех ги за 80лв. Модела който си посочил не го забелязах,но живея наблизо до фабриката и ще намина да проверя. Бтв стария Дахщайн беше 50лв.
Сря Юли 19, 2017 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emil_t



Регистриран на: 27 Сеп 2016
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,
Надявам да се възползвам от опита на хората тук.
Пред закупуване съм на нови обувки за планина като се чудя какъв вариант ще е най-подходящ за мен. Къде ще ги ползвам - ходя на Витоша и Рила, като често пъти излетите, които правя са с продължителност над 5 часа и са за 1-2 дни. Като терени, които минавам са например - х. Рилски езера - Раздела - Мальовица или Боровец - Чакър Войвода - Заврачица - Мусала - Боровец. Ходя предимно през топлата част на годината, но имам желанието да започна да правя зимни преходи.
От това, което се предлага засега съм се спрял:
https://k2outdoor.bg/product/bestard-breithorn-lite/
http://stenata.com/bg/products/product/%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-atlas
Притеснява ме, че са доста тежки - дали са подходящи за носене лятото?
Вече доста се обърках - пише, че са трисезонни за лятото, но отивам в магазина и казват, че стават и за зимата. Не би ли трябвало за зимата да са обувки за автоматични или полуавтоматични котки, каквито тези модели не са.
Досега бях с обувки на Grisport - нещо подобно http://www.grisport.co.uk/walking-boots-c78/flame-green-p938, които вършеха чудесна работа.
И последно дали ако ще правя зимни преходи(засега само в България по по-популярните маршрути) няма да е по-подходящо да си взема едни чисто летни обувки и едни зимни?
Благодаря предварително за помощтаSmile
Нед Сеп 10, 2017 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Sineva



Регистриран на: 21 Ное 2007
Мнения: 368

Мнение Отговорете с цитат
Няколко години носих трисезонни (практически всесезонни) обувки с тази подметка, Vibram Bifida. Много здрава и трайна e, почти нeунищожима, но и доста твърда. През лятото при по-дълги ходения усещах неприятно подбиване. Може би по-лек човек не би имал този проблем, не зная. По-удобна ми беше през зимата, но тогава е подходяща за преходи в по-малка и ниска планина като Витоша. Сега бих предпочел зимни обувки с жлебове за котки за снежните сезони в Рила и Пирин и високи летни обувки с по-меки подметки и гумирани бомбета за края на пролетта, лятото и началото на есента. Може да се възползваш от намаления, например в момента на "Lowa" в "Sport Depot" и на "Scarpa" в "Basecamp". Успех в избора!
Пон Сеп 11, 2017 6:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emil_t



Регистриран на: 27 Сеп 2016
Мнения: 2

Мнение Отговорете с цитат
Благодаря за съветите. Притеснявам се от твърдостта на подметката, защото сегашните ми обувки доста трябваше да ги разтъпча преди да свикна с подметката. Иначе съм се насочил към обувки, които са без шевове от цяло парче кожа. Утре ще ходя на една-две места да тествам - дано ми излезне късмета.
Сря Сеп 13, 2017 10:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте,някой може ли да даде някакво мнение за Scarpa Zodiac GTX SUMMER 2017

Търся си ниска обувка (защото ми е по удобна поне на мен) за преходи 2-3 дни по нашите планини

http://basecamp-shop.com/product/scarpa-obuvki-zodiac-gtx-2017-1

Благодаря предваритлено.
Съб Окт 07, 2017 7:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 написа:
Здравейте,някой може ли да даде някакво мнение за Scarpa Zodiac GTX SUMMER 2017

Търся си ниска обувка (защото ми е по удобна поне на мен) за преходи 2-3 дни по нашите планини

http://basecamp-shop.com/product/scarpa-obuvki-zodiac-gtx-2017-1

Благодаря предваритлено.

Преди 20 години щях да ти кажа, че е супер обувка. Сега - може би не... Първо това не е обувка за ходене. Такива точно обувки се ползват предимно за достигане и катерене/без преобуване/ по виафератни турове и стени до трета категория /въпреки че съм виждал и как СегментИван катери Огледалата на Враца, шеста категория, с такива обувки/, идеални и за изкуствено катерене, защото са много удобни за стъпване по стълбички - само сравни външния вид на предницата, например с този на култовия модел Rebel - трудно се открива съществена разлика. У нас например са идеални за лятото по стената на Вихрен и за някои от изпълненията на Наблюдателя, описани в съседни теми. За ходене не са оптимални по следните причини - много твърди и не държат по никакъв начин глезена, въпреки високопарната реклама за точно това. Идеални са за целевото си предназначение, но извън него - изобщо. За да не съм голословен - имал съм четири модела от този тип - 2 на Vasque, един Гармонд и една Скарпа. Пак подчертавам, това не е обувка за ходене, а нещо като тежка и непрецизна еспадрила, предназначена да достигате и катерите леки стени без преобуване, твърде твърда за дълго ходене. Поражения, поради които никога повече няма да ходя с такъв тип - при скоростно слизане от х.Иван Вазов до Дупница - 4 последователни изкълчвания на едно и също място на глезена, довели до многомесечно осакатяване.
Пон Окт 09, 2017 9:13 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
bebo79 написа:
Здравейте,някой може ли да даде някакво мнение за Scarpa Zodiac GTX SUMMER 2017

