ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Иди на страница 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Следваща
 
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Автор Съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Сериозни трисезонни обувки Отговорете с цитат
Възможно е да има такава тема, не прекалих с търсенето, но общото настроение сякаш е ориентирано към компромис между цена и качество. Интересува ме дали някой може да посочи обувки, които наистина си струват, без да се коментира цената.

Аз лично в последните години носех основно Асоло. Настоящите са трети чифт (3 различни модела), които вече са на път да си заминат. Впечатленията са следните:

- Наистина са сериозни туристически обувки.
- Подметката им е много стабилна върху камъни, което е свързано обаче с това, че бързо се изтърква.
- В неоспоримите достойнства на горетекса вярвах горе долу по времето, когато си купувах първия чифт - впечатлението ми е (в случая не визирам само Асоло, но изобщо обувките, които имат претенция за водонепропускливост), че мембраната държи при късмет първите 3-4 месеца, като в някои случаи заминава много по-бързо (например носене на мокри обувки). След това никакви импрегнанти не помагат.
- След втората година вече са във фаза на доизносване (изобщо не мога да си представя, как някои носят обувки по 10 години Smile)

Общо взето мнението ми е положително и вероятно пак бих си взел Асоло, ако изобщо намеря подходящ модел или ако някой не ми отвори очите за нещо по-добро.
Сря Апр 20, 2011 10:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Виж в Макалу Bestard Breithorn.
Гледам в сайта им Pro версията / http://bestard.com/ficha_bota.php?id_bota=341 / я няма, но виж Lite.
Иначе виж и Ла Спортива.
Общо взето читавия трисезонен чепик според мен трябва да прилича на Bestard Breithorn Pro.

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Апр 20, 2011 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
Виж в Макалу Bestard Breithorn.
Гледам в сайта им Pro версията / http://bestard.com/ficha_bota.php?id_bota=341 / я няма, но виж Lite.
Иначе виж и Ла Спортива.
Общо взето читавия трисезонен чепик според мен трябва да прилича на Bestard Breithorn Pro.


Става и БГ3 Лайт Wink
А ЛаСпортивата . . .зависи от модела. имат големи излагации
Сря Апр 20, 2011 12:15 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
Чух, че Макалу са затворили (или поне, че Шипси се е оттеглил). Някой друг в България продава ли ги?
Сря Апр 20, 2011 1:05 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
dido



Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 6366

Мнение Отговорете с цитат
Bestard Breithorn Pro е страхотна обувка. На моите им изтърках подметките вече, гумения борд и кожата са ОК. Чух, че Бестард имат услуга смяна на подметка на подобни обувки, та само чакам да се появи наследника на Шипси/Макалу.

Bestard Breithorn Lite е по-различна обувка. Подметката е по-твърда от Про модела и са по-подходящи за откатерване, технични участъци и т.н. Това разбира се за сметка на комфорта на крака и намаления дневен километраж.

За мен гортекса в обувката е менте решение. Слагат го масово на евтини чепици, където лицевата част е съчленена от множество парчета, съответно шевове. Когато заводската импрегнация замине (след 3-4 мокрения), остава единствено мембраната да пази от вода. Мембраната като се протърка по сгъвките след още 10-на ходения, обувките стават само за кофата.

Иване, в Турция се продават Бестард по онлайн магазините. Цената им е с около 10-15% над тукашната.

_________________
Бутам след осмата бира Very Happy
Сря Апр 20, 2011 1:29 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:
Иване, в Турция се продават Бестард по онлайн магазините. Цената им е с около 10-15% над тукашната.


Хм, някак не ми се иска да вляза в "Предлагам-Търся" раздела под заглавие "Продавам нови Bestard, защото са ми малки", но от друга страна това не е лош повод да се качи нещо в Турция Laughing
Сря Апр 20, 2011 1:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Lost_PRopheT



Регистриран на: 04 Яну 2011
Мнения: 8

Мнение Отговорете с цитат
Здравейте колеги! Тази тема определено ме заинтересува. В процес на търсене на обувки съм и нещата, на които се спрях са SCARPA Ladakh (моделът съществува с и без GT), Zamberlan CIVETTA GT RR и Zamberlan LHASA GT RR. Бихте ли коментирали изброените обувки? Лично аз най - клоня към SCARPA-та, въпросът е с или без GT (доколкото разбирам мембраните се износват бързо).
Поздрави!
Сря Апр 20, 2011 3:03 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ferdi_mruvkata



Регистриран на: 27 Авг 2009
Мнения: 640

Мнение Отговорете с цитат
dido написа:

Bestard Breithorn Lite е по-различна обувка. Подметката е по-твърда от Про модела и са по-подходящи за откатерване, технични участъци и т.н. Това разбира се за сметка на комфорта на крака и намаления дневен километраж.

