ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 37, 38, 39

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Автор Съобщение
Лахесис

Мнение Re: Качествени, удобни дву-трисезонни 1-2 дни хайкинг Отговорете с цитат
taurus написа:
Здравейте,
Tърся си качествени планински обувки. От високия клас (или средно висок), Хайкинг 1-2 дни... до ранна есен (BG). Нещо за леки и средни маршрути, пътеки... за начало.
Реших да не взимам един чифт (универсални), а (поне) два:....

С моделите на Скарпа и т.н. не мога да ти помогна, не съм ги носила. Носих 11 години Lowa Renegade и още са живи, и мембраната им не е мръднала, но купени от Германия. Те мисля, че бяха категодия А или А-В в най-добрия случай, което е за леки преходи по не много каменисти терени, с лек багаж. Меки са, удобни са издържливи. Носила съм ги и зимата на Витоша (зимата не са супер удобни, естествено, много са меки, и не са супер топли. За на Витоша в хубаво време от Алеко до Черни връх стават, но да не решиш да тръгнеш някъде сериозно с тях зимата).
Мога да ти кажа на мен какви са ми съображенията, когато съм си избирала обувки, което предполагам ще ти е от полза. Дори и за лятото предпочитам обувки, които са с gore tex и отгоре са с кожа, не велур. Мембраната ще ти пази краката, ако случайно завали, от роса и ако джапаш през рекички или локви, а кожата отгоре пази мембраната. Обувки, които са с плат върху мембраната се скапват по-бързо, защото всички фактори влиаят на мембраната-стареене, слънце, мърсотия, вода, всичко...и то отива директно в мембраната и не се почиства толкова лесно, колкото кожата. Така че съм за изцяло кожа върху мембраната.
За размера за летни обувки-мери се с летен туристически чорап, било то вълнен или изкуствена материя, което предпочиташ. Сега марки тук из България не мога да ти препоръчам, освен Smartwool и Icebreaker повечето ми се видяха трагедия, но даже Smartwool и Icebreaker не ми харесват толкова, колкото Falke, с които ходя от 100 години. За лятото ходя с Falke TK 2 Cool, а зимата с Falke TK 4. Това само, за да видиш какво имам предвид като дебелина. Чорапите в Декатлон примерно са почти всички с памук в тях, което е пълна простотия, защото памукът задържа влагата, обезсмисля цялата система за дишане на обувките и може и пришки да ти излязат. За размера/вадиш стелката, стъпваш и да имаш поне 1 пръст отпред. Lowa Renegade'ът ми е размер 41,5, като градски нося 40 номер. Трябва да пробваш, да походиш, качи се и слез по стълбите...Ако ще взимаш от Германия (за другите държави не мога да ти кажа как е), напиши в Гугъл примерно Lowa Renegade Herren (за мъже) kaufen и ще ти излязат предложения. Виж в geizhals.de или idealo.de. Това са сайтове, които сравняват цени. Там ще ти изкара най-евтините предложения и вече избираш от кой магазин да ги вземеш. Понякога най-евтиното предложение не е било от сайт или магазин на който мога да имам доверие и съм предпочитала да дам 20 евро отгоре, но да го взема от познат магазин. Но това може да стане, ако си сигурен в номера вече.
Нед Авг 25, 2019 11:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 37, 38, 39
Страница 39 от 39

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.