Търся си ниска обувка (защото ми е по удобна поне на мен) за преходи 2-3 дни по нашите планини

http://basecamp-shop.com/product/scarpa-obuvki-zodiac-gtx-2017-1

Благодаря предваритлено.

Преди 20 години щях да ти кажа, че е супер обувка. Сега - може би не... Първо това не е обувка за ходене. Такива точно обувки се ползват предимно за достигане и катерене/без преобуване/ по виафератни турове и стени до трета категория /въпреки че съм виждал и как СегментИван катери Огледалата на Враца, шеста категория, с такива обувки/, идеални и за изкуствено катерене, защото са много удобни за стъпване по стълбички - само сравни външния вид на предницата, например с този на култовия модел Rebel - трудно се открива съществена разлика. У нас например са идеални за лятото по стената на Вихрен и за някои от изпълненията на Наблюдателя, описани в съседни теми. За ходене не са оптимални по следните причини - много твърди и не държат по никакъв начин глезена, въпреки високопарната реклама за точно това. Идеални са за целевото си предназначение, но извън него - изобщо. За да не съм голословен - имал съм четири модела от този тип - 2 на Vasque, един Гармонд и една Скарпа. Пак подчертавам, това не е обувка за ходене, а нещо като тежка и непрецизна еспадрила, предназначена да достигате и катерите леки стени без преобуване, твърде твърда за дълго ходене. Поражения, поради които никога повече няма да ходя с такъв тип - при скоростно слизане от х.Иван Вазов до Дупница - 4 последователни изкълчвания на едно и също място на глезена, довели до многомесечно осакатяване.

Трябва ми обувка за преходи средно по 8 -10 часа на ден но в никакъв случай да не е Гармонт
Пон Окт 09, 2017 12:37 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vladofff



Регистриран на: 26 Апр 2011
Мнения: 3034

Мнение Отговорете с цитат
Тъй като и аз имам сходни на теб предпочитания, скоро си взех това:
модел A WAY mid GTX


а по-ниското е това:
модел ALL OVER


Предпочитам горното, защото обхваща по някакъв начин глезена.
За Гармонд и дума да не става, наложиха/изложиха/ се напоследък като куци дървени обувки.
Пон Окт 09, 2017 12:53 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
vladofff написа:
Тъй като и аз имам сходни на теб предпочитания, скоро си взех това:
модел A WAY mid GTX


а по-ниското е това:
модел ALL OVER


Предпочитам горното, защото обхваща по някакъв начин глезена.
За Гармонд и дума да не става, наложиха/изложиха/ се напоследък като куци дървени обувки.


Аз бях върл фен на Гармонт до преди 3г.
Повече Garmont от магазин Стената НИКОГА ,особено модела Dragantail GTX

Преди 12г си купих първия Garmont Eclipse xcr от Стената ,носех го до преди 3.5г когато на един преход в Пирин го разпрах на един камък, вече го ползвам като работна обувка през лятото.
Това мога дака ,че ми е била най удобната обувка за преходи....от пред не е тясна като повечето модели сега които ги правят.





След като ми беше толкова удобен този Garmont реших да си взема нещо и за зимата,около 2г след като го купих него взех един зимен модел пак на Garmont който го носих 5-6г скъса се и го хвърлих,не помня модела но знам че издържа доста време и пяк бях много доволен.

Така до преди 2г началото на февруари реших да си взема нещо пак на Garmont защото бях много доволен от тези обувки,отидох в магазин Стената и го попитах човека тези обувки които ми харесват страшно много заради целия борд Garmont Dragantail GTX дали стават за дълги преходи,той каза ,че те са били точно за това.

Имаше точно моя номер 46.5 и го взех.



Изчаках да мине зимата и да се постопи снега малко (взех си за зимата Salomon Men's Quest 4D 2 GTX от вън на много добра промоция) и някъде Май или Юни започнах да ходя с тях.
В самото начало никакви проблеми,в началото правех еднодневни преходи и бях много доволен (но тези обувки не са за много дълги преходи,започват леко от пред да убиват,имам предвид когато ги носиш повече от 12 часа).