Иване, в Турция се продават Бестард по онлайн магазините. Цената им е с около 10-15% над тукашната.


магазин Макалу все още съществува на 20 метра от старото място. Кой седи зад магазина незнам, но вчера водих познат там. Намира се на 20 метра по-нагоре по улицата в безистена на някаква агенция ( не и помня името)

Незнам дали сатава дума за някой преден модел. Иначе на новите Breithorн BG3 Lite подметката е нов тип, с разни тъкани текстилни и честно казано е доста приятна за ходене. Не ми се стува твърда, но това по-скоро вече е лично усещане Smile Бих казал че е доста стабилна на мокри камъни.
Сря Апр 20, 2011 3:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Velio



Регистриран на: 20 Май 2010
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
аз съм от няколко месеца с Aku Utah Top


вече имат към 15 излизания, половината в сняг и съм много доволен. Подметката им е същата като на Bestard Breithorn Pro - Vibram Foura

2.6mm кожа набук и гумен борд около цялата обувка.

Единствения ми проблем беше в началото докато поомекнат - голяма мъка беше и ми правеха мазоли, но вече почват да се поотпускат и са ок.
Сря Апр 20, 2011 7:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо



Регистриран на: 02 Окт 2008
Мнения: 4314
Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Отговорете с цитат
Velio написа:
... Aku Utah Top...

Можеш ли да премериш едната обувка и да напишеш колко тежи?
Благодаря

_________________
Енциклопедия за ЕКИПИРОВКАТА за туризъм.
Палатки *** Туристически обувки
Сря Апр 20, 2011 9:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Velio



Регистриран на: 20 Май 2010
Мнения: 104

Мнение Отговорете с цитат
risto_turisto написа:
Velio написа:
... Aku Utah Top...

Можеш ли да премериш едната обувка и да напишеш колко тежи?
Благодаря


965 грама - 46 номер
Сря Апр 20, 2011 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Аз си взех този класически Dachstein Rock EV.
http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=678


Последната промяна е направена от t.hristov на Чет Апр 28, 2011 1:26 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Сря Апр 27, 2011 8:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
krasy написа:
Аз си взех този класически модел на Dachstein Rock EV.
http://www.tashev.bg/shop/product_info.php?idarticles=678

И какви са отзивите?
Сря Апр 27, 2011 9:46 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
t.hristov



Регистриран на: 23 Юни 2010
Мнения: 1057

Мнение Отговорете с цитат
Първоначално исках да си взема Scarpa Nepal
http://it.scarpa.net/prodotti/backpacking/nepal/
или Scarpa Terra GTX
http://it.scarpa.net/prodotti/lite-trek/terra-gtx/
ала се оказа, че моделите Nepal и Trek се спират от производство през 2011 година и няма да бъдат налични. Цените на тези модели съответно са: Nepal - 350 лв и Trek - 320 лв, а цената на модел Terra GTX е 258 лв.

За мое съжаление, вносителя на scarpa в BG - xcosports внася предимно туристически обувки от велур и найлон Very Happy
и поради тази пречина се спрях на Dachstein. Марката присъства от доста години в БГ и смятам, че няма смисъл да коментирам нейните качества.
Само ще вметна, че Dachstein се произвеждат в Австрия за разлика от повечето италиански, чешки и словенски туристически обувки, които се произвеждат в Румъния.
Пример, тези италиански обувки Wild Side Marmolada са произведени в Румъния
http://eshop-gorgona.com/turisticheski-obuvki-wild-side-marmolada-88-921.html
Ако имаш път към Плевен можеш лично да пробваш и сам да прецениш.
Успех!
Чет Апр 28, 2011 12:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
igurbev



Регистриран на: 23 Авг 2008
Мнения: 2406
Местожителство: София

Мнение Отговорете с цитат
За мен по-ценно би било мнението на някой, който ги е носил сериозно поне няколко месеца. С виждане и пробване едва ли ще се разбере много - поне аз няма да мога.
Чет Апр 28, 2011 1:26 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница 1, 2, 3 ... 40, 41, 42  Следваща
Страница 1 от 42

 
Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети
 

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

 Вземи рекламен банер   


 

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Design by Freestyle XL / Flowers Online.Translation by: Boby Dimitrov