Точно след 2 месеца и половина почти всяка седмица правех през почивните дни по 2-3 дена преходи по 10-12 часа и тогава дойде проблема,точно при свивката кожата на обувката от вътрешната страна се протри,беше все едно използвана кожа,образува се лека дупка,борда и подметката обаче бяха без проблеми,ето за какво говоря....



Интересното е обаче че обувките не пропускаха вода,защото тогава бях на тридневен преход в Рила и като минавах през вода ги пробвах и нямаше проблеми.Мембраната си беше здрава.
Нося ги в Стената някъде през Септември месец,нямах други обувки и си поръчах една Scarpa Zen Lite GTX поне докато ми сменят тези.

Обадиха ми се чак през Ноември.





Естествено сезона вече беше минал и седяха доста време в шкафа.

Тази година през Юли месец пак започнах да ги обувам,даже си поръчах 47 номер за да са ми малко по свободни.

Носех на тези преходи ем Гармонта и ем Скарпата,редувах ги,обаче тази скарпа не е за такива дълги преходи и започнах да ходя сямо със Гармонта.

И какво да видя преди месец,разлепване на борда точно при свивката и на двете обувки на няколко места,както и на едната започна да и се рони от зад леко подметката..........





Тук е на 2 места,на по голяма снимка се вижда идеално.......





Чудех се сега когато ходих за един ден до хижа Тръстеная защо има лека влага а то защо било,направо бях бесен.

Нося ги преди 2 дена в магазина,питам я какви са тези качествни обувки вече втора рекламация,продавачката ми вика че можело да се поправи (да се отремонтират ),казах и ,че трети път за рекламация няма да идвам и си искам парите.

Кога ще си купя от Стената вече обувки...............точно никога,лично мен ме загубиха като клиент,мислех някакви за зимата да си взема но няма да е от там.

Сега чакам да ми се обадят,щяла да пита тези от фирмата какво ще кажат и щели да ми се обадят до седмица....


Последната промяна е направена от bebo79 на Вто Окт 10, 2017 7:04 am; мнението е било променяно общо 1 път
Пон Окт 09, 2017 6:52 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
Криспи са несъмнено много качествени обувки, виждал и пробвал съм ги в Алпи същият модел, но нямаха големи номера тогава.
В магазина Спорт бокс на Симеоновско шосе, има доста половинки обувки на друга италианска класика - Ла спортива, включително и най-новите модели, на много добри цени, имат и промоции. Но сайт с цени и модели нямат. Хубави на проба са новите леки модели, в които Ла спортива въвеждат най-после 4 мм мека стелка Ортолайт, която прави обувката много по-комфортна, особена за хора с чувствителни стъпала, които обикновено се получават над 35- 40 год. възраст / при Саломон, Ортолайт е 3 мм и пак е добре / https://www.lasportiva.com/en/tx4?options=26375 и https://www.lasportiva.com/eshop/product/La-Sportiva-Approach-TX4-Mid-Gtx.html/1/pid/154325/frmCatID/67505/?options=26375, за разлика от страшно дървеният и тежък модел Боулдър, без разлика висок или нисък е https://www.lasportiva.com/en/boulder-x -
Снимка на щанда в Спорт- бокс, имат обувки и на още места в магазина. Нови модели на Дахщайн, но не могат да впечатлят с нещо освен с крещящи цветове.




Много ми допаднаха някои от новите модели на Саломона . По-тежките, кожени, са малко твърди. Не бих имал притеснения обаче от синтетичните, които са по-меки - установих, че синтетичните части при саломон са даже по-издържливи на триене и разпаряне от кожените. Съжалявам, лятото имаха промоция на 135 лв / по спомен, не съм сигурен, но беше доста по-евтина от закупената от немски сайт / на https://www.salomon.com/us/product/x-ultra-ltr.html?article=393601#article-2435911-0 , трябваше да си взема още един чифт друг цвят . Една година не си я свалям от краката за градско зима / есен / пролет , като нова е . Уникално удобна.

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Пон Окт 09, 2017 10:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
bebo79



Регистриран на: 09 Апр 2009
Мнения: 323
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
nabludatel50 написа:
Криспи са несъмнено много качествени обувки, виждал и пробвал съм ги в Алпи същият модел, но нямаха големи номера тогава.
В магазина Спорт бокс на Симеоновско шосе, има доста половинки обувки на друга италианска класика - Ла спортива, включително и най-новите модели, на много добри цени, имат и промоции. Но сайт с цени и модели нямат. Хубави на проба са новите леки модели, в които Ла спортива въвеждат най-после 4 мм мека стелка Ортолайт, която прави обувката много по-комфортна, особена за хора с чувствителни стъпала, които обикновено се получават над 35- 40 год. възраст / при Саломон, Ортолайт е 3 мм и пак е добре / https://www.lasportiva.com/en/tx4?options=26375 и https://www.lasportiva.com/eshop/product/La-Sportiva-Approach-TX4-Mid-Gtx.html/1/pid/154325/frmCatID/67505/?options=26375, за разлика от страшно дървеният и тежък модел Боулдър, без разлика висок или нисък е https://www.lasportiva.com/en/boulder-x -
Снимка на щанда в Спорт- бокс, имат обувки и на още места в магазина. Нови модели на Дахщайн, но не могат да впечатлят с нещо освен с крещящи цветове.




Много ми допаднаха някои от новите модели на Саломона . По-тежките, кожени, са малко твърди. Не бих имал притеснения обаче от синтетичните, които са по-меки - установих, че синтетичните части при саломон са даже по-издържливи на триене и разпаряне от кожените. Съжалявам, лятото имаха промоция на 135 лв / по спомен, не съм сигурен, но беше доста по-евтина от закупената от немски сайт / на https://www.salomon.com/us/product/x-ultra-ltr.html?article=393601#article-2435911-0 , трябваше да си взема още един чифт друг цвят . Една година не си я свалям от краката за градско зима / есен / пролет , като нова е . Уникално удобна.


Този модел където го коментирахме преди време в темата salomon eskape така и неможах да намеря по голям от 46 2/3 да си го купя от вън , много време го следих но............
Вто Окт 10, 2017 7:21 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel



Регистриран на: 02 Юни 2015
Мнения: 1935

Мнение Отговорете с цитат
bebo79 Smile , може да им звъннеш един тел. предварително на Спорт бокс или Алпи за обувките Криспи, какви номера имат. Половинките на Ла спортива, мисля че имаха 47 номер. Спорт бокс като магазин затова ми харесва, че обувките са ти изложени на свободен щанд /снимките / и можеш да ги разглеждаш, държиш , пробваш, избираш / е не чак да ги гъне човек като мекици /, без да ти седи на главата продавач.
При Саломон намерата са други - след 46 и 2/3 идва 47 и 1/3 , после 48 . Имаха такива номера от новите модели, също съм с широко стъпало отпред на пръстите и тъй като мислех да вкарам ортопедична стелка в обувката, та пробвах по-голям номер от моя в магазина на Спорт бокс - 47 и 1/3, на един синтетичен и лек, който е много удачен нов модел от типа, който търсиш https://www.salomon.com/us/product/x-ultra-mid-2-gtx.html?article=371032 , но нямам пари за тази година за него. Долната част на този модел е същата, която от една година нося, и добре са го уцелили. Нямат и шевове, които да навлизат в подметката. Зимата, могат да ги намалят в www.auspreiser.de, където сега са 115 евро големите номера.
Според мен при теб това прегъване, което се е получило на гуменият борд, е обща слабост на по-тънките , летни обувки от цяло парче кожа. Хората се подлъгват, че цялото парче кожа е нещо много по - здраво. Напротив, при цяло парче кожа се получават прегъвки на няколко места, което е видно от снимките ти, и или кожата , или подметката се цепи или разлепва. Едно голямо парче кожа като два пъти се намокри и втвърди, със сигурност ще се нагъне и тръгне да цепи гуменият борд. Трябва да се суши, пък пасти, пък не знам какво си. А моите Саломони, като станат целите в кал при разходки на кучето, ги накисвам направо във вода, а през няколко месеца, тръгнат ли да се вмирисват, направо ги пера с течен прах за пране в една стара пералня на село , то след 1-2 години гортекса вече не играе някаква роля. После ги омекотявам обилно със свинска мас и нищо им няма, поемат по места, където други обущета биха сдали багажа за няколко часа.
Цяло парче кожа има смисъл за по-тежки трисезонни или зимни обувки, където обувката има вътрешна подложка под кожата и мекота, върху която да стъпи това парче. В тоя смисъл, за мен летните обувки от парчета с шевове, ако са както трябва направени, са по-здрави, тъй като парчетата поемат по-добре напреженията и усукването на крака. На единият Саломон ескейп се изтриха съвсем до дъно грайферите и пак беше здрав отгоре / след закъпрпване в един момент, то по тия камънаци дето ходиха и железни да бяха, щяха някъде да поддадат / , нито е имало разлепване на слоевете на подметката. Докрая подметката запази мекотата си, а стелката им Ортолайт след изпиране я ползувам за подобрение на мекотата, след като изхвърлих скапаната стелка на едни дървени Милет, с които се набутах.
Но максимално трябва да се избягват шевове, влизащи в подметката, което са и направили при https://www.salomon.com/us/product/x-ultra-mid-2-gtx.html?article=371032
Ристо Туристо си беше купил по-новият модел на Саломон Ескейп за 150-60 лева, може и той да каже как е ?

_________________
https://blogailiev.blogspot.com
Вто Окт 10, 2017 10:59 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 40, 41, 42  Следваща
Страница 31 от 42

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov